Iskustva sa kurirskim službama

Bex hoce da zavrne,mene su vec dva puta pokusali. Prvi put 900 din i sad neki dan 100din,ali prvo ja paket pogledam i vidim koja je cena onda pare...
 
843f591102374db2a57a2cfd006c4260.jpg

Cene aksa
Sto se mene tice oke su...
 
Bex kuriri kradu prilicno, ako je recimo ukupan iznos za placanje 5500 oni ce ti reci 5800 i da je pogresan racun izdat, mozes proveriti u centrali, onda zoves centralu gubis vreme i nista ne napravis. Aks i Post express su ok.
 
Ljudi sta vas cude vozaci brzih posti, plata im je 24000. U ovoj zemlji lekar bi ti uzeo oko iz glave, samo kad bi mogao, pustio bi te da umres bez grize savesti. Totalno smo razjeb..o drustvo
 
Totalno sam promenio misljenje o AKS,zavlace me od cetvrtka prosle nedelje za bicikl.Problem je da dostave od Capriola na NBGD do Jakova (oko 20km),radniku iz Capriola prvo rekli ne znaju gde je Jakovo,meni danas kazu 3 radna dana rok dostave za gabaritni paket,onda prebacen magacin u Sabac.Videcemo koji ce sutra izgovor da smisle.
 
Ne znam cemu toliko kasnjenje ali znam da im je glavni magacin u Sapcu, tu se sva roba dovozi i odatle ide dalje na kucne adrese...
 
Mogao je do sad da napravi bicikl a ne da ga doveze.:osmeh:
Četvrtak, jos nije bajs stigao zvao brat kol centar opet smislili neki izgovor kažu dostaviće paket u petak.
Pogledao sam na sajtu jeste magacin u Šapcu zadužen za Surčin, to je jedino za šta nisu slagali.
 
Setio se AKS da dostavi paket,stigao bajs neoštećen.Vozač hteo da me zavrne za 1200 rsd što je već platio pošiljalac.
Naravno više nikad ne sarađujem sa njima.
 
Убице на путу. Возе толико брзо да су опасност по децу. Друга ствар ми смета што већина њих краде, увек се више треба платити и никад немају ситно.
 
Aco, video sam jednom prilikom u kombiju da je neko slao Tomos-a :) Nisam pitao za postarinu, ali verujem da ide po kilogramu... :/ Uostalom, odes na sajt kurirske sluzbe pa pitas :) Cisto da znas na cemu si ;)

A sto se tice sluzbi, mislim da sam probao sve... Cak i cuveni DHL :) Jeste da kostaju boga ipo ali salju stvari na kraj sveta u roku od odma'! :)))

Od ovih nasih iz licnog i personalnog iskustva (hehehe) najbolji je BEX, a ubeeedljivo najgori je AKS!!! Ali potpisem, ubedljivo! Postexpress je ok, mada jaaako ne vode racuna o vrsti posiljke i o tome koliko je lomljivo ili nije ili na koju treba stranu paket da bude okrenut! Zimus sam nesto slao i dajem na ruke kuriru i nacrtao markerom i napisao koja strana ide gore i kazem debilu da ga polozi lepo, on uzme i na moje oci BACI samo paket unutra pod noge... Kao, hladno mu da izlazi da ubaci pozadi, ovde ce biti "sigurniji"... Ja lepo uzmem paket nazad i pozovem ljude iz BEX-a...

Jednom prilikom mi AKS-om stize paket sa nekim stvarima i preko celog paketa pise da se ne stavlja teret na njega, a kad je lik otvorio pozadi majstor stavio KLIMU (onaj najtezi deo) na njega... I naravno, sve izlomili unutra... Ja kazem da necu da prihvatim, a on besno hoce da izbaci na ulicu i da mu potpisem... Elem, rekao sam mu da saceka sekund, otisao do kuce, uzeo metalnu štanglu od vodovodne cevi koju imam za takvu stoku i rekao mu da cu da mu je savijem oko glave ako ne slika, ne zove centralu i ne kaze sta je uradio... Dileja... Na kraju su sve platili i regulisali u roku od 2 dana...

Da imam para, slao bih DHL-om :) A za sada, BEX ;)

- - - - - - - - - -

Mogao je do sad da napravi bicikl a ne da ga doveze.:osmeh:
Četvrtak, jos nije bajs stigao zvao brat kol centar opet smislili neki izgovor kažu dostaviće paket u petak.
Pogledao sam na sajtu jeste magacin u Šapcu zadužen za Surčin, to je jedino za šta nisu slagali.

Ja sam radio u jednom bajk servisu par godina i slali nam ljudi iz cele srbije na servis ili su kupovali online preko nas...

Zalio nam se jedan iz Bajine Baste, kaze biciklo vozeno... Mi na'vatamo kurira da nam prizna sta i kako... A on mrtav 'ladan kaze, pa daleko im da ga nose i idu peske, pa oni sednu pa se provozaju do magacina, a onda kad je vec jedan seo onda uzmu i drugi da ga provozaju...

A ja ga pitam, dobro majku mu, ali vezani su tockovi jbte... Pa iseku vezice skalpelom, kaze on...

Tako da AKS u veeelikom krugu zaobilaziti!

Inace, znam da su kuriri koji su vozili dole po blokovima pokrali gomilu tehnike! Prosto prijave da nisu primili ili da je neko "obio" kombi... A ono da umesto telefona stigne cigla ili drvo... To oni otvore, izvade sta im treba pa ubace i onda se prave blesavi...

O njihovim sranjima mogu do sutra... Imaju srece pa im nisam onomad banuo dole u Sabac i napravio parastos, mater im jbem nenormalnu, bezobraznu!!!
 
Aksom mi slali neke delove za prskalicu i naravno paket raspakovan i najvažniji deo fali. Zvao sam ih ali džabe. Baš su neodgovorni.
 
Za AKS sam pre mog iskustva samo čuo reči hvale,razmišljam danas malo o tome šta da je bilo nešto važno u pošiljci npr. lekovi za nekoga,umreš sto puta dok se oni smiluju da dostave paket.Verovatno zavisi od vozača,bila dvojica u kombiju kad su došli kod mene,dva naložena klinca koji misle da su oni pametni a svi ostali glupi. Nije ni izašao iz kombija već spominje da treba da se plati dostava ja mu kažem plaćeno odmah se i on setio da je plaćeno,malo je poštenih ljudi danas ostalo.
 
Nazad
Vrh