Selo V.S. grad.

I sam si svoj gazda za sve svoje nemas nikakvih obaveza prema nekome sam sebi odredis kada se sta radi i milina..A to da je gradski zivon sladak neverujem ja bas u to ... Na selu te bude petlovi zivina itd da sada ne nabrajam mozda to negde i nije tako ali pravo seosko gazdinstvo je takvo... Ptice i tako te zivotinjice ,,A gde ces ti u gradu da napravis kokosinjac na terasi od stana ogradis je i ubacis 1 petla i 3 kokoske > ::lose:: ::lose:: I nema nista lepseg od svezeg vazduha i mirnog jutra a ne samo zurba na posao,zurba u saobracaju,kasnis sef se dere na tebe ovo ono to je sve preterano...A sa strane seljaka gledano ustajes lepo oko 6 bez zurbe popijes kaficu odes pomuzes krave (ko ih ima) Onda spremis dorucak i sednes gledas Jutarnji program bez ikakve zurbe...A kada dodje vreme za saobracaj nama je glavno prevozno sredstvo (traktor,kombajn,itd radne masine ) onda lepo upalis rotaciju (koja je sada obavezna) i po sred puta put gas i samo blicas i svi se sklanjaju i imas cist put..Odes na njivu uradis sve sto treba onda ako se vracas kroz selo sednes u neku kafanu malo odmoris pa kuci.... A gde ces ti u nekoj firmi da zasednes na pola dana u kafani... Mogu da pricaju svasta ali sve je nastalo od SELA ..Nisu se odma pravile zgrade i gradovi....Tako da ipak ima nas mnogo koji su za selo.... Ajde organizujemo glasanje
1.SELO
2.GRAD



Moj konacan odgovor 1.SELO. :cao: Malo sam se raspisao ... ::namigivanje::
 
Mene mrzelo da pišem, ali ono što sam mislio član Lazaa je i napisao, ::svaka cast::
Samo bih uneo par izmena u njegovu predloženu anketu, ovako: ide prvo selo, pa crta, pa nekoliko praznih mesta pa tek onda grad
1.selo
_________



x.grad
 
todor je napisao(la):
lazaa slažem se sa tobom jbš ti grad kad si stalno u 4 zida

I jos ako imas malu decu pa se igraju i deru se placu pa komsije odgore sa strane odole iju da ne pricam dalje..ovako na selu deci mozes da obezbedis mnogo veci prostor + dvoriste,i mnogo sveziji vazduh nego u gradu,mnogo vise mogu nauciti nego ovako u gradu medju 4 zida..... ::lose:: ::lose::
 
Selo moje lepše od Pariza,lepo it daleka još lepše iz bliza,
na kući se odžak puši na tavanu meso suši
JA SAM SELJAK U SRCU I DUŠIIIIIIII!!!!

SELO,SELO,SELO.......... ::svaka cast:: ::svaka cast:: ::svaka cast:: :D :D :D :osmeh: :osmeh:
 
Kakve veze ima distribucija sa centralnim grejanjem, :sta: :sta: :sta: ja nemam u stanu pec vec samo radijatore. :cool:
Golub je napisao(la):
Dr.Gruja
Tebe je zeznula distribucija izgleda ti je priključila kabal sa bandere direkno u peć daj ti to proveri, vidi tu vezu kako ide.
jovand je napisao(la):
@Dr.Gruja
Jesi racunao da placas cele godine a ne samo dok je sezona?
Jesi racunao po kvadratu ili djuture?
Jesi uracunao da kucu ne moras celu grejati, tj da imas fleksibilnost u smislu da se zimi malo stisnes u kuci ako je finansijska situacija teska, a leti se uvek razbaskaris?

