Kompaktori, germinatori

Samo ti Ćići slikaj i osvežavaj ovaj forum.Za idući put ti je zadatak da pored svake slike bude i cena.:bravo:
 
Imam osećaj da po Mađarskoj ne puštaš foto aparat iz ruku:osmeh:

Volim i ja da pogledam slike kada neko postavi lepu masinu pa sam zato i slikao da bi mnogi drugi na ovom forumu mogli da vide.

Samo ti Ćići slikaj i osvežavaj ovaj forum.Za idući put ti je zadatak da pored svake slike bude i cena.:bravo:

Nisam pitao za cene jer je moralo da se ode do kancelarije i tamo na osnovu identifikacionog broja raspita za masinu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Danas smo kaparisali ovaj germinator ( slika je sa sajma ), sirina 6m tezina 2050 kg

207lxk2.jpg


rkc8ja.jpg


1zz2r9h.jpg
 
Poslednja izmena:
Cicimoric, koliko je para ako nije tajna ? Cisto da usporedim koliko je skuplji od sjetvospremaca jer je to isto smao sto ima jedan red valjaka ispred.
 
Marko, izmedju 3.5 i 4 metra bi po meni bilo idealno. Ja sam radio sa 102ks i 3 metra i bilo mu je manje-vise taman. Kod nas u selu od 5 metara vuku sa 130, 140 i 160 konjica i tom od 130 konja nije bas po volji a ovi ostali idu bez problema. Svi germinatori su IMT-FOP licenca Kongskilde.
 
AHA,a gledam ovaj REGENT germinator i ubiti to je isto kao sjetvospremač samo ima naprijed još valjak,a koja je ubiti razlika između običnog sjetvospremača i germinatora?
 
Covek kvalitetno napravi masine nema veze sto ih prekopira.Ne zanam da li bih mogao vuci od 3 do 3,5 metra ovakav kompaktor sa Masseyem od 105KS.Planiram da kupim ovako nesto za prolec.
 
nisam ni znao da ga pravi.dobro su ga iskopirali...cesljeve kroskil valjaka,prvi i drugi valjak sa lopaticama umesto cevi,nacin prilagodjavanja dubine....sigurno dobro radi,ali kvalitet materijala upitan....lomovi,pucanje varova...itd...jel moj je 4 m,a 160ks ima punu kapu posla,pogotovo u pripremi za kukuruze i suncokret(tada ide dublje)...
sa 105 ks 3m?ako imas dosta laganu zemlju mozda i bi..
 
Nazad
Vrh