Zatvaranje zimske brazde

Ja cu sutra da probam kako ide pa ce biti i koja slika
 
Bane 93 Bio je iz vaseg kraja tu sada ne znam da li je iz tvog sela prosao je kroz Ašanju sa germinatorom 5.5 metara pred mrak pa sam mislio da nisi njega video .
 
Kod nas se radi ali tek u popodnevnim satima kad se otkravi.Zemlja je mogla bolje da izmrzne ali sta je tu je,bice to odlicno kad sad ove sitnije grudve mraz dokrajci.
 
Danasnja zanimacija:
be822b391285168.jpg
[/URL] [/IMG]

7619ca391285246.jpg
[/URL] [/IMG]

19dbaf391285308.jpg
[/URL] [/IMG]

c0b074391285409.jpg
[/URL] [/IMG]

131671391285507.jpg
[/URL] [/IMG]

0e61c0391285593.jpg
[/URL] [/IMG]

29f895391285663.jpg
[/URL] [/IMG]

 
@Kristi,koji je razlog sto si sada isao podrivacem a ne setvospremacem?Jesi ovo vec radio ili je ovo eksperiment?Molim te stavi i snimak pripreme ove njive za setvu,cisto da vidimo kolicinu vlage koja ce biti u zemlji nakon ove operacije.Hvala unapred!
 
@Kristi,koji je razlog sto si sada isao podrivacem a ne setvospremacem?Jesi ovo vec radio ili je ovo eksperiment?Molim te stavi i snimak pripreme ove njive za setvu,cisto da vidimo kolicinu vlage koja ce biti u zemlji nakon ove operacije.Hvala unapred!

Ovo prvi put radim,snimicu i pripremu za setvu,pa cemo videti razliku..Ovo radim gde je planirana setva sec. repe,posto je prosle godine bila dopola napolje iz zemlje,nadam se da ce ovako ici malo dublje u zemlju...

- - - - - - - - - -

A da nije malo prevlazno za podrivanje? Koji je ovde efekat radnog organa? Prolazi kroz zemlju kao noz!

Nisam snimio ceo krug da se vidi i prasina koja izlazi iza podrivaca...
 
Ovo prvi put radim,snimicu i pripremu za setvu,pa cemo videti razliku..Ovo radim gde je planirana setva sec. repe,posto je prosle godine bila dopola napolje iz zemlje,nadam se da ce ovako ici malo dublje u zemlju...

- - - - - - - - - -



Nisam snimio ceo krug da se vidi i prasina koja izlazi iza podrivaca...

Vecim delom je ovo sortna karakteristika.
 
Ma danas idem da uradim komsiji nesto na vocnjaku pa da odradim i moje sto je u tom kraju a nije orano obrtacem.
 
Danas probali drljacama da zatvaramo oranja i nista od posla. Obisli jedan krug pa odustali,vadili smrznute grudvice. Video u ataru samo jednog coveka(radnika od imucnog gazde) zatvarali oranja setvospreemacem. Kaze imaju dosta pa na vreme da krenu,mada nije ni to licilo na lepu pripremu.
 
Ja gruberisao razore.Grudve koje vadi su doslovce smrznute.Poslepodne sam setvospremacem radio komsiji njivu gde ce biti vocnjak.Jako lepo se uradilo ali dosta lepi na rotore.Ja moje necu dirati.
 
Steta je sto na ovako lepo vreme (bez padavina) da ne duva malo vetar, jer ovako ne moze da se prosusi, noci sa mrazom a preko dana zubato sunce...
U ovako polu vlazno zemljiste samo stete, tako da bolje spavati...
 
Nazad
Vrh