Zatvaranje zimske brazde

Ja sam danas spremao od ujutru do malopre i zavrsio.Prekrstio se i samo teraj.Zbog posla u firmi ne mogu da biram.A i nisam isao da kradem.
23cdc3e18ad6747fe6acc0d1636f7d3e.jpg


Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Bi zeleni,vidim da si izbacio točkove i pojačao šasiju kod nosača rotora... Ako nije tajna zanima me: na kojim rupama su nosači rotora (koliko rupa se vidi gore ili dole), da li si ti izbacio onaj "klinge klange" mehanizam kod piramide i iz kog razloga si sve to prepravljao? Da li ovako spremač bolje radi, jer faktički sva težina legne na rotore.
 
Lepse mi rade rotori ovako a i onaj sistem po mome uopšte nije dobro resen,i na 2.2m sam ga bio blokirao,jednostavno ja to ili ne znam da koristim ili to stvarno nije dobro resenje.A za rupe jedino sutra ujutru da ti javim na pp.Sad nebih izašao iz kuce za brdo karamela :)

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Како сад без точкова регулишеш радну дубину ? Имао сам једну годину тај спремач и добар је био .Користио сам точкове и ту клатећу пирамиду она је добра код жетвених остатака само пропусти не гуши.
 
A kad propusti?Onda tu ni ne spremi dovoljno duboko,meni se nije svidjalo jer spremac nikad nije imao konstantnu dubinu spremanja.
Regulisem rupama na rotorima.Dizem i spustam rotore

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
A za dva brda? :) Ma naravno drugar. Sutra. Može ovde a može i na pp. A ako ti nije problem baci i neku sliku. Tnx!

- - - - - - - - - -

Btw ni meni se ne sviđa taj sistem i veruj nisi jedini koji ne zna da ga podesi. Jedini si koji je priznao.
 
Не знам по мени је до добар систем ,сасвим једноставан и не бих ја ту ништа дирао,ја сам био задовољан његовим радом.
 
Ja radim kao da taj feder ne postoji. Pičim i sve pršti. A primetio sam kada teram po leniji i zdravo žurim, onda federira opruga i sačuva ga da se nešto ne otkine. Točkove sam pune stavio i preko njih štelujem dubinu, zadnji kraj ojačan sa L profilom jer je vec stigao kod mene puknut.
 
Ja jutros obavio po grobljima sta je trebalo,posle toga se prekrstio i krenuo..U ponedeljak idem na put,tako da jos sutra sta uradim to mi je.
Bila mala zajebancija u jednoj parceli ali sam se iskoprcao nekako_Otkacio tanjiracu pa je posle utovarivacem izneo,zakacio i nastavio dalje.
Inace bez ove zajebancije bas fino ide.

52849990_826033137747537_2789254325841428480_n.jpg


53077631_407319976748488_1194068416583958528_n.jpg
 
Ja imam problem na tom IMT spremacu takav da prednji rotori idu do osovine a zadnji samo pisu...probali vise podesavanja i ne vredi...
Sad od nedelje idu sva kucista na remont ili nova i jos neke stvari da prepravimo pa cemo videti kako ce raditi.

- - - - - - - - - -

Inace upravo sam dosao sa zatvaranja i pukao top sa zatvaranjem, ako bude ovih kisa pa kad se prosusi ici ce spremac.
 
Probaj na rupama gde stelujes nagib rotora (ispod opruge) da to dostelujes.

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka
 
Ja sam imao takav setvospremac. Radio par sati sa njim i parkirao ga. Posle 2g premestanja po avliji prodao ga. Takodje nisam mogao nastelovati dubinu lepo. Rau sistem sa lancima mozes u 0.5cm namestiti i cela njiva bude identicno spremljena.

- - - - - - - - - -

P. S. Ni Consum koji sada imam nema podesavanja kao Rau.
 
По оштријем орању немо ш ни један наштеловати у првом проходу,у другом већ друга прича ја сам задовоњан Имт-ом 2,9...Имам и полутешку дрљачу па комбинујем у зависности од ситуације на терену.Код мене лично ова каснија орања иду доста тешко тј више ми вуче на Пролећно орање угар иде одлично.Они који су орали по оном сувом и тврдом доста боље пролазе тј лепше се расипа боље је измрзло мада штете на плуговима су велике,искрено се надам некој киши да пред сетву направим посао....Доле има доста влаге мада нисам ни за пепео за сетву више волим по коју џомбицу да не буде покорице ако ударе кише ајд соја и подигне покорицу али кукуруз пати...
 
To se i meni ne sviđa jer sam imao na.eb sa pokoricom.Treba da bude sitno mrvičasta struktura zemljišta a koliko gledam ova zatvaranja brazde sve parcele ispale kao pepeo.
 
Имам нешто фебруарског орања и мало је оштрије него оно што сам орао у децембру,ово је са једним проходом лаком дрљачом већ сад пепео , то ми се баш и несвиђа.Интуиција ми нешто говори да ћу најбољи усев имати баш на том каснијем,као једне године кад сам због квара на трактору орао пролећно ту ми је убедљиво усев био најбољи.
 
Ovde kod nas ima dosta njiva uzoranih februara a kako je zemlja teska sve se iscepalo i tako je ostavljeno pa se osusilo do dubine oranja ,da bi to nakislo treba sigurno 50 litara kise da padne ,a ako bude puno kise onda ovo sto je zatvoreno i fino je, nece valjati, ko ce biti u pravu videcemo najesen
 
Juče završeno zatvaranje brazde. U višljem dijelu atara dva traga, a u nižem je jedan trag bio dovoljan. Vlage ima, poravnalo se fino. Ono što je orano jesenas po suvom (izvaljivane buse) tu je trebalo dva puta prelazit da bi se dobro ispeglalo.

2ni4bqc.jpg
[/IMG]
 
Nazad
Vrh