Zatvaranje zimske brazde

Manite se sada toga:pada kiša,mokro je,nema uslova.....sad je bre pravi momenat.Zar iz dugogodišnje prakse niste zaključili da ako se brazda ne zatvori u istoj godini kad je i orano nema rekordnih prinosa?
 
Ljudi koi je optimalni rok za zatvaranje zimske brazde :sta: i kada je zatvorite da li je obavezno i zaključate ili ne :sta: i vrlo mi je važno na koju dubinu zatvarate jer ne bi hteo da budem neobavešten :ppozdrav::haha:
 
Ima jos vremena Srdjane,cekaj da se iznese sva repa iz atara,da se sve poore pa malo mraz da zakaci i onda.Videces kad pocnu traktori sa spremacima da zuje tamo oko 3-4.januara,tad ce biti pravi momenat.
 
Ima jos vremena Srdjane,cekaj da se iznese sva repa iz atara,da se sve poore pa malo mraz da zakaci i onda.Videces kad pocnu traktori sa spremacima da zuje tamo oko 3-4.januara,tad ce biti pravi momenat.

Ma znam ja dragane kada bi trebalo to odraditi ali vidiš li ti da ljudi danas oru a sutra bi da zatvaraju a možda bi bilo bolje prvo zatvoriti pa orati . Ne razumem svi su uglavnom kukali kako se teško oralo kako se sante odvaljivale a sada treći dan posle oranja oni bi zatvarali oranje a da to oranje poštenog mraza nije ni videlo . :sta:
 
Ja nisam za trenutno zatvaranje brazde, ako bude uslova februar mesec je ok. znaci treba biti snega, mraza, kise i da se lepo prosusi...to sve je prosle zime bilo i u januaru je isao prvi prohod spremacem na pola svojih povrsina jer sam prvi put radio u to vreme, kasnije kad sam radio u ''normalno'' vreme ostatak, rekao sam da je bolje bilo da sam sve zatvorio u januaru...
 
манте дронова, остоје ховеркрафти, ефикансији су од тих дронова, а ако су овако маљенкији онда могу и да урадеду нешто.

Још приде имате којекаквих оруђа на њему, аз разбијање леда, па однак за сузбјање града и шта ти ја знам...А још може приде да транспортује и трактор са све прикључним машинама...А рад му се своди сам ода прелти преко њиве и земља се од муке сама затвори:haha:
 
Pre par dana sam pokusao da zatvaram brazdu tamo gde cu soju,al ne ide suvise mokro,zatvorio samo razore na uvratinama sa gruberom.
 
Zimska brazda se ore duboko i nazasipano - onako,da djelomično ostane svaka zasebna na vrhu kako bi se kroz kasnu jesen i zimu lakše akumulirala voda u dubljem sloju,zimi zemlja izmrzla, a rano na proljeće se lakše prosušio sjetveni sloj. Brazdu zatvaramo na proljeće ako je proljeće sušno sa toplim vjetrom koji dodatno pospješuje isparavanje vlage, kako bi se prekinule kapilare putem kojih voda odlazi. Pogotovo za kulture koje se kasno siju.

Tako mi, a neznam zašto vi drugačije? Ko što veli @mindjušar?
 
Nazad
Vrh