Cena Jagoda 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Arnold123

Član
Učlanjen(a)
11 Maj 2015
Poruka
173
Lokacija
Temerin
Ajmo da krenemo i ove godine. Nadam se da nije problem sto sam otvorio ovu temu. Ajmo da cujemo cene kako krece uvozna cena i polako pa krece i plastenicka.
Svima zelim uspesnu godinu.
 
Ja ocekujem dobru cenu za zenga zenganu (pored maline gajim i jagodu na 40 ari) Prosle godine (a i preprosle je bilo lose) cena je bila uzasavajuce niska 0.75 eura. Mnogi su povadili jagodu i posadili malinu. Inace je nestasica u toku sezone bila za industriskom jagodom u citavoj Evropi pa po logici stvari cena bi trebalo da bude preko 150 dinara u otkupu (ja ne prodajem kao svezu prodajem je hladnjaci)
 
Ja sam nacuo.neku pricu da ce jagoda u izvoznoj ceni biti 2,5e po kg. E sad tu racunica hladnjacara, prekupaca... Daj Boze da bude preko 120 din na otkupu.

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
74a1ff74f54631bd2737f3e676f4e0b4.jpg


Sony xperia
 
Ovo je sada na Kipru otprilike kako sam shvatio cena pada svaki dan pa nije naznačena...raspitacu se

Sony xperia
 
Danas u piljari jednoj u Leskovcu 220 za kg. Neka uvozna, bez ukusa, mirisa, ko da travu jedes...

Послато са HUAWEI VNS-L21 уз помоћ Тапатока
 
Arnold citao sam da si prosle godine nosio jagodu u Volujac.Interesuje me koji su uslovi otkupa.Da li traze nove gajbice koliko kg u gajbici i kako ide placanje jel na otkupnom mestu lova ili na racun da li se dugo ceka na istovar robe.
Ja iskreno da kazem nisam tamo nosio. Tu mi je nosio drugar branko isto iz forumo. O tome on vise zna da govori. Ja sam imao dobre kupce i kvalitet tako da sam ja dobro prodao prosle godine i kod nas. To znam da jagoda mora da bude zdrava 80 posto zrelosti i krupnija. Naravno ne mozes da stavis u gajbicu klikere ako imas. Sto se tice placanja oni ti placaju na licu mesta pare na blatobran :D i to je najbolje. Imao sam ja jednog kupca iz smedereva ali problem je bio da sam trebao 6t svaki dan da berem da bi dosao iz smedereva kod mene da otkupi svu robu. Znam da je onda nudio blizu 200din na veliko. Tako da je prosle godine bila jaka cena za otkup na ceru. Mada i tamo su gledali kvalitet. Sto krupnija jagoda vise se placa. Samo me interesuje za ovu godinu sta ce biti. Pa ako cujete tu nesto javite. To znam da Rusi nece prekinuti sankcije sa turskom tako da realno bi trebalo da ostane sve kao sto je i bilo prosle godine..ja se nadam..
 
Kako ko zna tako zja :),kad gospoda ladnjacari odrede koliko im stiza da nas opeljese po kilu znace se,ja sam cuo da ce biti neka cena kao prosle godine sto je bila,e sad videcemo nadamo se ceni makar ko prethodne 2016 godine oko 150-170 :)

- - - - - - - - - -

 
Danas bio u Petrovcu na mlavi pa reko ajde da obidjem i pijacu,,iako nije pijacan dan poprilicno tezgi bilo a jagoda na svakoj drugoj,,cene 200 dinara pola kila u korpicama pakovana,,bilo i za sto pedeset al sva ugnjecana i meka,,ove od dvesta nisa probao al na oko deluju lepo...
 
Dok nema ponude domace jagode a ako ima potraznje ponudis za 300 dinara po kg. Posto si prvi ti odredjujes cenu a trziste ce ili da te prati ili ces obarati cenu, to je ponuda i potraznja pravila su jednostavna.. to je sto se tice prodaje u svezem stanju ... za industriju sorte zenga zengana cena je po mojim informacijama ove godine mnogo veca od prethodne (kada je bilo 0.6 eura-0,7 eura) posto ima malo zenge jer su je u prethodne dve godine hladnjacari potcenili malo je sadjeno a trziste je bilo prazno vec na kraju decemgra prosle tako da ce cena dostici minimalno 150 dinara po kg mozda bude islo i vise industriske jagode zenge za zamrzavanje nema a kupci je traze zbog karakteristicnih svojstava mirisa i ukusa
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh