Iskustva sa kurirskim službama

BOKIBOLE

Član
Učlanjen(a)
24 Jun 2011
Poruka
5.144
Lokacija
Čelarevo
Kakva iskustva imate sa kurirskim službama? Koje su mane a koje su prednosti kod pojedinih službi? Kako funkcioniše slanje pošiljki?
 
Ja takođe sarađujem sa AKS EXPRESS kurirom.Nikada nije bilo nikakvih problema oko težine i gabarita paketa koji se šalju.Komunikacija je jednostavna,pozivnica se odradi on line,kurir se javi i pokupi paket a isto tako i povratnica bude odrađena.
 
Ja saradjujem sa svim sluzbama,i city,i daily i bex,i post express a najvise sa aks om.
Po meni kad treba nesto hitno da mi stigne,najbolji je post expres,danas popodne narucim,sutra u 7,pola 8 ujutru je kod mene..kada saljem robu,saljem aksom,jer za ostale sluzbe,moras da zoves centralu,i trista komplikacija,dok kod aksa,samo nazoves kurira,jedino mi se ne svidja,sto aks ,kad treba da ti donese otkup,drze ga i 7 dana,ali ako si dobar sa kurirom,zna da bude dosta brze..
 
Najbolji je postekspres.Posiljka jako brzo stigne danas posaljes ujutru je u posti.Kod ostalih nikad neznas kad ce se pojaviti dal sutra,za dva dana,pet dana.Desavalo se da nisam kod kuce pa juri komsije da preuzmu.Ovako ako se desi da nisam tu,moze se preuzeti u posti kasnije.
 
Stiže mi roba uglavnom Bex-om,ali i Aks-om,Dejli,PostX.... Najveći problem je ako nisam kod kuće. O'ma hoće da zavrnu pri naplati! Jednom je vozač naplatio prevoz a prevoz je bio dž i još su mi pogubili neke delove iz paketa. Naravno odmah sam se žalio i nakon dan dva je dosao neki lik,napravio zapisnik i naterao vozača da vrati pare. Za delove su se njakali (kurirska služba i firma gde sam poručio delove) ko je kriv i onda sam im rekao da nemoraju-platiti izgubljenu robu (a i nije im bilo prvi put da izgube nešto) ali da sledeći put neću preuzeti paket ako je oštećen. Da viš' kako sad stiže blindirana kutija.
 
Naručivao sam sadnice i još neke stvari preko raznih brzih pošta.... Ni jedna nije profesionalna kako bi to trebalo da izgleda. Još uvek izgleda kao da su oni nama potrebni a ne mi njima. Vozači su netačni i bezobrazni. Klinci koji i nisu nešto puno plaćeni umeju da 'teraju kombija' ali nemaju ni malo kulture i poštovanja prema kupcima. I nisu poslovni. I to će dovek biti dokle god postoje oni koji poznaju ovog ili onog ili vozača ili šefa ispostave....
Eto to je moje razmišljanje....
 
Uglavnom sve sto je preko "veze" je problem jos kad je malo placeno onda je latastrofa . Razmisljanje je da ne mogu da ga rako malo plate koliko malo moze da tadi . Uglavnom smo takvi a to se ne resava preko noci nego od naj ranijeg doba i u skoli . Tako da nista u narednih par decenija bar .
 
Posebno vole da zavrnu starije ljude da li AKS ili BEX, zna se desiti da babi ostavim pare i otkup je obicno 300-400din, ja ostavim vrednost paketa + 500din i nikad kusura nema, a nema ni otpremnice.
 
Pa ako daa otpremnicu onda ćeš videti stvaran iznos.... Kod nas su se izveštili pa kidaju nalepnice sa pošiljke da se ne vide cifre ali su se zahebali. Zaboravili su na bar kodove.
Dobra stvar je što su kuriri uveli sms obaveštenje o pošiljci i njen bar kod. Samo zovneš kol centar kažeš broj oni ti kažu tačan iznos i lepo sačekaš vozača sa lovom u ruci i nema greške. Da me ne shvatite pogrešno nije mi žao častiti vozača ako je normalan sa normalnim pristupom (jedan stariji čova iz Dejli expresa,svaka mu čast) ali kad vidim da me gleda sa visine jer bože moj on je gradsko dete (uglavnom naloženi klinci voze) a šta zna ovaj kad živi na salašu. Eeee takvima dajem max 10din "bakšiša" (uglavnom cifra bude 240din za prevoz).
 
Neki dan me vozac aksa hteo zavrnuti za 70 din kao na ime otkupa,ja platio koliko je trazio i trazio potvrdu on kaze imam zalepljeno na paketu i da mi isti i ode a ono na paketi pise cifra manja za 70 din i ja nazovem centralu i pitam koliko treba da platim pa mi ni oni nisu znali tacno reci(kaze vozac ce da mi kaze) uglavnom smo dosli do neke cifre koja je priblizna onome sto pise na paketu ali normalno bez dodatka 70 i kazu mi da za zalbe moram da im posaljem mail posto ta glupaca nije zaduzena za reklamacije,ja tada nazovem vozaca i kazem mu da mi je naplatio vise i on kaze da je to za povrat novca i da ce mi doneti racun,reko ne treba nisam znao da je to za to a on ma donecu da vidis da ne kazes da sam uzeo tvojih 70 din i donese on to i ode kad ja na racunu ima nekih 100 cuda ali pise i povrat novca 69 (to je tih 70) pri cemu se vidi da mi je to vec jednom naplaceno,potom zovem opet vozaca i on kaze cekaj da proverim nesto i kaze jeste u pravu si donecu ti 70 din znaci oni na taj nacin zavrcu svakoga a to su krivi oni indijanci iz direkcije zato sta na racunu ne napisu ukupnu cifru za placanje zajedno sa vrednoscu robe nego je pisalo posebno vrednost robe pa postarina,povrat novca,pdv na neku desetu cifru i na kraju su napisali zaduzenje ukupno 626,00 (i na to naplate vrednost robe) a kako su dosli do te cifre nemam pojma. uputio sam i pismo zalbe i sutra dan me zvali i objasnjava zena opet nekih sto stavki ali ni ona ne zna tacno ali se vrtelo tu neki din ispod 626 koliko mi pise na racunu, totalno ne ozbiljna firma a ne bi ja to ni primetio da male pre toga nisam dobio slican paket koji je samo vise vredeo a platio sam 650
 
Oce oni da zezaju, ali tu najvise zavisi od vozaca. Meni jednom jedan kaze da odem da ga cekam na glavni put jer on ne moze da se zavlaci do mene. Ja mu reko da ne mogu i da cu da izadjem ispred kuce cisto da vidi gde sam. Kad je doso sav nesto nadrndan kao da sam mu pobio pola familije daleko bilo. Jednom mi stiglo nesto, a nisam bio kuci i otac preuzme i naravno zavrne ga ovaj vozac za postarinu.
Jel slao neko mozda motor kurirskom sluzbom. Da li bi to terali i koliko li bi kostalo i u kakvom bi stanju stigo?
 
Nazad
Vrh