Zatvaranje zimske brazde

Kako to Galicije da ti kejsonja tako puno trosi. Mi dok smo ga imali nismo prelazili 1,5 l po jutru. Nesto tu nije uredu, dal sa diznama, dal sa pumpom, a mozda je lose i gorivo.
Inace ja sa ovom mojom kombinacijom racunam 7 l za dva prohoda. Prvi put malo vise, a drugi malo manje i bude tu negde. 190 ks na 76 velikih germinatorskih opruga.
 
Pa neko gruberise {mislim na dubinu} a neko setvospremira i eto razlike u potrosnji .Galiciju je mali taj setvospremac za Case,meni je mtz trosio nesto jace od 3l po jutru {mtz 952 i imt 3.30 sa duplim rotorima}
 
A tek kad krene traktor da vraca gorivo u rezervoar :osmeh:
Ja sam optrilike potrosio prosecno 7l/ha, nisam siguran koliko je ostalo u rezervoarima a znam koliko je sipano, a radili su DF i drljaca 4,4m i 577 i spremac od 2,7m
 
Kod mene se potrošnja kreće uglavnom oko 0.5 l po hektaru u martu. U aprilu kad otopli potrošnja je veća, oko 1 litar po hektaru. Uglavnom trošim Zaječarac, mada dobro radim i na Staropramen, Heineken i slično...:ppozdrav:
 
Kod mene se potrošnja kreće uglavnom oko 0.5 l po hektaru u martu. U aprilu kad otopli potrošnja je veća, oko 1 litar po hektaru. Uglavnom trošim Zaječarac, mada dobro radim i na Staropramen, Heineken i slično...:ppozdrav:
Hahah, meni se potrosnja drasticno povecala otkad imam sopstvenu pumpu (citaj tocilicu). Ne mogu samo za gorivo da zaradim! :D

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Al ste vi svi sretni, i još se kuka kako je gorivo skupo... :osmeh:
Kod mene je parcela od jednog jutra u komadu rijetkost, a još su i većinom "divljeg" oblika, ili su šire nego duže pa ima okretanja na uvratinama za poluditi... Puno se vremena potroši, a i goriva, nisam točno mjerio, ali sigurno ode više od 5 litara po jutru u zatvaranju brazde. Sjetvospremač ili drljača ovdje ne rade radnju, a brzinu preko 5-6km/h je teško postići.
 
Види браћала, орем стрњишта налето у другом путу, а ти нећеш имати пуно посла тада, па сврати, да видиш како лети риђан у мојој чалманској земљи...за твоју не знам, нисам је никада обрађивао, а могао бих преким путем да долетим до Кукујеваца, па да обрнемо који круг код тебе у твојој земљи...

А могао бих ти дати плуг да га пробаш, па да видиш како се тај енлез лако вуче....
 
Nazad
Vrh