Naravno da sam racunao da placam tokom ceme godine. Evo primera grejanje stana od 45 m2 za prosli mesec kosta 2500,00 (dogrevanje ne treba zato sto je pretoplo) a koliko bi te kostalo grejanje te kvadrature u selu + moras imati pec supu za ugalj ili drva i naravno biti Pera lozac. :ppozdrav: :veseljak:: ::spreman na sve::
 
Posteno da kazem, u gradu ne bih ziveo nikada.... Cak me mrzi da odem kada treba nesto da obavim... A sto se grejanja tice, godisnje odvojim dva dana i spremim ogrev za celu godinu...
Dobro je moj zemljak opevao selo.... :D

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=NfriPbFw-cU[/youtube]
:ppozdrav:
 
Aj da napišem i ja koju, a koji živim u gradu, nekada sam živeo 2 godine na selu.
Braćo moja, sve ima svoje prednosti i nedostatke.
Danas možda i nije loše kada živite u gradu, u svom stanu, dve solidne plate, al kada se odvojite od roditelja nema više stanova solidarnosti nego pravac kredit i banka.
Supruga i ja zaradimo oko 900 evrića mesečno, to je fina para,imamo ćerkicu, kredit, osiguranje, infostan, ......, a štedimo i stiskamo se i na kraju meseca ništa, natežemo.
Nisam sebe ponovio nepamtim.Jednostavno grad izvuče pare, a svaki mesec je isti, bez mogućnosti planiranja i stvaranje, jer šljakaš za drugog.
Hranu koju jedemo najmanje liči na hranu, sve zatrovano, pa znaju oni koji je prskaju, o vazduhu da nepričam.
Narod se ovde otuđio, niko nikog ne poštuje , nema druženja, nema komšije koji ti može pomoći kada ti nešto zatreba.Ljudi su ovde izgubili osmeh na licu, na poslu cinizam neviđen...
Ipak se na selu nešto od pravih ljudskih vrednosti zadržalo.
A šta fali cepanju drva?Ovde ljudi plate da se fizički pokrenu, a to ::novac::
Šta fali loženju vatre, pa u gradu ljudi ne znaju kakva je idila kada vatra pucketa, a i zdravije je, udavi centralno grejanje?
Šta fali uopšte životu na selu, to što se rmba, pa ovde u gradu bre niko ništa pametno i ne radi, odkud onda savremene bolesti, pa od nekretanja.Izmišljaju nova radna mesta, beskorisni poslovi, sada potrebni, a zar to čoveka stvarno ispunjava?
A gde je stres?
Sveti Oci i kažu da dolaze teška duhovna vremena, i da je jedini spas biti na zemlji, na svom parčetu zemlje, biće hrane a za ostalo....
Moglo bi se na ovu temu mnogo polemisati, najbolje je da svako uradi po svom, onako kako misli da je najbolje, šta oseća i šta ga vuče, pa će jednoh dana kad tad doneti pravi zaključak.
Ne zamerite mi ni jedni ni drugi, svi smo pomalo u pravu i u krivu.
:cao: :cao: :cao:
 
Selo vs Grad

Čitam priloge časnog North Army o ogrevnom drvetu.
Nemam zamerke na pisanje.
:ppozdrav:
(Ima li votke/vodke/ruske pšeničnajeeeeeeeeeeee votkice, matuške vodene... makar malko, na PoljoInfo.com: ubija pivuša-podriguša !!! :haha:)

Zato sam naumio da kupim novu sekiru od 5 kila (majstori je zovu kladara), sa sve pozadružnom grabovom držaljicom, te da nasekiram nenavide koji besplatno/na poček troše usluge centralnog grejanja i elektrodistribucije, a mi bedni: cepamo kupljena drva u rano proleće i čekamo ZIMU i SEKIRuuu (daleko bilo: za neredovne gradske platiše - ljubi ih majka koja ih je tako loše vaspitala da ostaju dužni za komunalne usluge, bre) !!!

Živ mi bio North Army, časni Domaćine !!! :D

Djordje Balašević - Sugar rap
(prevedeno na srpski jezik: Đorđe Balašević sprema drva za zimu - sikiricom, bre !!!)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KLAbEHgKRCM[/youtube]

p.s.
Odoh da napravim gibanicu od kupljenih kora i domaćeg sira (jaja su donirale domaće kokoši iz avlije).
 
