Kompaktori, germinatori

acA cS prO je napisao(la):
@ IMT-550 da mozda niko nije prosao ispred njega u prolece ali vidi se da je radjeno ujesen odmah posle oranja, tako da je opet jednom predjeno necim, da nije, sigurno ne bi bilo ovako ravno :D
Nije sigurno a znas zasto je tako ravno zato sto je tu bio predusev psenica , pa je posle zetve odradjeno tanjiranje strnjike na 10-15 cm dubine a zemlja je da nekazem bukvalno pesak zanaci ekstra laka i orano je po suvom u oktobru sa V&N plugom i Claas Xerionom sa 9 brazdi sa resetkastom daskom i izgledalo je ravno i jesenas kao tepsija a zato je zima uradila svoje i izgleda kao da je pre Granchia nesto preslo zanci nije sigurno bio sam vise puta na toj tabli i znam tacno agrotehniku koju su primanjivali........ ::svaka cast::
 
ok IMT-550 samo sam rekao da izgleda, mogu i ja da pogresim, a i u pravu si taj potez zemlje je stvarno lak za obradu, a neka dodje kod nas u pancevo da vidi kolko puta bi terao :D
 
acA cS prO je napisao(la):
ok IMT-550 samo sam rekao da izgleda, mogu i ja da pogresim, a i u pravu si taj potez zemlje je stvarno lak za obradu, a neka dodje kod nas u pancevo da vidi kolko puta bi terao :D
pa terao biiiiiiiiiiiiiiiii.......... :haha: :haha: :haha:
Ali ovakva agrotehnika stvarno pokazuje rezultate , pa cak i u teskoj zemlji........ ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast::
 
imamo germinator, radnog zahvata 3,6 metara, doduse starije proizvodnje, proizvodjac je lemken.


nekako novi zapadnoeropski germinatori imaju preteranu cenu, puno je i 15000 a ne 30000
 
dobar je germinator, i vidi se da je ocuvan. a kako on nema prednje rotore, mislim da bi svaki germator trebao da ima prednji rotor. da nisi ti slucajno skidao mozda?

mada dobra masina, da te sluzi jos dosta :D
 
hurli xa86 je napisao(la):
Po meni je ovo setvospremač :sta:

pa nije vidi se da ima gusce motike nego setvospremac a i manje :)
mada dobro to je mozda stariji germinator pa zato izgleda ko setvospremac :D
opet mojme misljenje mozda sam i pogresio. mada ne bi covek dzaba stavljao u ovu temu valjda zna sta je i gde spada njegova prikljucna masina :ppozdrav: :ppozdrav:
 
acA cS prO je napisao(la):
hurli xa86 je napisao(la):
Po meni je ovo setvospremač :sta:

pa nije vidi se da ima gusce motike nego setvospremac a i manje :)
mada dobro to je mozda stariji germinator pa zato izgleda ko setvospremac :D
opet mojme misljenje mozda sam i pogresio. mada ne bi covek dzaba stavljao u ovu temu valjda zna sta je i gde spada njegova prikljucna masina :ppozdrav: :ppozdrav:
ima gusce motike, ima ih 60, nema predn je rotore, nije ih ni imao, a krila na kojima su motike i rotori vise na lancima, kao kod drljace.
neznam u koju to kategoriju spada, slican je kao Rau combi drljaca, samo sto ima male S opruge umesto klinova
 
mucobieno je napisao(la):
evo slika, izvinite sto kasne, malo me net zeza, a i obaveze koje sam danas imao.



ljudi ovo nije germinator ovo je obican setvospremac sa manjim ali cescim s oprugama i gde svaka baterija kopira teren. Jeste strani ali se isti pravi kod nas u somboru samo mnogo jaci i lepse odradjeni rotori tacnije malo je obnovljen . Radi super bar ove sto sam ja video . Evo i sajt ako nekog zanima http://www.agrometal-rs.com/
Image Hosting provided by ImageBam

traktor je belarus 1025
a germinator lemken koralle 3,6 star jako punooo
Post je spojen: [time]1277598954[/time]
_________________________________________________
judi ovo nije germinator ovo je obican setvospremac sa manjim ali cescim s oprugama i gde svaka baterija kopira teren. Jeste strani ali se isti pravi kod nas u somboru samo mnogo jaci i lepse odradjeni rotori tacnije malo je obnovljen . Radi super bar ove sto sam ja video . Evo i sajt ako nekog zanima http://www.agrometal-rs.com/
 
amac86rs je napisao(la):
mucobieno je napisao(la):
evo slika, izvinite sto kasne, malo me net zeza, a i obaveze koje sam danas imao.



ljudi ovo nije germinator ovo je obican setvospremac sa manjim ali cescim s oprugama i gde svaka baterija kopira teren. Jeste strani ali se isti pravi kod nas u somboru samo mnogo jaci i lepse odradjeni rotori tacnije malo je obnovljen . Radi super bar ove sto sam ja video . Evo i sajt ako nekog zanima http://www.agrometal-rs.com/
Image Hosting provided by ImageBam

traktor je belarus 1025
a germinator lemken koralle 3,6 star jako punooo
Post je spojen: [time]1277566554[/time]
_________________________________________________
judi ovo nije germinator ovo je obican setvospremac sa manjim ali cescim s oprugama i gde svaka baterija kopira teren. Jeste strani ali se isti pravi kod nas u somboru samo mnogo jaci i lepse odradjeni rotori tacnije malo je obnovljen . Radi super bar ove sto sam ja video . Evo i sajt ako nekog zanima http://www.agrometal-rs.com/
Ne bi ja menjao i starijeg Lemkena za ovaj privatnicki.......... :nono: :nono: :nono: :ppozdrav:
 
to je stvar svakog pojedinca . ako ti nebi mozda neko bi. Ja sam samo hteo da kazem da to nije germinator vec obican spremac i da se prave takvi i kod nas. Kada vidis i jednog i drugog u radu onda mozes da tvrdis nesto a ne napamet sa prederasudama
 
amac86rs je napisao(la):
to je stvar svakog pojedinca . ako ti nebi mozda neko bi. Ja sam samo hteo da kazem da to nije germinator vec obican spremac i da se prave takvi i kod nas. Kada vidis i jednog i drugog u radu onda mozes da tvrdis nesto a ne napamet sa prederasudama
A ja ipak mislim da je onaj Lemken germinator , inace sam video svasta tako da je to moj zakljucak i to sto se pravi kod nas nemora da znaci da je dobro ali nema veze , znas kako kazu "nije zlato sve sto sija" :ppozdrav: :bravo:
 
sezona-2010-foto_13023700_17389826_17810276.jpg


Isti RAU spremač koristim i ja zahvata od 420cm,i nije to germinator kako je i jedan član rekao..
 
Nazad
Vrh