Kupina ,sezona 2017 ,cena i plasman

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Ima li nekog objašnjenja zašto se cena maline razlikovala u ariljskom i niškom kraju 50 i više dinara,150 i 200... Nemojte se nadati boljoj ceni van višoj ceni i ako je bude van ariljskog okruga,jug je osuđen na propast!!!
 
Kod mene TF propao 95%. Preživele samo one što su tanke kao cigara. Osnovni pupoljak propao skroz. Rezervni se nešto muči.
 
Moze li neko da napise sa cime prska kupinu sad kad pocne da lista (nisam je prskao od juna prosle godine nikako).

Voleo bih da cujem vasa iskustva i savete.
I koliko puta je prskate od trulezi i kada ? hvala
 
Kod mene TF propao 95%. Preživele samo one što su tanke kao cigara. Osnovni pupoljak propao skroz. Rezervni se nešto muči.

Може ли мало ближи опис за основни и резервни пупољак у смислу како разликовати основни од резервног и да ли се разликују у родности. Хвала.
 
Може ли мало ближи опис за основни и резервни пупољак у смислу како разликовати основни од резервног и да ли се разликују у родности. Хвала.
Odmah ispod osnovnog pupoljka nalazi se rezervni. U takozvanom pazušnom delu, skoro da se dodiruju. U slučaju oštećenja osnovnog pupoljka ulogu preuzima rezervni. Verovatno da je smanjen rod iz rezervnog pupoljka
 
svuda gde su lastari bili tanki nisu izmrzli jer su malo povukli vodu i nije doslo do izmrznuca gde su lastari deblji tu je bilo izmrznuca kod mene loh tay pokazao a tripli nema
 
Prica li se sta za cacanku sto se otkupa tice, ima li kakvih informacija o ceni za narednu sezonu?
Ovde jedan hladnjacar istakao tablu na kojoj pise da ove godine nece otkupljivati Cacanku kupinu, i polanu.
Iako mi se ne svidja ta informacija, postenije je tako reci na pocetku radova, nego kada dodje berba da nam kazu da ne otkupljuju, ili da je cena mizernih 30 dinara.

Prosle godine smo radili sa gubitcima, ako se i sada ponovi slican scenario, mozemo se indentifikovati sa ovcama iz poslovice koja kaze da ovce sluze za sisanje.
 
I to je posteno, kod nas se jos nista ne prica o otkupu kupine, moja neka saznanja su da ce ici, ali ako ce biti 30din bolje i da je ne otkupljuju.

- - - - - - - - - -

Ovde jedan hladnjacar istakao tablu na kojoj pise da ove godine nece otkupljivati Cacanku kupinu, i polanu.
Iako mi se ne svidja ta informacija, postenije je tako reci na pocetku radova, nego kada dodje berba da nam kazu da ne otkupljuju, ili da je cena mizernih 30 dinara.

Prosle godine smo radili sa gubitcima, ako se i sada ponovi slican scenario, mozemo se indentifikovati sa ovcama iz poslovice koja kaze da ovce sluze za sisanje.

A kakva je kod vas situacija sa drugim sortama kupine, ima li podignutih zasada, sa obzirom da one daju daleko manje prinose tako trebaju i vece povrsine da bilo kolicine
 
Tornfri je na oko 40 procenata,Cacanka na oko 50, i ostale sorte na oko 10 procenata.
Zadnjih godina se sve vise sade nove sorte,pa i sami hladnjacari imaju zasade od po nekoliko hektara.
Bas su velike povrsine pod kupinom,jer u donjem delu Bruske opstine malina slabije uspeva, ali je zato zemljiste idealno za kupinu.
Bilo bi dobro kada bi bilo nekih naznaka za cenu,jer ako bude ponovo 20 i 30 dinara,mogao bi i budak da radi.
 
Tornfri je na oko 40 procenata,Cacanka na oko 50, i ostale sorte na oko 10 procenata.
Zadnjih godina se sve vise sade nove sorte,pa i sami hladnjacari imaju zasade od po nekoliko hektara.
Bas su velike povrsine pod kupinom,jer u donjem delu Bruske opstine malina slabije uspeva, ali je zato zemljiste idealno za kupinu.
Bilo bi dobro kada bi bilo nekih naznaka za cenu,jer ako bude ponovo 20 i 30 dinara,mogao bi i budak da radi.

Kod mene ovde je vecinom cacanka,al vidim da ljudi smanjuju zasade. U principu kad ima kolicine losa cena, kad nema roda cena dobra i tako u krug.
 
pozz kupinari,
orezana ,povezana,po mojoj proceni 85-90 posto zeleni i gura ostalo sumljivo.
 
Pogledajte prvih pet minuta ove emisije. Učestvuje Dobrivoje Radović, predsednik asocijacije Malinari Srbije, u kojoj su članovi i udruženja proizvođača kupina sa različitih područja Srbije. Očekuje se rad sa ministarstvom poljoprivrede. Trenutno jeste veći akcenat na malini, zato što pre stiže, ali bi uz malinu trebalo da prođe i kupina po istom sistemu. Moja je preporuka da pravite udruženja ili da se priključujete već postojećim, a onda da zajednički nastupamo. evo priloga, samo kliknite

 
Poslednja izmena od urednika:
Prosle godine,negde u ovo vreme se pricalo o dobroj ceni maline i losoj kupine,a danas se bruji o velikim problemima sa malinom dok kupinu skoro da i ne spominju
 
Prodajem dva kamiona dobro izmrzle kupine tornfri. Suva kao barut. Za pod kazan za pečenje rakije zajebala vek :haha::haha::haha:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh