Zatvaranje zimske brazde

Malo me samo nerviraju brazdice od krajnjih opruga, nikako to ne mogu da resim.
Zavari nosac krajnje moticice u predzadnji red i tamo je montiraj a krajnu moticicu u predzadnjem redu prebaci u zadnji red. Ona ce onda da baca zemlju u brazdicu krajnje moticice a rotori ce sve da ispeglaju.

 
6 metara zahvat, brzina 13-13,5 km/h, efektivno 10 jutara na sat sa uvratinama. Znači to za 2,5 sata je moglo uraditi samo nešto veće od 6 metara i to da je sve u jednoj tabli...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Zatvarao malo prethodnih dana, nisam od zurbe nesto ni slikao.
Veci deo sam zatvorio drljacom, a probao sam i par ha spremacem gde ima dosta lose zaorane kukuruzovine jer mi je drljaca gusila dosta. Planirao danas zavrsim zadnjih 5ha ali me kisica zeza. Lepo je izmrzlo ali se vidi razlika oranog krajem novembra i u januaru.
810304346ad4d65c14cf473175240dff.jpg
d621e1de3bf3a501ba82f1d51f9f46dd.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Sa cime to cepas kad si toliko oborio za 2.5h?
Mi smo zavrsili danas, razbacana urea i 3x15 i jednom predjeno spremacem.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

6m spremac

- - - - - - - - - -

6 metara zahvat, brzina 13-13,5 km/h, efektivno 10 jutara na sat sa uvratinama. Znači to za 2,5 sata je moglo uraditi samo nešto veće od 6 metara i to da je sve u jednoj tabli...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока

Sve si u pravu samo ubaci u racunicu 900m duz i sve ce da se poklopi i brzina ce se smanjiti :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Koliko trošite nafte? Ja sa danas završio ,izuzetno lepo se radi za naš atar ,malo sam poranio sa oranjem i baš je dobro izmrzlo.Potrošnja izmerena 4 l na kj sa svim vozanjima krug od cc 10 km na sve 4 strane sveta.
 
Ovaj Galicije jako lepo radi svoju zemlju sa tim traktorom da mi dođe da i ja jednog dana imam takav traktor.Samo da dođem do veće površine zemlje i odmah na pijacu.
 
Koliko trošite nafte? Ja sa danas završio ,izuzetno lepo se radi za naš atar ,malo sam poranio sa oranjem i baš je dobro izmrzlo.Potrošnja izmerena 4 l na kj sa svim vozanjima krug od cc 10 km na sve 4 strane sveta.
Ja sam merio jednom prilikom. Na 90 jutara svukao oko 200 litara nafte (par litara gore-dole)...

Послато са SM-J530F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh