Provera goriva u rezervoarima.

strucker

Član
Učlanjen(a)
4 Nov 2012
Poruka
644
Lokacija
Bogatic
Pozdrav prijatelji. Trazio sam malo pa nisam nasao ovu temu, a prilicno je vazna. Kod nas je pocela provera rezervoara, i pre tri, cetiri dana zapisana su dvojica poljoprivrednika, na njivama. Uz pratnju policije inspekcija je izvrsila analizu goriva u traktorima i gorivo nije imalo marker. Ja sam mislio da nece tako raditi, vec samo u saobracaju, ali sam se izgleda prevario. Sta se desava u vasem kraju, da li su kontrole pocele? Da li kontrolisu i automobile?
 
Kod nas za sad je mirno al ce verovatno krenuti i kod nas da kontrolisu,predpostavljam da su kod vas jace kontrole jer ste blize granici i znaju da vecina ne koristi legalno gorivo.Ako ti nije tesko i ako si upucen daj malo detalja,jel iskljucivo kontrolisu rezervoare il uzimaju uzorke i sa drugih mesta?
 
Ja nisam cuo da su inspektori dolazili u nas kraj da proveravaju gorivo.
Nego sta ako ja imam gorivo koje mi stoji na lageru od pre uvodjenja tih markera? Imam zalihe koje stoje za crne dane. Kad je bilo viska para tata kupovao jer se nekad desavalo da jednostavno nemas realizovanog novca za nabavku a bez goriva nista od posla.
 
Svo gorivo koje se uvozi (prodaje u RS) obeleženo je hemikalijama da bi moglo da se raspozna od "švercovanog" goriva na koje država nije uzela harač.
 
Nisu moje bas toliko stare ali jednom sam iz cisterne zvukao gorivo iz 2000. godine. Ono nema markera. Sreca pa je potroseno inace bi ga mogao baciti:haha:
----------------------
Zapravo gorivo koje se prodaje u Srbiji ima markere, pre svega zbog zastite samih potrosaca kako ne bi ostetili svoja vozila sipanjem neispravnog goriva koje je doslo nekim nelegalnim tokovima. Znam da su prosle godine jednu pumpu zatvorili na nekoliko dana zbog nekih nepravilnosti u vezi goriva.
 
Ове наше харачлије убаце маркер-супстанцу у гориво и онда ти изваде из резервоара и тестирају га. Тест покаже маркер, а ако га нема значи гориво је купљену у иностранству....

Усвојен је закон који им дозвољава да то ураде, јер је раније требао налог суда, а сад су ти инспектори овлашћени да раде са њим...полиција је ту да их не би пребили усраном мотком...
 
Cuo sam da su u susednom selu radili proveru,ali sam isto cuo kako su jednom vozacu kamiona iz Srbije u Sloveniji naplatili veliku kaznu jer gorivo nije odgovaralo standardu a covek sipao na nasim pumpama.
 
Nema nikakvih markera,gorivo je markirano jos u rafineriji Pancevo ili prilikom uvoza goriva i taj posao obavljaju agencije koje ujedno vrse kontrolu kvaliteta goriva a sve po direktivi drzave da bi se smanjila kolicina nelegalnog goriva na pumpama i zloupotreba dodavanjem drugih derivata u naftu(loz ulje,bazna ulja...)E sad posto se narod dovija na razne nacine i kupuje gorivo na crno koje je jeftinije drzava je resila da od sad kontrolise i privatnike (auto-prevoznike poljoprivednike i sve radne masine) jedino koliko sam upoznat nece za sad proveravati putnicka vozila automobile.
 
Pozdrav prijatelji. Trazio sam malo pa nisam nasao ovu temu, a prilicno je vazna. Kod nas je pocela provera rezervoara, i pre tri, cetiri dana zapisana su dvojica poljoprivrednika, na njivama. Uz pratnju policije inspekcija je izvrsila analizu goriva u traktorima i gorivo nije imalo marker. Ja sam mislio da nece tako raditi, vec samo u saobracaju, ali sam se izgleda prevario. Sta se desava u vasem kraju, da li su kontrole pocele? Da li kontrolisu i automobile?
Isto sam čuo....
Sad dal je tačno ne znam
A šta ako im ne dam da uzmu uzorak:sta:
 
A sta je sa biodizelom? Ima ko ga pravi u sopstvenoj reziji,jel i ono spada u "lozu"..?

- - - - - - - - - -

Ja nisam cuo da su inspektori dolazili u nas kraj da proveravaju gorivo.
Nego sta ako ja imam gorivo koje mi stoji na lageru od pre uvodjenja tih markera? Imam zalihe koje stoje za crne dane. Kad je bilo viska para tata kupovao jer se nekad desavalo da jednostavno nemas realizovanog novca za nabavku a bez goriva nista od posla.

Zakonom tije zabranjeno drzanje nafte u neadekvatnim uslovima..bilo je reci o tome pre koju godinu kad smo morali uzamati veliku kolicinu nafte zbog subvencija,a nisi smeo da ga prevozis u prikolicama,korpama za svinje i slicno i nisi smeo da ga cuvas kuci..ma budi bog snama sta sve nece smisliti..mada ovo sa proverom u rezervoarima je vec bilo pre 20 30 godina..
 
Ma zato sam i stavio znake navoda misleci na ne dozvoljene derivate nafte uopsteno ne samo na loz ulje..ocekujem ekspanziju koristenja biodizela ako je on dozvoljen..
 
Jel se to odnosi na sve ili samo na one koji imaju registrovano gazdinstvo? Posto cini mi se da sam negde procitao da se gubi pravo na subvencije naredne 2-3 godine. Jel ima jos neka kazna novcana?
 
Nazad
Vrh