Zatvaranje zimske brazde

::samo odmor:: :osmeh:. Ko zna kakva će biti proleć, moraš svakako još jednom preći setvospremačem pre setve a predhodno razbacati azotna đubriva.Uglavnom opuštenije sproleći, ako ostane ovako sušno sproleći ćeš imati više vlage za nicanje a ako je kišovito nemoraš da žuriš da sve dvaput pregaziš a i nicanje korova se bolje isprovocira pa sa predsetvenom pripremom uništiš dobar deo pa se zemlja lepo slegne pa kad se usev uhvati tvrdine, samo piči.:ppozdrav:

Da dodam, pa nisi ti takva boklukara da imaš toliko trave po njivama.
 
Ja posto nemam pametnija posla, sutra krece jedan traktor da zatvara sva oranja,a drugi nastavlja oranje.Mislim da ce sigurno da bude vise vlage ako se sada zatvori ali nista znacajno,ja sam se odlucio da tako radim jer na prolece oko povrca puno posla a ovo ce biti jedan manje kad se odradi sada,da se ne nagomila sve odjednom.
 
Takodje i ja sutra sa jednim krecem da setvospremiram dok ova 2 budu orala a od prekosutra 2 krecu sa spremacima dok jedan zavrsava oranje.
 
Bogami treba kiše Kris samo mi nemiriše na kišu, ja sam sojišta i ugari sve poravnao a kukuruzišta su malo grudevitija pa mi se nesviđa kako ostaje iza drljače, skostilo se pa čekam kišu.
 
Mogu ti reći da ove tupanjcove nove drljače sa rotorima i dužim klinovima dosta dobro sakriju tragove.

- - - - - - - - - -

Mogu ti reći da ove tupanjcove nove drljače sa rotorima i dužim klinovima dosta dobro sakriju tragove.
 
Ja ne zatvaram,radnik se naljutio sto da on zatvara brazdu sa starim a ja sa novim da orem.kaze nisam se otimao dok nisam uzeo bolji traktor,a sad njemu da radi sa starim.juce dosao sa novim,ja mu tekao malo da ga obrise i da isprazni pepeljaru,a on mi kaze da se izivljavam.
 
Tako je sa svim radnicima, najbolje bi bilo da se im se plati kolko traze, a da ni ne moraju da idu da rade. Al i tu bi bilo nekih sto izvoljevaju, kao da vidim.

Probacu da zatvorim posle neke kise, ako naidje ,sad se okorelo oranje, grudve tvrde
 
Nazad
Vrh