Cena Jagoda 2017

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dok nema ponude domace jagode a ako ima potraznje ponudis za 300 dinara po kg. Posto si prvi ti odredjujes cenu a trziste ce ili da te prati ili ces obarati cenu, to je ponuda i potraznja pravila su jednostavna.. to je sto se tice prodaje u svezem stanju ... za industriju sorte zenga zengana cena je po mojim informacijama ove godine mnogo veca od prethodne (kada je bilo 0.6 eura-0,7 eura) posto ima malo zenge jer su je u prethodne dve godine hladnjacari potcenili malo je sadjeno a trziste je bilo prazno vec na kraju decemgra prosle tako da ce cena dostici minimalno 150 dinara po kg mozda bude islo i vise industriske jagode zenge za zamrzavanje nema a kupci je traze zbog karakteristicnih svojstava mirisa i ukusa
A 150 dinara, je li to 1,10 Eura, ja sam iz Republike Srpske ( Prijedor ) ?
 
Danas stize Grcka uvozna jagoda sa cenom od 250 din sto znaci da ce u maloprodaji ici oko 300 din.
Za naredne dane vec najavjuju i Tursku jagodu sa cenom od oko 180 din.
Nadam se da vam ovakve informacije mogu pomoci da se lakse snadjete na trzistu cena.::namigivanje::::namigivanje::::namigivanje::
 
Danas na kvantaskoj pijaci u Leskovcu domaca jagoda 300 dinara. U maloprodaji oko 400. Za uvoznu jagodu slicna cena. Malo je skuplja. I ona uglavnom ide na pakovanje od pola kilograma.
Informacija iz prve ruke.

- - - - - - - - - -

Uvozna jagoda danas 1200 dinara 9 korpica od pola kilograma, sto dodje 266,66 dinara po kilogramu. Uglavnom je alba u pitanju.
 
Danas u Beogradu na kvantasu domaca jagoda od 300 do 350 din ,Grcka 250 din kg i Turska 200 din.Turska je najlosijeg kvaliteta sorta je Kamarosa.Na izgled nije toliko losa koliko je bezukusna i cvrsta .Grcka je mnogo zrelija pa samim tim i sladja a domaca je bila malo jaca ali zato najukusnija .Najbolje se ipak prodavala Turska zbog cene.
 
U piljari u Beogradu Grcka jagoda pakovanje pola kilograma 200 din. Krupna je i lepe boje, ali izgleda kao da je plasticna. U Aroma marketu isto Grcka pola kg pakovanje 150 din, s tim sto je kod njih sva nikakva.
 
Zemunska pijaca danas .Turska jagoda 220 do 250 ,Grcka jagoda 300, domaca 300 do 350. Cene na malo.Potraznja onako nista narocito .Nemoze se kolicina jos prodavati na ove cene,a valjda i ovo vreme blesavo utice na prodaju.
 
Danas Smederevo-zelena pijaca krupna (piše domaća,mada ne bih rekao) 400 din, malo lošija 300 i 350. Imalo je na 3-4 tezge
 
Juce na kvantasu Beograd oko 300 dinara domaca,slaba ponuda...kolika je cena kod vas na veliko?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Novi Sad kvantas 300 din domaca. Nakupci vec pokusavaju da spuste cenu. bar su mene pokusavali da uvale i nudili mi 200 din.Ja jos ne berem. tek sledece nedelje. 150-170 din ida turska ali nikakva je jagoda koliko cujem. za otkup danas nisam cuo cenu. juce za otkup bilo 250 cak i do 280 sam cuo.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh