Kompaktori, germinatori

Ako uzore na vreme i lepo izmrzne i jedna freza uradi posao ako ne onda dzaba mu i 6 freza, gultner sam naveo jer i jeste kao setvospremac samo sto je kvalitetnije odradjen od domacih proizvodjaca i ima veliku propusnu moc moze i da ljusti strnjiste i da sprema njivu,za ravnomernu setvu su tu tockovi od sejalice , sve je to isto, ljudi i dalje rade setvospremacem 2x pa nemaju manje prinose od nas koji spremamo sa drljacama ili germinatorima stvar marketinga ..
 
Skoro spremni. Jos fino podesavanje i cekaju se vremenski uslovi za rad.
cc23eb1c81e77a5a80888eb92b57b59c.jpg
1259bc4ee6d398b845dbba00315a1c2e.jpg
b19ab96945682a27dc367952401f693e.jpg


Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
@mucobieno provuci kanap kroz te kandze da drze jedna drugu. Za svaki slucaj. Desavalo se ljudima da ih izgube.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@mucobieno provuci kanap kroz te kandze da drze jedna drugu. Za svaki slucaj. Desavalo se ljudima da ih izgube.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Ove shadove su nesretne do bola. Nemaju nikakvo osiguranje. Na to sve jos ih mi kacimo na rupe od tegova. Nesto moram smisliti kako da ih osiguram. U svakom slucaju hvala na savetu. Znam da se gube.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 


Pazario juce ovumasinu. Interesuje me misljenje ljudi koji su radili sa njim da li valja i koliko kg je stvarno tezak da li neko zna.
 
Koliko je to široko? Baš mi se sviđa mašina.
Ima moj komšija FOP-ov germinator ali neki širi, i tu uvek bude vlage za nicanje. Jedino što baš sabije zemlju pa je preporučljiva upotreba neke sejalice sa diskovima.
 
Mislim da je ovaj noseni germinator ispod 1000kg tezine jer je vuceni sa sve rudom i tockovima oko 1500kg. Dobra masina, jedina mana joj je sto se jako tesko vuce.
 
@Dukej
Pa kazu 3m, mada koliko sam ja merio od prve do poslednje opruge ima 2,8m. Siri od toga 892RM ne bi mogao ni nositi, bice dobro ako i ovoga bude mogao vuci bar 8 km/h. E sad sejacicu sa diskovima nemam, naostricu ulagace pa probati.

@Bubu
Bubu cenim tvoje misljenje jer vidim da imas iskustva sa raznim masinama, Danas sam pricao sa ovima iz Agrosrb Beceja povodom neke druge masine pa sam pitao i za tezinu ovog germinatora ako znaju. Oni kazu da ce opet poceti praviti ovaj noseni od 3m i da je tezina 1200 kg. Sad i meni 1200 kg zvuci jako mnogo jer ga je 892 juce digao bez jebemti i nosio 7 km do kuce dosta lepo.
Rusa sam merio kada sam kupio tu na jednoj vagi u selu i izmerili su mi 4600kg, sada cu gledati da ih navatam da mi izmere traktor sa germinatorom pa cemo znati nesto vise. Cim izmerim napisacu sta kaze vaga.
 
Одлична машина праву ствар си узео.:ppozdrav: Јел има цилиндар на крилу секцији? Колика му је билa цена?
 
Poslednja izmena:
@ratatatui
Hvala. 900 evropljana, mislim da je i cena fenomenalna. Nigde lomljen i stvarno je jako malo radio, kupljen od jako dobrog drugara!
I da ima svaka sekcija svoj cilindar za podesavanje dubine.
- - - - - - - - - -

@Bubu je bio u pravu po pitanju tezine. Kada sam kupio belorusa merio sam ga (sa skoro punim rezervoarom) i imao 4600kg. Danas, na istoj vagi, sa germinatorom 5440 kg, ali je rezervoar skoro prazan. Ne mogu da kazem bas sto posto precizno ali na ovu tezinu treba dodati oko 80l nafte. To znaci da je fop negde malo preko 900 kg.
 
Ti cilindri nisu za podesavanje dubine vec za kopiranje terena tako sto se napune do pola i rade na principu spojenih sudova. Ja sam taj sistem mnogo cesce koristio tako sto ga napunim do kraja i ne diram jer kad baterije ne kopiraju teren, malo bolje peglaju njivu. Cena je bas drugarska, neka sluzi sa srecom!
 
@Bubu
Hvala, nego molim te pojasni mi ovo za cilindre. Bas sada tazmisljam da li treba da ih remontujem jer sam skontao da kada podignem geminator oni se izvuju do pola. Crevo od cilindara nisam jos prikljucivao na traktor jer moram prikljucak zameniti.
Da li se dubina onda podesava samo na onim spinglama pozadi svake baterije?
 
Nazad
Vrh