Selo V.S. grad.

Znam ja sta znaci rec ognjiste i bas zato ih ne volim,oni i dalje imaju zene,decu i umesto da im obezbede parce hleba oni dzabalebare i gledaju de ce se ogrebati,kad ih zoves da rade i da im platis to ni da cuju.Ovo govorim iz licnog iskustva,znam i one koji su stekli a znam i te "lezilebovice"
 
Nemozes na osnovu 2-3 coveka da osudjujes 500.000 izbeglica u Srbiji , koji su ostali bez krova nad glavom bez igde icega , istrgnuti iz svog zivotnog okruzenja i dosli u nepoznato.

I ti nasao da poredis svoju potpljenu njivu sa njihovim problemom ?
Bas me cudi sto ne kukas sto drzava nesto daje ljudima ( vrlo malo i sporo ) u Kraljevu za porusene kuce od zemljotresa a nisu tebi isplatili subveniciju i stetu na potpoljnoj njivi ?
Ti kako pises ovde izgleda da si vredan decko koji puno radi , zasto nisi uradio drenazu na svojoj njivi pa ne bi imao poplave ?
 
E pa vidis drzava nije dala Kraljevu skoro nista i tu sam ljut,jer ljudima treba pomoc ali jednokratna do proleca najkasnije,a ove izdrzavaju 15-ak godina.
Znam da onaj ko je tamo nesto vredeo,znao i imao,taj vredi,zna i ima i ovde.
Na MOJIM njivama nije lezala voda,samo je na jednoj "oglednoj" njivi lezala voda i to sam sam otisao da kopam kanal sat-sat ipo za nekih 4-6kvadrata sto je bilo vode. :cao:
Post je spojen: [time]1293475420[/time]
_________________________________________________
E vidite crvena linija oznacava polje sa vodom,a zelena leniju znaci dalje nema kukuruza.Neko bi ladio onu stvar a ja sam otisao caskom pa prokopao,jer su mi ljudi iz ZP-a ukazali poverenje i dali seme da radim ogled,ja sam im lepo vratio jer sam njivu drzao "pod konac",a sta su oni za uzvrat dali ovoj drzavi da nisu isli malo da rade ??
257ku54.jpg
 
Ne mislim ja na nekoliko cigli i vatru kada kažem ognjište, mnogo je šire i sveobuhvatnije značenje te reči. I moja malenkost ponekad plaća ljude da ponešto odrade, obično se na kraju posla pozdravimo stiskom ruke, vrlo zadovoljni, jer smo radili zajedno na obostrano zadovoljstvo i korist.

Ima jedna poslovica koja otprilike glasi ovako:
Rđav sluga, još rđaviji gospodar.
 
Cudi me da nisi dali neko obestecenje. :sta:
Kada je topljena Medja i Jasa Tomic, dobise svi izgradjene kuce. :D
Al, zato ce ovi u Kraljevu malo teze dobiti.

Smrdi kao ta ustajala voda.
 
Ili gospodar daje a sluga ne zna da ceni,platis mu punu radnu dnevnicu i dodje Bozic on nema sta da jede mi mu damo prase,vrecicu brasna... a on ni hvala da kaze,kao imaju oni sta je to za njih prase manje vise...
Drugog koji nam je radio i uzimao punu dnevnicu za sve...kad se selio u drugu kucu cale ga selio 2 dana ne trebaju pare on caletov rad + traktor i 2 prikolice cenio 500din kao potrosio si par litara goriva...ni ne primeti nam se iz bureta.
Pa sad sami dajte procenu. :cao:
 
NA i Ja se ne slažemo oko Berka ali se sa ovim u potpunosti slažem ( naravno ima i izuzetaka).Ko bi nama pomogao i gde bi mogli da pobegnemo.Šta se dešava sa Kraljevčanima-i kod njih su neki ostali bez odnjišta a od pomoći će dobiti (bolje da ne pišem šta).
 
nekazem da izbeglica nemama neradnika ali u svakom drustvu ima neradnika tako da ovo sve sto pisete je totalno bezveze a sto se tice pomoci izbeglicama raspitajte se malo odakle dolazi ta pomoc toliko od mene :cao:
 
Što odatle ne dođe i Kraljevčanima ili onoj deci što sede ceo dan u školi bez hrane i da ne ređam više.Svakom je svoj problem najveći,
Moram još i da spomenem borce iz II svetskog rata ( sa 2 svedoka) koji i dalje primaju poprilične penzije a mi učesnici zadnjih ratova,šta smo mi dobili ( ne tražim za sebe već za one koji su ranjeni ili osakaćeni kao i za porodice poginulih).
 
