Francuska alpina

da,pa tamo u drugoj laktaciji bi trebala dati max
 
ma znam kad radis neki posao i dobijes kompliment to ti dadne dodatni postreh da napredujes samo nastavi, jer slike govore bolje nek hiljade rijeci :D
 
Pozdrav drugari!
Milane slike su divne.Ija cu se potruditi da moje blago uslikam i stavim na forum.Imam 3 cistokrvne alpine~1 kozu (3god.) i 2 jareta (2mes.).
Drago mi je da je Elmir nabavio alpsku kozu, znam da mu je to odavno bila zelja. Nego Elmire je li ona bela~Chesy (cini mi se) jos u zivotu? Bilo bi dobro kada bi neko u tvojoj blizini imao alpskog jarca pa da sprči tu alpinku~vrlo brzo bi dosao da solidnog stada cistih alpina.
P.S.drago mi je da su se i kozari malo aktivirali na forumu(bas smo se bili ucutali u poslednje vreme).
:D ::svaka cast:: :ppozdrav: :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1296911577[/time]
_________________________________________________
 
pa jest ona moja bijela kozica je jos u zivotu a nadam se dacu moc nac i jarca alpino rase a tebi batice zelim svako dobro u daljnem radu i slikaj nam svoje stado veliki pozzzz :D :ppozdrav:
 
pozdrav dragi kozari!kazem dragi zato sto sam i ja imao do pre tri godine 16 koza.ja sam dejan iz okoline lazarevca.sta sve nisam probao i mleko da prodajem i sir obican i krem sir sam pravio i kackavalj ali nije bilo trzista za te proizvode.na kraju sam morao sve da prodam i kupio kravu.evo ne mogu da ,navasam,sira i kajmaka.ali ljubav prema kozama je ostala.opet sam kupio jednu alpinu u utorak za samo 4500 i vec u petek se ojarila.pocinjem ponovo za sada samo za moje potrebe.nadam se da cemo se i dalje druziti.
 
pozz drugari imam jedan problem po cemu bi se provalila koza dali je sijarena ili ne imali neki znak ili nesto slicno.kozu sam kupio krajem decembra posto sam imao troike na ovci pa da nekupujem mleko kupio sam kozu.ona je bila skoro zasusena ali ja sam krenuo da je muzem pa sa malo bolijom ishranom povratio mleko.sad koza ima i stomak ali kao sto rekoh hranim je kao boga a mleka ima oko litar ipo dnevno sad neznam sta da radim dali da nastavim da je muzem pa ce ona pre jagnijenija da izgubi mleko neznam nikad kozu nisam drzao ,a jarac je kod starog vlasnika bio non stop sa nijom.
 
ako je jarac bio sa njom onda je 99% sjarna...nzm sta da ti kazem ona sama nece izgubiti mleko pred jarenje ali ja koliko znam njeno mleko posle 45-og dana pred jarenje ne valja za upotrebu...stoga ti predlazem da prestanes da je muzes i sacekas odredjeno vreme...ako se zasusi (smanji joj se vime skros) i posle izvrsnog vremena pocne ponovo da raste onda je sjarna...
 
u tom slucaju verovatno je sjarena i trebalo bi je zasusiti, bar je to neko moje misljenje, jer rizik je preveliki ako je sjarena i na jarice trosi dosta, jos plus i ti je muzes, tesko da ce hrana da nadomesti toliki gubitak energije i vitamina, to ako je sjarena ako nije onda muzi, neznam, u tvojim je rukama i hleb i pogaca pa ti preseci kako mislis ::namigivanje::
da ne bude zabune dok sam kuckao Sika me preduhitriu, al nisam hteo da menjam, cisto da se vidi da se neke stvari poklapaju, i to slucajno :ppozdrav:
 
bas sam u dilemi ovako par dana zadnih primetio sam da je dobila stomak a mleko negubi sisa je jagnije i mirno stoi samo treba da stavim ruku na niju.bivsi vlasnik kaze da treba da se jagni krajem marta ,ali ko za baxuz tai dan u decembru kad sam je uzeo jarac je skocio na niju i imala je pozadi kao tanka crvena linija kao krv ali nije bio krv slicna smesa,jarac je dosta mlad vidi se po nijemu sad neznam dal skace samo kad ona trazi ili radi to kad mu se hoce.bivsem vlasniku nesto i neverujem jer nije bas da mu se veruje veliki je pokvarenijak.
 
