Zatvaranje zimske brazde

Na 22.5 kj otišlo oko 70 litara goriva, što dođe oko 3.1 l/kj. Kombinacija Armatrac 1054 i Consum 3.6m, brzina oko 10 km/h.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
 
Dubina do 5 cm...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

39e17f73f8d9a8c7bb60e4189d83ef66.jpg
Brate evo 5 cm ja to ne umem nastelovat kos mene 10 cm pa na više, manje ni milimetar.



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Na 5cm ne moze da lepo pokrije tragove po oranju. Sa 558 sam mogao jos nekako jer je lagan a sa armatrak moram dublje. Razmisljam da drugi prohod radim sa 558 jer ovo sokocalo propada do Kine. Potrosnja sa oba traktora 3-4l po jutru
 
Скидај тегли враћај вуци лињај до бесвести ,сваке године иста прича па и није проблем кад је број година још увек мањи од броја ципела,а кад их обиђу онда се итекако може и без свега тога...
 
Poslednja izmena:
Sreća moja pa nosim broj 47. :haha: Gledam da bude spremno kako treba a koja će dubina biti zavisi od uslova i stanja na datoj parceli.Nisam nikada ni pokušavao na 5 cm jer nemam adekvatnu priključnu mašinu za to.
 
Poskidao sam tegove 300kg sa napred i 300kg iz zadnjih tockova. Sada je 4300 sa setvospremacem tezak gume su 18.4. 558 sa setvospremacem 2800 a gume 16.9. Pritisak u oba traktora 1.2 zadnje.

- - - - - - - - - -

Za 5cm pripremu treba veci broj opruga po duznom metru. 5-7cm razmak ali i to sam skeptican.
 
Mislim da za 5 cm treba i pneumatska sekalica sa diskosnim ulagačima. Kako nemamo to onda idem dubinu 8 cm uz malo produzene s opruge na mestu gde rade po tragu tocka.
 
Kako bre nemože na 5cm, razumem u prvom gaženju da se ide 8-12cm pošto treba zemlju poravnati i namestiti ali u predsetvenu nema potrebe ići dublje od setvene dubine tojest u zavisnosti od kulture koja se seje čak šta i 1-2cm pliće da bi seme imalo gde da legne (tvrda posteljica a mek pokrivač) a ne da ostane u "vazduhu" pošto može doći do isušivanja tog rastresitog sloja usled vetrova i manjka padavina i eto problem.Što se tiče ulagača nemora biti diskosna sejalica može i i obična raoničasta (stim da su žetveni ostaci lepo zaorani) da odradi samo treba raonik naoštriti, navariti, održavati i onda on radi dobro, bitno je da on napravi onaj kanal (a to je onih 1-2cm) gde seme treba da legne a tu obično ima vlage i kad seme leži na vlazi nema veze da li je pokriveno i suvom zemljom ono klija i pušta koren u vlagu.
 
Pre neki dan sam zatvorio oranje ali bas na terenu gde je trebalo da bude prasina ono macor kao kamenolom, sta mislite da sad predjem kembridzom kontam suva zemlja nece se mnogo sabiti pa ako bude srece za nekim kisama da rastopi grudve?
 
Koliki je zahvat? Razmisljam koja dimenzija bi bila adekvatna za turcina. Isao bi 2sh tj 9km/h
 
Mozda bi mogao i 4.4m dosta je to kadar traktor spram deklarisane snage. 3.3m je malo jer setvospremac 2.9 tom brzinom od 9km/h kao zvecku vuce.
Kristal cestitam na ponovi. Traktor generalno je dobar. Obrati paznju na desni pomocni klip i na mom i na jos jednom iz sela je na istom mestu pukla cevcica gde prolazi ulje do cilindra. Mi smo stavili na kraju crevo umesto cevcice. Pohvaljujem prodavca mog koji i nalon prodaje i dalje brine o meni i u najkracem roku je servis resio to.
 
Nazad
Vrh