Zoran0230 je napisao(la):
Što odatle ne dođe i Kraljevčanima ili onoj deci što sede ceo dan u školi bez hrane i da ne ređam više.Svakom je svoj problem najveći,
Moram još i da spomenem borce iz II svetskog rata ( sa 2 svedoka) koji i dalje primaju poprilične penzije a mi učesnici zadnjih ratova,šta smo mi dobili ( ne tražim za sebe već za one koji su ranjeni ili osakaćeni kao i za porodice poginulih).
pitaj to u crvenom krstu nemoj mene pitati
za borce neznam ko je odgovoran
 
Moj sin služi civilnu u Crvenom krstu-po hranu dolaze i sa besnim kolima :udri:
Galki ti si napisao da se raspitamo odakle dolazi pomoć-zbog toga sam napisao.
Normalno da se ovi postovi ne odnose na sve,nego na one koji su obuhvaćeni.Izvinjavam se za of
 
ufffffffff

teska tema, ali ipak treba biti razumam i objektivan - nemoze se generalizovati i uopstavati stvar, niti su svi dobri, niti su svi losi
svako se snasao kako je znao i umeo, moje zapazanje je da su ljudi koji su dosli iz hrvatske recimo izuzetno vredni i preduzimljivi i neznam ni jednoga koji je bez para, kapital ako su imali tamo oni su ga napravili i ovde i drze se izmedju sebe cvrsto i oni ce saradjivati sa "njihovim" covekom makar bio i skuplji i imao robu losiju jer hoce da ga pomognu, a taj kojem pomazu nije budala i on koristi njihovu pomoc i podize kvalitet svojih roba ili usluga i tako za kratko vreme ta "njihova zajednica" napreduje

sto se tice ljudi sa Kosova oni ce za svaku sitnicu da se prenemazu da zapomazu, al zato njihovo cene kao da je zlatno pa makar to bila i neka glupost, ali i oni su prilicno upuceni jedni na druge

crnogorci se vuku, jedni sa drugima su povezani kao svinjska creva i ako se jedan negde zaposlio on je tu dovukao ocas posla jos 10 ili 50

dok bosanci vole da uzivaju i je*e im se za sve

sustina ovog mog kratkog posta je u tome ne da opisem kakvi su "oni " vec da pokazem kakvi smo mi, i ako mi verujete sa zenom sam pre nekih sat nesto o ovoj temi komentarisao - kakvi smo u stvari mi, a sustina je u sledecem:
mi sami sebe ne cenimo ni sopstveni trud i rad i gledamo da se nekako umilimo nekome - bas smo pricali po pitanju nekog sira, ako dodje kupac i trazi lupam 5kg mi mu dodamo za jos skoro kilo - kao castimo ga, da bi ga zadrzali kao musteriju, a covek to ne shvati kao nasu velikodusnost i darezljivost vec kao slabost i nekakav strah pa pridaje sebi na vaznosti i jos mi treba da se osecamo pocastvovani jer ON dolazi da KUPI kod nas i time nam cini neizrecivu uslugu

moramo raditi na sebi i sopstvenom samopouzdanju ceniti svoj posao, trud i rad da bi nas i drugi cenili, jer ako mi sami to ne cenimo drugi ce na to pljunuti i to sa visine
 
@cika_jova
Bravo! Tako zaista jeste kako ste napisali. U studentskom domu sam od pocetka studija i zaista sve ovo sto pise o nasim ljudima je ziva istina, jer sam imao prilika da budem sa svim ovim ljudima. Narocito ovo vazi za studentsi centar gde kad sam isao jednom prilikom, mislio sam da sam u Podgorici. :haha:
Narocito me je nasmejao komentar za bosance :haha: :haha: :haha:
 
Nazad
Vrh