Kad neko pomene sekiru (od 5kg i više ) :haha: :haha: :haha:. Uvek se setim slike ljudi iz "grada" kako u jesen na asfaltu i betonu cepaju drva takvim SEKIRČINAMA. Drva za ogrev cepam na panju sekirom koju mogu koristiti jednom rukom sa kratkom drškom i malo tupljim uglom sečiva da se ne zaglavljuje. Sečenje drva sekirom je potpuno druga priča.
Inače to i nije neki težak pozao .
:ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Koje bre selo, propast ziva, nigde nikog, beda, siromastvo, zatucanost, nama mladih.
Sve sto valja je u gradu !!!!
 
Kad spominjete drva vec sam nabavio 15m3 za zimu pravog ogreva,sad jos koji dan da idem ovako u sumu da secemo lezevinu za kazan,svinjokolj i sl potrebe. :cool:
Nema da mislim da li ce puci neka cev u gradskoj toplani.
 
Duki je napisao(la):
Koje bre selo, propast ziva, nigde nikog, beda, siromastvo, zatucanost, nama mladih.
Sve sto valja je u gradu !!!!

U gradovima baš vlada prosvećenost ! :haha: :haha: :haha: S posebnim osvrtom na BGD.
 
Da, Beogradjani su posebno prosveceni... :haha: :haha:
Toliko je taj grad na duhovno i intelektualno visokom nivou, da ce vrlo brzo (predvidjam 2-3 godine) svi prosveceni "Beogradjani" da traze po katastrima SVOJE njive koje su u intelektualno-kulturno-prosvetiteljskom zanosu zaboravili i gde se nalaze, pa ce onda iste te njive da prekopavaju pozajmnjenim motikama, da bi imali sta da jedu!!! :cao:
Post je spojen: [time]1273876702[/time]
_________________________________________________
Da prozborim koju i o temi... ::namigivanje::

Na zalost, sluzba me je dovela u BGD, gde zivim vec 8 tuznih godina. Ozenih se u medjuvremenu. Supruga ima jos par ispita da diplomira fizicku hemiju, a i ja zavrsih neke skolice. Ona je zivela u Dobanovcima, a ja pre dolaska u Bgd i u selu pored Krusevca i u gradu Krusevcu. Jednoglasno smo sa suprugom odlucili da DAN posle njenog diplomiranja ODLAZIMO DA ZIVIMO NA SELU!!! Neki razlozi:

1. Za 40.000 evrica, koliko bi u gradu izdvojio za 50m2 stambenog prostora u Krusevcu, ili 30m2 u Bgd , na selu cu na postojecem placu da napravim kucu od 100-tinak m2 SA BAZENOM I DJAKUZIJEM, da se brckam kad sjasem s' fergusona.
2. Posto smo ljubitelji cveca i parkova, na postojecem placu mogu da napravim BOTANICKU BASTU u kojoj cu da uzivam, a sto bi u gradu mogao samo da sanjam.
3. Treba li da pominjem cist vazduh, bolju fizicku aktivnost, zdraviju ishranu...
4. U gradu treba da planiram vreme kada cu da izvedem decu u park da im pokazem sta je drvo, dok u selu imaju tacku 2.
5. Na selu jos u velikoj vecini je narod zdrav u svakom smislu, i fizickom i duhovnom.
6. Ko zeli moze i da radi u gradu, a zivi u selu (to nije niko pomenuo u postu) sto je u normalnim drzavama odavno trend.

Da ne tupim vise... Ima jos puno razloga, mada su meni i tacke 1., 2., i 3. i vise nego dovoljne... Trenuci pecenja rakije, svinjokolja i ispijanja piva ispred prodavnice posle odradjenog dana... To u gradu nema, a ko zna o cemu pricam, shvatice!!!

I samo jos jedan vic i odoh :cao:

Znate li sta jede covek koji zivi na selu, kada ostane bez para? Zakolje prase, zamesi domaci hleb, svez sir, sveze povrce i voce...
A znate li sta jede covek koji zivi u gradu kada ostane bez para? Pozajmi pare od komsije (ako isti ima da mu pozajmi) i kupi KIFLU I JOGURT...

Dosta sam pisao! POZDRAV SVIMA!!!! :D
 
Nazad
Vrh