Francuska alpina

U Kusiljevu,selu nadomak Svilajnca od 2700 jagnjeta utopilo se 2000,samo 700 su uspeli spasiti.
Svi jaganjci su bili spremni za izvoz u Izrael,a za ovih 700 sada nemaju hrane jer je poplava sve unistila
Tuga...
 
Zao mi je ovih ljudi sta ih sve nije snaslo,naopaka neka godina.....

Evo da ubacim neku sliku vimena moje Alpine :)

152oqdx.jpg


2crvxv7.jpg


A evo i jarica...

24meqlt.jpg


24y8xzs.jpg
 
Imaju oko 2.5 meseca nisam siguran i dalje ih pustam po dvaput dnevno da doje ali sad cu da prestanem + granule Gebi uvek im ima u koritu....Koza sad daje oko 3.5l mleka i jarici ako posisaju 1 litar....sa polaganjem posto nemam gde da je pustam da pase i po malo koncentrata za mleko a iz dana u dan sve vise mleka... Ja sam zadovoljan :)
 
interesuje me da li jarici udaraju glavom kad su manji imam jedno musko jare starosti 20tak dana al primjecujem da hoce da gura glavom pa digne se na noge hoce ko da udari jel to normalno ili ??
 
Игра се,вежба од малих ногу за евентуални каснији сукоб са конкуренцијом приликом парења.:osmeh:
 
Pre neko vreme neko je pitao da li može da gaji koze a da ih obilazi vikendom ja u to vreme nisam na to mogao dati odgovor a sad posle iskustva sa poplavom mogu da tvrdim da je i to čak moguće.Ja sam svoju kozu i jare popeo na prikolicu oko 16 h i dao kozi večeru misleći da ću sutra ujutro da se vidim mo.Međutim pošto sam blizo reke Kolubare to nije bilo moguće do 4 dana.Koza je ostala živa ali kostur jare se utopilo.Koza prvog dan nije maltene ništa mogla jesti samo je blejala ako se odmaknem.Forsirajući joj različitu hranu koza je ubrzo0 povratila količinu mleka te je nastao problem zbog loših uslov da se mleko prerađuje ist se je bacalo.Sad sam 100% siguran da kioličina mleka uglavnom zavisi od ishrane i sve druge teorije padaju u vodu.Da napomenem da je koza bilana prikolici u vodi dubine 120 cm.M3ene sad samo muči jedno kako niko od članova foruma se nije setio mmene a znali su i videli gde živim.Nije men i ništa potrebno ali da se nije setio niko od oni koji su me zvali često kad su imali problema sa kozama da se sete da sam i ja uz Kolubaru videli su Veliko Polje pod vodom a na jednom snimku iz helikoptera se vidim i ja u svom voćnjaku kkalo gledam kako voda ubrzano raste.Valjda smo m i takav narod pa nas i ne interesuje tuđa nevolja ali za mene nije problem meni jke ovo 3 kuća od 91 samo jeproblem što oko nje se 2 putta bavim uređivanjem i što mi je 67 godinica.A>li šta ja vas nekadašnje kolege i koleginice mučim sa tim kad je to samo moj problem.Nek ste mi živi i zdravi bili!
 
