Rotkvice

komsija

Član
Učlanjen(a)
11 Jan 2010
Poruka
372
Lokacija
Dobanovci
Danas sam primetio u basti da rotkvice koje sam posejao pre mozda nesto manje od mesec dana imaju sitne rupice na listovima, da li neko zna da mi kaze o cemu se radi (bolest ili neka vas) i cime oprskati
 
tosu one sitne crne bubice što skaču znači kad hoćeš da je pipneš prstom ona skače to ti napada i kupus i karfiol , pogledaću još kako se tačno zove i čime se ubija. samo što za rotkvice neznam baš pošto one za mesec dana su ti već za jelo a ti ako oprskaš moraš da čekaš malo da prodje karenca neznam baš kako to izvesti ...
Post je spojen: [time]1271095202[/time]
_________________________________________________
2hxx735.jpg


toje slika sa kupusa a to što ti napada rotkve je Kupusni buvači - Phzllotreta spp.
 
u subotu je sve bilo OK, juce nisam ulazio u bastu, a danas :sta:, otici cu sutra do poljo apoteke, pa cu probati da nadjem nesto. Hvala ti unapred da preporuci za prskanje!!!
 
@jhona DERU

Bio si upravu, jeste kupusni buvac nasao sam u apoteci prasak VOLLEY i oprskao ih sa njim. Karenca je 14 dana, nema nekih posebnih uputstava na kesici pise da je "stetocine koje napadaju voce i povrce". Hvala svima na pomoci!!!
 
zanima me koja je naj bolja vrsta rotkvica za plasten
 
Soru sam već imao i odlična je rotkvica, dosta krupna, ali imao sam je vani tako da ne znam kakva je u plasteniku, ali može biti samo još bolja.
 
Da li rotkvica moze bez navodnjavanja na otvorenom,recimo sadnja da bude u martu:haha:Koliko joj treba da izgura ciklus do vadjenja i kakvu agrotehniku zahteva?Koje sorte su najbolje za otvoreno:haha:
 
Da li rotkvica moze bez navodnjavanja na otvorenom,recimo sadnja da bude u martu:haha:Koliko joj treba da izgura ciklus do vadjenja i kakvu agrotehniku zahteva?Koje sorte su najbolje za otvoreno:haha:

Treba joj 5 tjedana od sijanja, ali bez navodnjavanja neće ići, naročito tokom nicanja i dok se počne debljati.
 
Rotkvicu i ne pomisljati sejati bez navodnjavanja prost razlog je sto ona gubi na elasicnosti donjeg dela korena tj koren se izduzuje u potrazi za vodom i gubi estesku(trzisnu) vrednost...
 
Ukoliko imate zasade rotkvica, predstavljamo Vam rezultate naseg ogleda primene Ekstrasola na rotkvicama.

MIKROOGLED U ROTKVICI SA EKSTRASOLOM U 2012.GODINI:
- LOKACIJA: OGLEDNO POLJE ‚‚SREM‚‚- SREMSKA MITROVICA,
- ZEMLJIŠTE: TIP ‚‚ČERNOZEM‚‚ - OSNOVNA PARCELA 6 X 2m,
- OSNOVNA OBRADA: DUBOKO ORANJE NA 30.cm, 25.10.2011.god.
- PREDSETVENA PRIPREMA: 15.03.2012. SETVOSPREMAČEM,
- SORTA: ‘’SAXA’’, TRETIRANO SA 2% EKSTRASOLA PRI SETVI,
- SETVA: 21.03.2012. VRSTAČNO SA MEĐUREDOM OD 35.cm,
- ĐUBRENJE: POD ORANJE SA NPK- 15:15:15, 600 kg/ha,
- NICANJE: 29.03.2012. NA TRETIRANOJ POVRŠINI,
- NICANJE: 03.04.2012. NA KONTROLNOJ POVRŠINI,
- TRETIRANJE: EKSTRASOLOM 10 DANA NAKON NICANJA, SA 2 lt/ha,
- PROIZVODNJA: SUVO RATARENJE,
- PADAVINE: OD SETVE DO BERBE: 134 lt/m[SUP]2[/SUP],
- BERBA: RUČNO, SUKCESIVNO U TRI NAVRATA,


REZULTATI:
________________________________________________________________________
.................................PRINOS KORENA kg/ha
KONTROLA ..................8.310
TRETIRANO .................12.450
% POVEĆANJA ..........49,7

________________________________________________________________________




KOMENTAR: VIZUELNA RAZLIKA UOČLJIVA KOD POČETKA NICANJA PA DO ZAVRŠETKA BERBE U PORASTU I UJEDNAČENIJIM I KRUPNIJIM PLODOVIMA NA TRETIRANOJ POVRŠINI, KAO I BOLJE OBOJENIM PLODOVIMA, ALI I RANIJIM TERANJEM CVETONOSNIH STABALA.

IZVOĐAČI OGLEDA:Biljana i Staniša Pavlić
15.05.2012. U SR.MITROVICI

Za sva eventualna pitanja stojomo Vam na raspolaganju.
Biogenezis
 
Pustite rotkvice,dajte da ga probamo u ratarstvu folijarno npr.suncokret i kukuruz!Dok se neko od nasih clanova sam ne uveri i da mi znamo da to nije samo reklama,sumnjicavi smo!Svaka cast vama i preparatu ali ako hocete dodjite da uradimo mini ogled ovde kod nas u Crepaji ili kod nekog naseg clana da nam on prenese iskustva!Verujte mi ako se dobro pokaze,imacete "bezbroj" musterija,posto smo trenutno najjaci forum na Balkanu mogu slobodno reci! Dobra rec se daleko cuje,o losoj necu ni da govorim...p.s Svaka cast za rezultate rotkvica
 
Evo sta mi se desilo ove sezone. Spolja sve rotkvice izgledaju ekstra a unutra crvljive. Problem je sto nikako ne moze da se prepozna koja je crvljiva a koja nije, procenat kod vecih rotkvica je 50 : 50 a kod manjih cak 70 kvarnih : 30 dobrih.
slike.php
[/URL] [/IMG]
 
Da je zicar mislim da bih primetio probusenu rotkvicu, nasao sam ja bele crvice kao da su od neke lukove, kupusne muve.Meni je problem sto ne mogu da prepoznam koja je ucrvljana a koja nije, moram sve da ih bacim.
 
Nazad
Vrh