Kupina ,sezona 2017 ,cena i plasman

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Prošle godine smo zabeležili debeli minus,ove ako ponude da budemo na nuli pozivam na bojkot predaje kupina,pa neka zarađuju bez nas
 
Juce sam bio u Dunavu, da pitam za osiguranje, oni procenjuju kupinu na 80-90 dinara.Mada i to nista ne znaci, prosle godine, je Generali dao procenu na 100 dinara, a bila katastrofa.
 
Nema to nikakve veze,prošle godine u dunavu je procena išla do 150 din pa je bila katastrofa,još uvek se razmatraju muke kojima će par hladnjačara da nas muči ove godine
 
Prike, tesko da ce biti sta i da se bere ove godine, kod mene je krenula da lista al nesto kilavo
i kod mene nesto kilavo,razumem da je naglo i zahladnela jutra,skoro svako jutro je slana bila ovih par dana ali mi nesto ne mirise na dobro bas....neka se oblaci lepo a neke krenule i stale i tako cute :osmeh:

- - - - - - - - - -

a jel zna neko sta je ovo
search
195394
195395
195393
195392
195391
 
27. Marta sam dobio informaciju i podelio je ovde sa vama da će cena maline biti 100 din,a evo pogledajte na ovom linku vest o ceni koju već sada nude.kupinari neka nam je bog na pomoći.
http://www.agrodan.rs/vesti/vocarstvo/neprihvatljivo-niska-cena.html
Ko ne može da pogleda klip evo ukratko:
Prema rečima predsednika Asocijacije malinara Srbije, Dobrivoja Radovića, belgijsko preduzeće Krops, čije sedište je u Požegi, ponudilo je 100 dinara za kilogram ovogodišnjeg roda malina. S obzirom na to da je rod, kako tvrdi Radović, prepolovljen, neprihvatljivo je da cena bude niža od prošlogodišnje. Nakon dobijene informacije da se nudi 100 dinara za maline, obavio sam razgovor sa predstavnicima svih udruženja u okviru Asocijacije, zauzeli smo stav da ćemo stupiti u proteste ukoliko se u narednih deset dana sve relevantne institucuje ne uključe u rešavanje ovog problema. Prošle godine smo maline prodavali po ceni od 220 do 250 dinara, to je evropski standard, koji mora biti ispoštovan.*

- - - - - - - - - -

Mi ćemo otprilike na otkupu plaćati po 20 din da bi nam preuzeli rod
 
Sad i ja malo da pisem kao malinari,malopre bio u Kauflendu i stigla kupina iz Meksika,sva sugava i specena 2,2 eura 125 g,a malina sa 1,95 ,pala na 1,25
 
Ipak su to trgovine,kod nas su navikli sa vrha države da nas satiru cenama,tj.političari imaju hladnjačare koji rade za njih,a premnogo su alavi pa za nas ne ostane ništa. A i bilo je dosta izbora,mora i to neko da plati,tj mi
 
Cacanka je krenula dobro,dok tf kome nije skroz suv(izmrzao)krece nesto slabije u odnosu na CA kojoj su rodne grane vec oko 15cm. Dosta kupina je u nasem kraju ove godine stradalo od mraza,videcemo kako ce se to odraziti na cenu
 
Cacanka je krenula dobro,dok tf kome nije skroz suv(izmrzao)krece nesto slabije u odnosu na CA kojoj su rodne grane vec oko 15cm. Dosta kupina je u nasem kraju ove godine stradalo od mraza,videcemo kako ce se to odraziti na cenu

I kod mene je slicna situacija, zima je bila jaka i prinosi ce biti prilicno umanjeni. Zalosno je ako kupina treba da izmrzne da bi bila normalna cena.
 
pozdrav kupinari...loh nes sa sada dobro gura,videcemo za dalje,prosao bez ostecenja u toku zime,isterao pupoljke,spremno za cvetanje...a za dalje videcemo..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh