LINZER Hemijska Djubriva

Dragojlo

Član
Učlanjen(a)
15 Feb 2010
Poruka
821
Lokacija
Selo moje ravno
Interesuju me iskustva onih koji su koristili ova djubriva, narocito u kukuruzu, Linzer iz Austrije ima siroku paletu hemijskih djubriva, ovde kod mene ima startno LINZER STAR 15/15/15+3S+Zn u sebi sadrzi kalcijuma 5.7% i zinka 0.01% i 5.7% Sumpora, ove poslednje komponente su jako bitne kod kukuruza a i ostalih kultura, kalcijum ce smanjiti kiselost zemljista a i kukuruz trazi i zink i kalcijum, poznato je da kukuruz iznosi po toni zrna oko 20g/t a psenica 50g/t zinka....

I da jos napomenem da mu je cena ovde kod mene ista kao i kutine 3x15- 80KM resio sam da ga probam ove godine, prosle nisam sad cu pa sta bude, vrece su providne gledao sam granule su vrhunske izrade nema drobljenja i prasine nimalo...

Evo paleta ostalih djubriva:

ProdukteTabDE.jpg


Web adresa: https://www.linzeragrotrade.com/LAT/Portal/Produkte.aspx
 
To sam i predpostavljao, sudeci po onome sto sam video i citao po netu...

Znaci gajene kulture sto bi nas narod reko-luduju,luduju... ja sma mislio vise figurativno, vise figurativno, mislim da se nismo najbolje razumeli-Djuro TLN

P.S. Bogami ce me Hamo udariti kukuruzom a? :haha: :haha: :haha:
 
što se tiče kvaliteta :D milina razbaciti, nema grudve, ne praši, (pričam o mešanim đubrivima)
 
Ja sam ove godine koristio njihovu ureu za prihranu psenice kada sam je tretirao protiv herbicida. Mogu vam reci da sam ureu sipao direktno u sito i crevo sa hladnom vodom preko nje istopila se dok si reko keks - cirka sa 50 l vode rastopljeno 10kg uree, a ako koristite toplu vodu kako vodu sipate tako urea nestaje
 
Juče sam pred oranje bacio 16-10-10 sa dodatkom magnezijuma. Nije baš najsrećnija formulacija za kukuruz ali je to jedino djubrivo koje je moglo kod nas da se kupi. Jako se lepo razbacuje, nema, grudvi i vrlo malo praši, cena 36din/kg.
Ima li neko iskustva sa tim djubrivom?
 
Linzer 3x15 djubrivo za 10 u odnosu na konkurenciju ovde kod nas :D druge formulacije nisam koristio ali mislimda su odlicni kao i 3x15
 
da li neko može da potvrdi ovu informaciju čuo sam da je LINZER kupio fabriku veštačkog đubriva u KUTINI i da je Kutinsko đubrivo ustvari Linzer :sta: :sta: :sta:
 
Ja sam uzeo danas ureju kutina tako mi kaze covek dosao u magacin da tovarim ono pise linzer
 
steva 1984 je napisao(la):
Ja sam uzeo danas ureju kutina tako mi kaze covek dosao u magacin da tovarim ono pise linzer
Stevo i ja sad stigoh sa magacina natovario sam 9 paleta po 1500kg linzer ureje.Kolika je cena kod tebe i da li su vrece po 25kg? :cao:
 
Da i moje palete su od 1500 kg i po 25 kg dzak jako lepe i sitne granule sve upadaju prsti u dzak kad sam ga spolja gledao.Neznam za cenu ja sam uzeo na soju 1:1,36 paritet dace mi racun kasnije zbog subvencije kaze jos nezna tacno cenu vestaka a za kes neda :sta:.Mada neverujem da ce nesto povecavati spram ostalih korektan je dosta gazda n-p-k mi je dao 1:1,10 isto za soju
 
Nazad
Vrh