Kompaktori, germinatori

Ja sam ga gledao u Bečeju u radu i mogu vam reći da radi posao ali je težak ko smrt (bespotrebno) inače ga je nosio zts od 160ks i njemu je bilo teško za nositi a mogu misliti kako je tom rusu.
 
Da li kompaktor moze dobro da pripremi zemljiste za jesenju setvu, posle oranja u suvljim uslovima posto se ono prosusi I prodje recimo 2 dana. Recimo prilikom pripreme za uljanu repicu, da li ce uspeti da razbije grudve?
 
Zavisi od situacije vlaznosti, same zemlje itd. U sustini jedan prohod germinatorom je kao 2 prohoda setvospremacem. Ne bas, ali mnogo vise uradi sitnjenja nego sspremac.
 
Citao sam temu ali nigde ne mogu da nadjem iskustva sa konsklide od 7m germinatorom, uzeo sam neki na licitaciji pa me zanima sta su mu mane a sta dobre strane? 640.000 je bio. izuzetno ocuvan varen mozda na 1-2 mesta.
 
Takav ima jedan u selu i vuce ga JD 200ks traktor. Jako lepo radi, ali znam da su ga ojacavali i varili, sada je ok. Jako lepo pripremi za repu u 2 prohoda, a za kukuruze i u jednom bude dobro.
 
Prvi sam mislio da idem sa obicnim setvospremacem pa onda sa njim. Ima ga jedan u selu svidja mi se jer radi u 7 sekcija svaka za sebe nije kao setvospremac u 2-3 onda negde gde je neravnina ne moze da dohvati
 
Jedna moja kombinacija sa dva pomocna krila od IMT germinatora
O1AUHgf.jpg
 
Ljudi sta predlazete pravio bi teski germinator 95 ks da ga vuce ,a i 125 ks pa radni zahvat izmedju te konjaze da bude.U koliko redi da idu opruge ,da li vucni,ili noseni da bude?
 
Mi smo radili sa Satex 4m redovnim germinatorom koji nema kroskil valjak nazad i one dodatne opruge napred. Traktori od 102, 107 i 108 konja su ga vukli 9-10km/h tako da verujem da kombinacija koju ti hoces da napravis moze dosta brze i lakse da ide. Koliko kosta ta varijanta?
 
Saznacemo uskoro. Nismo jos radili. Probavali smo samo da vidimo kako nosi i dize.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk
 
Mutiću tu jedino taj napred gutler može da guši ako ima puno žetvenih ostataka odozgo a ovako taj kombinator u jednom prohodu može da spremi zemlju za setvu ako je oranje iole ravno.
 
Nazad
Vrh