@cigaja
Zasuši kozu, jer je sjarna. Koze obavezno zasušiti 45-60 dana pre jarenja da bi se vime oporavilo i pripremilo za novu laktaciju /slično kao kod krava/, jer možeš da je muzeš i dalje, ali će imati sve manje mleka, koza će se iscrpeti i nećeš imati kvalitetno mleko za njenu novu jarad.Po jarenju, postepeno pojačavaj ishranu i imaćeš veliku količinu i kvalitetno mleko
 
druze moj kod koza ti je to mnogo lakse znati nego kod ovaca ukoliko se nedere i nemlati repom kao luda primila je 99posto,to znas vec posle 21 dan od pripusta,pa i ako drzis jarca zajedno sa njom kad ga sklonis derace se uroku od 21 dan ako nije primila,pogotovu alpine deru se dan noc 3dana i 3noci :cao:,to ti je kod koza u 90posto slucajeva
 
Cao drustvo! :cao:Evo da se i ja malo ukljucim~@Cigaja.Ija se slazem sa tim da bi trebalo da je zasusis(da prestanes da muzes),jer i ako nije sjarna odmah po zasusenju bi trebala ubrzo da trazi jarca~pogotovo sto je hranis kao boga,kako rece.Ako daje 1,5 litara mleka dnevno onda i nije bas mnogo mlecna ili je mlada,pa bi izmuzanje do samog jarenja bilo pogubno za jarad.Ako je to 3~ce jagnje sto je sisa dovoljno ojacalo onda ti njega prebaci na granulu i otavicu,a sa kozom sta bog da(da i ona ojari bar troje). :D :ppozdrav:
 
hvala na savetima danas sam pustio jagnije da sisa samo jednom sutra cu da preskocim pa cu nakosutra opet da pustim,koza od kako je kod mene ima mesec ipo dana nederese uopste a i po stomaku mi bas izgleda da je sijarna sad sta bog da hvala na savetima.bio bih zadovolijan i sa dvoikama samo da budu zivi i zdravi pozz
Post je spojen: [time]1296989131[/time]
_________________________________________________
koza mi nije cista alpinka ima boju kao alpinka nego malo svetlija i nema crnu prugu na legima ,sad vimena su joi dosta velika mada neznam koliko je mleka imala kad sam je uzeo bila je skoro zasusena mozda je imala prvih dana po 1 dec mleka
Post je spojen: [time]1297014469[/time]
_________________________________________________
kolega crni tekir jel pao neki rezultat u 2010
 
@Cigaja.Nista dragi moj kolega,posao me je preduhitrio a i godina je bila kilava.Sad ce kolege sa foruma:''Ocemu ovi tupe?? '' :haha: Jesi li ti sta ucinio u 2010? :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1297017973[/time]
_________________________________________________
Piksi je napisao(la):
pozdrav dragi kozari!kazem dragi zato sto sam i ja imao do pre tri godine 16 koza.ja sam dejan iz okoline lazarevca.sta sve nisam probao i mleko da prodajem i sir obican i krem sir sam pravio i kackavalj ali nije bilo trzista za te proizvode.na kraju sam morao sve da prodam i kupio kravu.evo ne mogu da ,navasam,sira i kajmaka.ali ljubav prema kozama je ostala.opet sam kupio jednu alpinu u utorak za samo 4500 i vec u petek se ojarila.pocinjem ponovo za sada samo za moje potrebe.nadam se da cemo se i dalje druziti.
Svaka cast kolega~to se zove kupovina!Sve najbolje i puno,puno najzdravijeg mleka. :ppozdrav: :ppozdrav:
 
nista kolega negolubarim ozbilino vec od 2003 mada nikad se nezna sta daje sutra jako je tesko krenuti iz pocetka .imam tu 10 pari videcemo .broi mi je bio 397 23 .imo sam tekira jednog bakarastog iz baijne baste nemogu se setim broja ali takav silazac tesko da ga iko imo ,kao leptir.
 
pozdrav svima, ja i moj otac smo poceli da se bavimo uzgojem ove rase i izradom mlecnih proizvoda u deliblarskoj pescari. imamo stado od 50-ak koza i 2 jarca. pored koza imamo i krave, ovce i magarca, i svi oni zajedno zive. najveca povoljnost u deliblatskoj pescari je sto preko cele godine su koze u pasi, i hrane se iskljucivo zdravom hranom. one ne daju mnogo mleka, ali je to pleko veoma kvalitetno. posto vidim da se spominjala farma bogic, ja bih nekoga zamolio da mi malo pojasni kojeg su kvaliteta te koze!!! slike postavljam samo da prebacim sa aparata.
 
kolega i komsija dolovac nemoi da teras samo na pasi pusti malo i u ataru pojacaces mleko provereno znam.kolega moze li se nabaviti papiri za cigaju kod vas jedan veterinar mi je rekao da potrazim po dolovu oni su umaticili cigaju ,pozz iz vladimirovca
 
Nazad
Vrh