Francuska alpina

150e oboje.Koza se sad 3. put ojarila,jarac godisnjak,proveren skakac.
 
@Nikola K.V Odlicna kupovina druze,koza je u najboljoj (trecoj) laktaciji,jarac mlad...super si prosao drugar,nek' ti budu biricetni. ::svaka cast:: :ppozdrav: :ppozdrav:
Nikola.KV je napisao(la):
nemoj da joj kvaris rasu ::namigivanje::
Ne bih joj druze pokvario rasu,rasan sam ti ja imam 110 kila :haha: :haha:
 
Hvala svima.Sad se ojarila,a meni i odgovara sto je ojarena,treba mi mleko za klince.Mislim da sam solidno prosao,grla su dosta dobrog porekla,mada malo losije hranjena,ali ispravicemo to ::namigivanje::Bitno je da je mlecna,i da jarac daje dobru jarad,u sta sam se uverio.
 
2lu4c5d.jpg

Post je spojen: [time]1300083357[/time]
_________________________________________________
ofskmc.jpg

Post je spojen: [time]1300108586[/time]
_________________________________________________
malo ih pusto danas :cool: :sreca:
 
@ Elmir.Lepi su ti druze,svaka cast.Vidi se da si ih dobro odgajio,jakog su kostura,krupni...Sad im je dobro doslo i ovo lepo vreme,zbog aktivnosti.Mozes da im stavis neke jasle napolju ako nemas u blizini pasa lutalica,super bi im bilo... :ppozdrav: :ppozdrav:
 
U roku od 36h su mi se ojarile sve koze (4) ,9 jaradi-ja prezadovoljan... :D
Ipak je proradio kabal... ::namigivanje::

30a6nv4.jpg

ngvzsy.jpg

nec2gw.jpg

ileio3.jpg

2zxmkup.jpg

14afkn6.jpg

1072mbb.jpg

2rpv9f9.jpg


Beloj kozi je 4 jarenje (cista sanska koza).Ove 2 kafene su prvojarkinje,a majka im je ova bela a otac alpino.
Crna je cista alpinka,takodje prvo jarenje.

A jarad su od alpino jarca.
 
svaka cast kolega super si prosao,za tu belu kozu bez rogova se vidi da je kvalitet jarici predobri :ppozdrav:
 
@ Sika. Svaka cast druze,lepa grla a bogami i plodna.Je li ti ono alpska ojarila troje?Izuzetno mi se svidja objekat,
komforno i dobro osvetljeno,cistoca na zavidnom nivou. ::svaka cast:: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
@Sika
Sa srecom .. :D :ppozdrav: lepa jarad.. bas mi je drago kad ovako nesto cujem , ::svaka cast:: ja moju cekam ..pocela je da me nervira zali mi se i jedan drugar i njemu prenela, ceka i on .. tako i kod jednog prijatelja ..pa sta se ovo desava ?
 
@ Sika.Kakva im je mlecnost druze? Bela sigurno daje najvise, sto je i logicno jer je u cetvrtoj(najboljoj) laktaciji.
Kakve su ove ostale sa mlekom? :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Bela je prosle godine imala 4l,a ove cemo da vidimo posto se tek ojarila.Ove ostale 3 se sada prvi put jare tako da ne znam kako ce se pokazati sto se tice mleka,tek ce mo da vidimo.Za sada su lepo formirale vime,trebalo bi da bude dobro. ::namigivanje::
 
Nazad
Vrh