Zaštitimo naše prašume i šume

dzionik

Član
Učlanjen(a)
2 Sep 2009
Poruka
1.963
Lokacija
Beograd
Jedan odličan članak koji treba pročitati i ono što je posebno ostavilo utisak na mene je čudo koje je čovek napravio u Indoneziji na jednom komadu zemlje. Počeo je spasavanjem orangutana a završio sa nečim što neznam kako da nazovem ali je sjajno, pogledajte video na kraju stranice!!!

http://www.well.org.rs/index.php/spasimo-ume

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=3vfuCPFb8wk&feature=player_embedded[/youtube]
 
Kad ovo vidim, samo se pitam šta bi sve postigli da su ljudi od početka ovako razmišljali, verovatno bismo imali farme i na Mesecu i doručkovali na oblacima, perverzija :D!
 
Ma neverovatan čovek kako počinje njanjavo i zaleće se na kraju se pitaš dal je moguće da je sve to izgurao.
TED zaista treba gledati.....
 
Ovo je da se rasplaces. A ovaj lik, bradonja, kako se zove, i ona prica o njegovoj zeni i "magicnim" bobicama i detetu...ne pisem nista ceo dan jer sam raspamecena. Kako se zaboga zove ta biljka na srpskom? Ako postoji na srpskom.

Ni Harta ne mogu da izbacim iz glave, jedino me tesi to sto, kolko vidim, pravimo slican kompost. Tecan. he, he
 
Da se zabrineš, nema šta....
Fora je samo, što je to izraženo u nerazvijenim zemljama, tamo gde ne postoji plan seče , već se krlja kako se stigne.....
 
Dirljiva tema,nema sta!Medjutim,pitao bih koliko su ljudi sposobni da shvate sta se desava oko njih!Ovo je prvi komentar koji pisem kao novi clan i moram da kazem(nije u pitanju samosazaljenje) da mi zivot u ex-yu nije bio lak ali kroz gorcinu sam naucio da postujem majku zemlju,iako je moja napustena u HR i tesko da cu skoro stici do nje!No,dosta crnjaka o meni,treba malo o svima nama!
FruitBoy je napisao(la):
[size=10pt][size=10pt][size=10pt]Da se zabrineš, nema šta....
Fora je samo, što je to izraženo u nerazvijenim zemljama, tamo gde ne postoji plan seče , već se krlja kako se stigne.....
Istina!A jos strasnije je sto kod nas u Srbiju tek stize taj sindrom zapadnog "uticaja" a u Bosni uveliko deluje!Posebno me zabrinjava da privatizacija koju danas vodi nasa vlada(bojim se) ne dovede do iskoriscavanja nasih prirodnih resursa,a najmanje nama u korist!Posto zivim u Grckoj(TACNIJE PELOPONEZ) bio sam prisutan ogromnim pozarima koji su se desavali proteklih godina!Verujte na rec,K A T A S T R O F A !!!Ono sto je najgore u svemu jeste da je preko 60% pozara podmetnuto radi dobijanja zemljista za izgradnju turistickih objekata a u korist nekim stranim i domacim ulagacima ::novac::!Javna tajna za grke,hiljade i hiljade hektara spaljene sume i jos jedna ekoloska katastrofa u nizu,i naravno,dobitak za pojedince!I dok o ovoj temi stvarno mozemo da pisemo satima i navodimo stotine primera unistavanja nase prirodne sredine,pitanje ostaje kako spreciti sve to!Nadam se da nisam preterao!
 
Dobrodošao Grče,
ne znam šta da ti kažem, sećam se malog mesta na Peloponezu mislim da se zove Heraklion i sjajnog kampa u šumi borova stolovaša.......
Ružno je reći za moju drugu domovinu, ali njima treba neki novi Makarios.
Kao što i nama ovde treba... ma svima treba da posade bar nekoliko stabla godišnje svojim rukama. Ako ništa drugo bar će se bolje osećati :=)
 
Зна ли неко да ли орах може (званично) да се искористи за пошумљавање (у том случају би се саднице могле добити бесплатно)?

http://www.mpt.gov.rs/download/Dodela besplatnih sadnica.pdf

Šumski fond Srbije ove godine biće uvećan za 6,5 miliona novih sadnica koje je obezbedilo preduzeće „Srbijašume”. U akciji proletnjeg i jesenjeg pošumljavanja, četiri miliona komada četinara, topole, hrasta, bagrema, javora, jasena i divlje trešnje, biće zasađeno u državnim, a 2,5 miliona u privatnim šumama.
 
Nazad
Vrh