Pre neko vreme neko je pitao da li može da gaji koze a da ih obilazi vikendom ja u to vreme nisam na to mogao dati odgovor a sad posle iskustva sa poplavom mogu da tvrdim da je i to čak moguće.Ja sam svoju kozu i jare popeo na prikolicu oko 16 h i dao kozi večeru misleći da ću sutra ujutro da se vidim mo.Međutim pošto sam blizo reke Kolubare to nije bilo moguće do 4 dana.Koza je ostala živa ali kostur jare se utopilo.Koza prvog dan nije maltene ništa mogla jesti samo je blejala ako se odmaknem.Forsirajući joj različitu hranu koza je ubrzo0 povratila količinu mleka te je nastao problem zbog loših uslov da se mleko prerađuje ist se je bacalo.Sad sam 100% siguran da kioličina mleka uglavnom zavisi od ishrane i sve druge teorije padaju u vodu.Da napomenem da je koza bilana prikolici u vodi dubine 120 cm.M3ene sad samo muči jedno kako niko od članova foruma se nije setio mmene a znali su i videli gde živim.Nije men i ništa potrebno ali da se nije setio niko od oni koji su me zvali često kad su imali problema sa kozama da se sete da sam i ja uz Kolubaru videli su Veliko Polje pod vodom a na jednom snimku iz helikoptera se vidim i ja u svom voćnjaku kkalo gledam kako voda ubrzano raste.Valjda smo m i takav narod pa nas i ne interesuje tuđa nevolja ali za mene nije problem meni jke ovo 3 kuća od 91 samo jeproblem što oko nje se 2 putta bavim uređivanjem i što mi je 67 godinica.A>li šta ja vas nekadašnje kolege i koleginice mučim sa tim kad je to samo moj problem.Nek ste mi živi i zdravi bili!
Strasno kolega, prije svega zbog onoga sta ste prezivjeli (kao i mnogi drugi), a jos strasnije zbog toga sto su neke kolege, imajuci u vidu da su znali gdje zivite i vjerujem vam neki vas i licno poznavali, ipak se nisu sjetili da vas priupitaju za vase stanje. Meni je zao svih koji su na bilo koji nacin u i u bilo kom drugom obliku dozivjeli slicne stvari, ali mi je mnogo teze kada cujem, kao u vasem slucaju, toliku bezobzirnost barem onog dijela kolega koji su bili upuceni za stanje, ne samo vas nego i mnogih drugih. Ipak smo mi Balkanci i vjerujem da nikada se to nece promijeniti.
 
Strasno kolega, prije svega zbog onoga sta ste prezivjeli (kao i mnogi drugi), a jos strasnije zbog toga sto su neke kolege, imajuci u vidu da su znali gdje zivite i vjerujem vam neki vas i licno poznavali, ipak se nisu sjetili da vas priupitaju za vase stanje. Meni je zao svih koji su na bilo koji nacin u i u bilo kom drugom obliku dozivjeli slicne stvari, ali mi je mnogo teze kada cujem, kao u vasem slucaju, toliku bezobzirnost barem onog dijela kolega koji su bili upuceni za stanje, ne samo vas nego i mnogih drugih. Ipak smo mi Balkanci i vjerujem da nikada se to nece promijeniti.



Ја бих ипак рекао да неки људи сами својим понашањем натерају друге да буду незаинтересовани за њих.Било како било,главно је да сте ви на ногама а све остало ће доћи по себи. А ми као Балканци идемо даље,без пљувања по нама самима...оставимо то овим дежурним пњпљувачима,они то много боље раде од нас.Свако добро!!!
 
Kolege kako ste prosli sa poplavama?
Kako su nam kolege iz Obrenovca zna li se nesto o njima
Jelena_pr
Mudric
oni iz bajine baste, čačka, gornjeg milanovca, republike srpske?
Držim im palčeve svima inadam se da su dobro prošli
http://poljoinfo.com/showthread.php?6680-Chat-u-ovčarstvu-i-kozarstvu-2&p=865417#post865417
Iako smo se prepirali kolega Mudricu ja sam ipak postavio pitanje sta je sa vama i jelenom_pr koja je takodje iz obrenovca ali fala bogu i da ste vi zivi i zdravi a sve ostalo kako moze i mora.
Zelim Vam da sto pre stanete na noge kao i ostalim ljudima koji su pretrpeli stetu
 
Poslednja izmena:
Nikako mi nije jasna ta ljudska potreba za sazaljevanjem i samosazaljevanjem,valjda je to patoloski,sta treba da radim da kukam i trazim sazaljenje od drugih i samosazaljevam se..meni je unistena kompletna hrana za godinu dana usla bujica nisam cak ni predpostavio da tu voda moze da udje,psi lutalice mi unistili koze,valjda ih glad naterala i kisa a vec sedam dana seno na tri hektara uredno kisne onako pokoseno i truli..i sta da radim da kukam ??m jok..vazno da je glava na ramenima i svi clanovi familije fala Bogu zivi i zdravi,valjda sam naucio tako,nije prvi put da krecem od minusas debelog..
a zao mi one ljude koji su izgubili najmilije i koji su totalno unisteni..

- - - - - - - - - -

Nego jel zna neko kako se seje sacma da pokusam da povadim stvar..koje seme ide na kojoj visini se kosi i da li moze da se izbalira??
 
Ako mislis na kukuruznu sacmu koja se posle zanje i hrani se stoka sa njom, onda se ona seje od kukuruza iz ambara, koji god da imas. Okrunis neku kolicinu i razbacas po njivi kao psenicu kad bi rucno sejao. Nije lose ako bi imao seme soje pa da pomesas . Valjda posle setve podrljacis ko psenicu i to je to. Koliko god gusto da bacis nije pregusto jer ne sejes za klip vec za zelenu masu. Bude tu lepe mase. Moji su baba i deda to sejali kada su cuvali bikove pa im to bio dodatni obrok
Mislim da ide oko 50kg kukuruza na 40/50 ari ali nisam siguran. Nisam nikad pitao a bio sam mali kada su to sejali.
 
Juce mi stigla prinova pazario sam jedno zensko jare sa farme u Boljevcima.

- - - - - - - - - -

Inace cene jarica su od 300-350 din po kg muske a zenske su raznorazne cene od 50 -120 zavisi od velicine itd. a bili su slucajevi kaze mi covek na veliko je rasprodo sve jarice starosti tek nekoliko dana po 30 evra kom.
 
Peca R ja ni ne očekujem neku pomoć ja se ne žalim nikom posebno ne tebi.KJažeš otišla stočna hrana za godinu dana koji je ovio mesec da imaš hranu zagodinu dana.Ako hoćeš da saznaš meni je otišlo što sam godinama stico jer mi je maltene sve stradalo do 1.20 met visine.Ma nije važno ja sam 96 počeo sa golim zidovima i sve sam sagradio.Nije važno ja nisam ni očekivao neku pomoć jer je nikad nisam ni dobio posebno ne u ovoj državi.Ja nisam naučio da živim od pomoći pa ću se vrlo lako oporaviti nemoj ti da se sekiraš za mene.Nemanja ja raspravu nikad nisam smatrao kao svađu već metod sticanja znanja.Što je neko rekao ipak smo mi zaostali Balkanci!
 
Ja da sam zamerio ne bih ni pitao za vas, a bolje je kad ljudi misle razlicito i to argumentovano dokazuju, nego da se vi svi oštećeni u ovoj nesreći što pre oporavite a da se mi vratimo na temu :)
Kako Vam je kozica, jel se oporavila?
 
ima li neko iskustva sa ovim sto cu ada da napiseam?
ja sam kozeama davao inekcije protiv parazita sad pocetkom proleca, ali sada mi jedan koza zadnjih par dana izbacuje metilje kada baljeza u ogromnim kolicinama. sta se to desava. da li je to unutra prepuna pa su poceli da ispadaju ili je ona nesto pojela sto bi ih izbacilo van. sta mi predlazete da opet zovem veterinara da ih sprica ili da dajem distole??
 
Ками,не бих знао да ти одговорим на питање,моје су после вакцина избациле паразите и од тада нисам приметио да их имају у измету.


Ево мога малог стада





 
ima li neko iskustva sa ovim sto cu ada da napiseam?
ja sam kozeama davao inekcije protiv parazita sad pocetkom proleca, ali sada mi jedan koza zadnjih par dana izbacuje metilje kada baljeza u ogromnim kolicinama. sta se to desava. da li je to unutra prepuna pa su poceli da ispadaju ili je ona nesto pojela sto bi ih izbacilo van. sta mi predlazete da opet zovem veterinara da ih sprica ili da dajem distole??
ne znam sta im je davao vet..ali ako im sada dajes bilo sta nema koriscenja mleka 25 dana.zato se i daje posle jarenja dok jare sisa..ili u drugoj trecini kada je sjarna..
 
Nazad
Vrh