Zatvaranje zimske brazde

1.5kj sam orao pocetkom februara. Danas sam to poravnao. Ako je padne kise bice zeznuto. Ovo sto je ranije orano pepeo. Repista sto sam jedva uzorao izmrzlo i cakum pakum izgleda posle jednog prohoda setvospremaca.
 
Данаске одвалили 34кј, сутра наставак....ово комшији успут претрчали њиву, један круг, пепео иза спремача, брзина 12-13км/ч...
154ykjq.jpg


- - - - - - - - - -

Снима, мада је лош јер нисам опрао стакла, па се брзо нахватала прашина на њих са све фелкама од прања зимус...
 
Gogo7441 po meni se bespotrebno zatvarao brazdu(mada svako svoju zemlju poznaje) ali to tvoje je toliko sitno da bi jedan prohod spremacem ili drljacom pred setvu naprevio leju.
 
Radim to da se sačuva vlaga, bavim se najviše povrćem i dosta parcela mi ostaje prazno sve do sredine 6. mjeseca, a i ovako lijepo zatvorim jarke, i poravnam zemlju za bacanje gnojiva i prskanje. Primijetio sam i da se u kasnijoj obradi osjeti gdje se prošlo šinom, ljepše se napravi.
A stvarno je sitno, s obzirom na slabu zimu, ovo je inače gadna zemlja, nekad je bila livada, a naši stari su za to ostavljali teške i podvodne zemlje.
 
Какво је оно што је излицитирано и задње орано ,јел измрзло ишта ?
 
Nazad
Vrh