Francuska alpina

Drugojarka vime..

2ytzk1t.jpg


2mwede9.jpg


Jarici beli i rogati spremni za razanj a ovaj mali desno mora jos da se tovi :osmeh:

vg5546.jpg


14e10sp.jpg


Prvojarka...

xbl9n9.jpg


35n95s9.jpg


33axlcw.jpg
 
Pozdrav kozari,ako moze samo mala pomoc. Ispalo mi je jeftino da kupim kozu,kaze zena da je bila s jarcom i da ima jarad svoju,malo vecu starosti oko 4 mjeseca. Sad mene zanima,da li je ona mogla ostati skozna ,posto je koza stvarno krupna i u rasi alpine je?
 
Ne znam ubaciti slike, novi sam na forumu. Ima jos slika na mom profilu, pa pogledaj. Ta koza je drugojarka i davala je 3l mljeka, sada se ganjala i smanjila je mljeko. Postavio sam pitanje na temi mlecnost i laktacija kod koza i ovaca , ali mi niko nije odgovorio. Ako ti nije tesko pogledaj, svaki savjet je dobro dosao. http://poljoinfo.com/showthread.php?592-Mlečnost-i-laktacija-ovaca-i-koza/page2

- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -

attachment.php
 
Cini mi se da sam ovog jarca sam vidio na piku oko parenja..A ne znam to za mlecnost zavisi od koga si uzeo koze ako si uzeo negdje sa farme moguce je da su im davali neku koncentrovanu hranu smjese zitarica i da im tako drze mllecnost..Ako su sjarne one ce postepeno da zasusuju sa mlijekom obicno 2-3 mjeseca sjarnosti smanji se kolicina mlijeka
 
da upravu si jarac je bio na piku i prodat je na farmu koza jer je strasan bio i dobro porijeklo a za koze da sjarne su i zato su vjerovatno smanjile mljeko ali mi nije jasno za ishranu jer sam sve moguce probao od koncetrata za krave muzare sojina sacma suncokretova sacma kukuruz jecam kreda i opet slabo jedu neznam cime su ih ti ljudi hranili to mi nije jasno
 
Pozdrav kozari,je li bilo podmlatka,slabo slike objavljujete :)... 8.2 jedna se ojarila 1 zensko jare, uskoro jos jednu cekam,ulila u vime,a 17 i 19 marta ocekujem 2 jarice. Neznam da li da objavljujem slike posto su kod mene domace koze,pa nezz je li prikladno? 2012 poceo sa 1 kozom,a eto vec ove ocekujem minimalno 9 ..
Jos jednom pozdrav za sve vas koji pratite forum.
 
Pozdrav svim članovima!

Ja imam u planu da ove godine krenem sa uzgojem Alpskih koza. Imam selo u planinskom dijelu Hercegovine sa nadmorskom visinom od oko 1200 m. To je krševiti kraj sa velikim pronstranstvima niskog rastinja raznovrsnih vrsta, pašnjacima sa velikim brojem čajeva, izvlrima i td. Imam mehanizaciju, svoje sijeno, imam solidan objekat za početak od oko 160 m2... imao bih siguran otkup mlijeka po solidnoj cijeni... Sve su ovo pogodnosti koje su me i doveli do ove ideje. Da napomenem da trenutno držimo i dosta ovaca, takk da neko iskustvo za početak postoji. Volio bih da mi kažete vaša mišljenja u vezi ovoga?
 
ako kupis jarad onda ce se ona lepo sroditi sa ovcama tako da mogu zajedno na pasu
 
kad se dlaka ovako sija onda znaci da su ishrana i smestaj odlicni, a onda verujem da je mlecnost odlicna
 
Nazad
Vrh