Francuska alpina

pozdra kolega, od ove godine ce se terati i po atarima, i nadamo se da ce to povecati mlecnost. a sto se tice papira za cigaju, nisam bas upucen u ta desavanja, iako i ja imam nekoliko cigaja. ali cu se raspitati pa ti u roku od nedelju dana javljam. pozdrav!!!
 
Pozdrav drustvo!Sve do malopre sam se ubio pretrazivajuci forum i nigde ne mogu da nadjem odgovor na jedno pitanje:kako prepoznati u jaretu buducu dobru mlecnu kozu?Cekati da se ojari(oko 12~13 meseci) 7 meseci vrhunskog uzgoja,5meseci da iznese jarad+2 do 2,5 mesecxa da odsisaju pa prva laktacija. :sta: :sta: Dug period,a rezultat~sta bog da.Da li postoji mogucnost da se bar nasluti da li ce buduca koza biti mlecna?Molim vas odgovorite ako imate neko iskustvo u vezi s'tim. :bravo: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1297103831[/time]
_________________________________________________
Ijos jedno pitanje:da li valja jaradima koja se ostavljaju za prosirenje stada tj. za priplod dava ti granulu za jagnjad i jarad? :sta: :ppozdrav:
 
by Maestro: mala pomoć, jer malo "poiskakali" linkovi fotki, ali super sredjeno!

Pozdrav,
Prve dvojke od ove godine


i najmladja čobanica. Pozdrav
 
Masalah, neka su ti sa srecom, zdravi bili, skupa sa ovom mladom cobanicom. Super fotke
 
@ Sibili~cestitam druze!Stvarno prelepo~puno,puno uspeha i novih prinova u daljem radu. ::svaka cast:: :ppozdrav:
Evo probacu i ja da stavim moje srne na forum,mada mi to do sada nije uspevalo.
2znmu84.jpg
 
hvala svima na lepim cestitkama, trudicemo se da bude jos bolje u medju vremenu sam dobio jos dvoje od jedne koja ima samo jednu sisu ispravnu ,ali ne mari i prosle godine je odgajila dvojke.Ja sam se plasio da ne bude vise tako da je sve okey. Jos ima oko dvadesetak njih da se jari bice jarica prva liga.Interesantno je to sto za sada vode zenske 6:1 sto mi svakako odgovara jer prosle godine nisam imao dovoljno curica koliko sam mogao prodati.Jos jednom hvala svima na lepim zeljama. fotke slede malo kasnije ako vam nije dosadno da gledate. :ppozdrav: :bravo:
 
@Crni Gruja.
Hvala druze bas si me obradovao(nije te bilo jedno vreme).Veruj mi da sam te trazio na forumu~svinjarstvo,ali ni tamo ni traga ni glasa od Crnog Gruje. :haha: Nego kako tvoje stado~ima li sta novo?
 
Hvala za cestitke evo jos slika uzivo sa terena :haha:


i bez njega nista ne prolazi .Neznam da urednici nemaju sta protiv za ovoliki broj slika .Unapred se izvinjavam.
 
Svaka cast druze~moze da ide i na RTS kao naucna emisija. :haha: Sve najbolje i puno uspeha ::novac::~godina ti je dobro krenula. :ppozdrav: :cao: :cao:
 
pozdrav svima!crni tekir-jeste da sam jeftino platio ali tri dana posto se ojarila nesto je se razbolela.nadula se,nakostresila se i kuka kao covek.bio vet.juce i danas ukupno 6 inakcija pa cemo videti smanjila i mleko,imam utisak da jerici nemaju dosta a na cuculu nece.ne znam sta da im radim:haha:
Post je spojen: [time]1297194580[/time]
_________________________________________________
moram da vidim sa nekim odavde ima li da proda neku kozu ako slucajno ova ne ostane,posto mi je sumnjivo.kod mene je nedelju dana svega a treci dan posto sam je kupio ojarila se.mnogo je mrsava i ispustena.ona ne zna sta su vitamini i minerali.nisam stigao da je potkrepim sa istim,posto je kratko kod mene.
 
@Piksi.Zao mi je druze sto se to tako sve izdesavalo.Sada je sve u rukama veterinara.Bitno je da spase kozu a sto se jaradi tice,neka sisaju njeno mleko koliko god ima~bar prvih5~6 dana mnogo ce im znaciti kasnije zbog imuniteta i razvoja,a ako ona i kasnije po oporavku(dace bog da bude sve uredu) ne bude imala dovoljno mleka ti ih dohranjuj na flasicu(samo moras zagrevati mleko,ja mislim na 37~8',ali opet pitaj veterinara).Upocetku ce se mozda malo buniti ali kad glad natera prihvatice oni to.Vec od 15~tak dana oni ce poceti pomalo da grickaju seno a mozes ih polako navikavati i na granulu.Ako je koza mnogo lose bilo bi dobro da ih odvojis u neki manji boks pored nje i da im stavis grejnu sijalicu za pilad~ako ti je hladno u stali pa da ih s' vremena na vreme pustas da sisaju.To bi bilo dobro i zbog nje da je ne napadaju non~stop,a i zbog njihda se uobroce.Toliko za sada,nadam se da ce to sve biti u redu druze.Javi sutra sta se desava.
 
crni tekir evo bolje je jutros.dao sam joj stocnog jutros sve je pojela i lucerke joj dao isto sve pojela.bice izgleda dobro.samo postepeno da pojacavam hranu.
 
Nazad
Vrh