Ponovno aktiviranje starog bunara

shonepa

Član
Učlanjen(a)
24 Apr 2014
Poruka
461
Lokacija
Pančevo
Pozdrav,
Moja dilema je sledeća. Moj prvi komšija je pre dvadesetak godina probusio bunar. I nekoliko godina ga je koristio vrlo intenzivno, po ceo dan je pumpa vukla vodu a on crevom išao po bašti i zalivao povrće... Ne znam koja je dubina i nikada neću saznati jer čovek nije više živ. Da li mislite da bi se taj bunar mogao ponovo aktivirati? Cev viri iz zemlje na oko pola metra i zatvorena je.... Mislim da je od jednog cola, a možda i veća...
Hvala

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Neznam zasto ne bi moglo.Sve sto vise trosis vise ce da dolazi,da probja zilu.Osim ako nije dugo koriscen hoce zila da probije recimo u susedni bunar ili septicku ako se prazni.
 
Nemam pojma kako bunar (cev) izgleda u zemlji... Tj.da li se može nekako zatrpati ili zapusiti... Pa rekoh da ne cimam bezveze novog komšiju, koji taj deo imanja ne koristi, i sebe... Znaci vredi pokušati...

Sent from my K013 using Tapatalk
 
Najverovatnije da je to plitak bunar u aluvijalnom nanosu (sljunak, pesak) i posto je metalna cev vrlo moguce da je samo pobijena perforirana cev. Eventualno sta moze da zacepi malo bunar i smanji kapacitet (ukoliko niko nije odozgo nesto ubacio) jeste talog gvozdja i mangana na filterskom delu kroz koji voda ulazi, a to bi najverovatnije radom isprao, eventualno kad proveris dubinu (neki sraf na kanap pa spustis) ubaci crevo od kompresora i pusti vazduh da malo uzburka sredinu i ispere i izbaci talog i pesak ako ga ima
 
Nazad
Vrh