Zatvaranje zimske brazde

Kod mene ljudi to i rade i ne rade. Ja radim jer mislim da treba sacuvati vlagu koliko se god moze. Ja kad zatvaram vlagu idem sa cetvorokrilnom drljacom koja ima rotore plitko je pustim rotori izravnaju i bude ko bombona. ::namigivanje:: :D
 
To bih i ja radio, ali su problem tragovi iza traktora, koje drljača ne može poravnati...
 
Ja ne znam meni se tragovi ne vide. A i ako se vide pre setve opicis spremacom i to je to.
 
Ljudi bile su godine kad si rano usao u njivu da poravnas tj. da zatvoris brazdu,pojavilo dosta kisno prolece tako da ti njiva ostala dosta vlazna sto ti je onemogucilo kasnije pre setve :cool: taj prohod za finis obradu,narocito ako se sprema njiva za secernu repu.Jer je ostala posle tog prvog prohoda kao "leja".
 
to mi je dodatni posao ali ciu najverovatnije namestiti na plugu jedan paker koji ce poravnati zemlju ali ne puno da opet bude i malo rapava bas zbog vode
 
Picture272.jpg

Picture275.jpg

Picture276.jpg

Picture277.jpg

Picture278.jpg

Picture279.jpg

Picture280.jpg

Picture281.jpg
 
branko je napisao(la):
To bih i ja radio, ali su problem tragovi iza traktora, koje drljača ne može poravnati...
e bas zbog toga sam ja izbacio drljacu ja sad cim moze odma spremacem predjem jednom i onda pred setvu jos jednom i kraj, uglavnom i uzorem na vreme, npr 2008 god. sam bio gotov sa oranjem 1.11.
 
dragansavin je napisao(la):
e bas zbog toga sam ja izbacio drljacu ja sad cim moze odma spremacem predjem jednom i onda pred setvu jos jednom i kraj, uglavnom i uzorem na vreme, npr 2008 god. sam bio gotov sa oranjem 1.11.

Ja sam tako radio proletos ali ću se ove godine vratiti na standardno (za mene) - prvo zatvaranje brazde četvorokrilnom drljačom, potom ako treba urea, odmah posle ureje prvi prohod setvospremačom i nekoliko dana pre setve drugi (poslednji) prohod setvospremačem.
Da se razumemo, i bez drljače sa dva prohoda setvospremačom ostaje leja, ali mi se činilo da je bilo malo mekano pa iz tog razloga se vraćam na tri gaženja, što mi se čini kao optimalno.
 
jel neko vec probao ove godine sa zatvaranjem zimske brazde?
ja sam pre dve nedelje tacnije 7 i 8 februara sa drljacom opeglao 16 jutara i mogu reci da je sve lepo izmrzlo i sipko je kao pesak ...evo i slike
 
Ja sam danas zatvarao brazdu prvih 10 jutara. lepo se radilo cim vreme dozvoli peglamo dalje :D
 
tolko je lepo izmrzlo a tako je kalendarski kasno. da sam u dilemi dal' uopšte da teram drljaču ili da idem samo spremačem i to JEDNOM.možda će tek po nekom tragu morati 2x.
 
ne mogu da verujem kako je kod vas suvo a kod mene se crni zemlja od vlage još i ova dosadna kiša
 
Danas tanjirao oranje koje je orano pre 2 nedelje ! Lepo se uradilo , kako sam se nadala dobro sam se udala . Trebaće još jednom tanjiračom , i posle setve drljačom . Prešao sam jedno 2kj za detelinu . :cao:
 
Nazad
Vrh