Zatvaranje zimske brazde

Danas krenuo stdljivo da zatvaram oranja i odradio skoro polovinu povrsina, prvo sam u najblizoj njivi probao drljacom u zelji da posle idem spremacem kad rasturim vestak posle Uskrsa. Ali mi nekako iza lake drljace ostajali tragovi tockova vise od ocekivanog pa sam nastavio spremacem.
9b116e3b90a84cb43d781ee5c67b11d8.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Требао си тог твог црвеног закачити напред, да тегли раковицу, ондак ти се ово не би десило, па би данаске то урадио, не би чекао четвртак...
Danas sam tako i radio,rajka je forsirala bure a crvenko spremac..druga priča sa širokim gumama.

Sent from my C6603 using Tapatalk
 
Ја данас пробао да радим, одустао после 20так метара...превише је то влаге доле...од горе се скрију трагови гума, а доле бетон....мада у атару је било пар упорних који су радили да све пршти...нема везе што се трагови познају битно да је то спремљено....
 
Kod mene je tek danas bila komedija . Odem da probam spremanje za soju rotodrljačem jer znam da nije još idealno .Napravim dva prohoda , usput se divim sebi kako je ravno oranje , i kako još nije za raditi , a na kraju skontam da sam promašio njivu , ušo u komšijsku ? Kad su slične njive . Pomjerim se u moje , isto nije još baš za raditi , i zaključim da bi trebao malo ravnije orati.:haha:
 
Ja danas uradio mojih 2,5ha sa spremacem. Lepo se uradilo. Malo tockovi potanjali ali nije strasno. Posle Uskrsa jos jednom i setva. I onda neka padne jedna kisica da sastavi vlagu i eto njega za nekoliko dana. Bice to sve kako treba. Samo da bude dosta kise u julu i avgustu a sunce neka ga ne przi.
 
Nazad
Vrh