Kupina ,sezona 2017 ,cena i plasman

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
polako krecu radovi,e sad videcemo sta ce biti :osmeh: ali jedno je sigurno da kao i svake god nista nije sigurno :haha:i nista u napred ne smemo da ocekujemo :osmeh:
 
Ja još uvek živim u nekoj nadi da će bar nešto opstati. Pupoljak zdrav, zelen kad se otkine. Kora fina, glatka. Ispod kore zelena boja ali srž katastrofa (žuto, sivo,braon).
 
Pozdrav kupinarima. Da se nadovezem na dejants da neke nade ima,ali situacija posle velikih mrazeva nije sjajna,bar sto se tice sorte TF tu se necemo mnogo radovati ,bar ja necu, srz je uglavnom siva i braon,dok je CA skroz ok tj.bela srz,u pitanju je ista parcela pored reke na oko 450m n.v.
 
cacanka deluje da nije ostecena sto nije slucaj sa mikerom koji mi je na istoj parceli, danas sam dobio informaciju da je cena konfiture 0.7 eura ,jos uvek to nije dobro
 
kako vam se drzi cacanka ?
imam neke crnoljubicaste pege po njoj,i to je susi,da li je ljubicasta pegavost ili sta,ne znam ni sam,3 god je prskam uredno ali i dalje se pojavljuje na odredjenih 3,4 ara (imam 1h, ostalo je ok,samo ponegde to ima0

sta vi mislite ?

sta takodje mislite o ceni kakva ce biti ? znam da je rano govoriti bilo sta,valjda nece biti kao prosla godina,propast
 
prijatelju razumem tvoju dobru volju,ali sve sto kazu je laz,i samo nas lazu iz godine u godinu.

nasa je krivica sto cutimo i krvarimo godinu dana i cekamo da prodamo taj neki plod i na kraju dobijemo sipak. ne aludiram na kupinu nego na sve poljoprivredne proizvode. npr mleko ovde placaju 23din/1l ,a u prodavnici 100. banana drzava.
moramo nesto pokusati da uradimo,da se organizujemo,povezemo,i na vreme to nesto pokusamo.
hladnjacari su uvek radili sa hladnjacarima i pretezno su uvek dobro prolazili,nije ih bilo briga za proizvodjace,ali dosao je i momenat kada je i njima zakucala mecka pred vratima,i njih je drzava pocela da voza.

jasno je da sada idu izbori i da se cela vlast samo oko toga interesuje,koga briga za malinu,kupinu,mleko,koga briga za obicnog radnika u ovoj drzavi.

Srbija,jedina drzava na svetu u kojoj je svakom strancu sve idealno i svakom strancu je sve pruzeno,a samo je srbinu sve oteto.

ne znam ni sam sta da kazem. prosle godine 20 dinara kupina,ako bude i ove,propast..

neko se zadovoljava i cenom od 50 din,razumem ja da je bolje i 50 nego 25, ali svi odlicno znamo da kupina bez nekih 90 din nema vrednost i nemamo fakticki zaradu od nje.

svi znamo koji rad smo ulozili i koliko nafte,benzina,djubriva,pesticida,insekticida,stubova,zice,i tako redom...

zivi bili.
 
Pozdrav svim poljoprivrednim proizvođačima. Jesenas je bilo reči o zajedničkom nastupu malinara i Kupinara a sada u medijima se kupina i ne spominje,izgleda da će cena kupine biti puštena niz vodu kao i do sada,ništa od zajedničkog nastupanja
 
Bravo.
I ove cemo jeseni pricati o nasim nastupima kada prodamo cenu po 20 dinara kao i prosle godine.

Nastupa se 3-4 meseca pre berbe kupine a ne posle berbe,to odlicno svi znaju.

U jesen se sredjuju kupinjaci posle berbe i za to je predvidjena jesen a ne za pregovor o cenama :)

Ne pominje se kupina jer hladnjacari i drzava ponovo imaju dil da ojade seljaka kao po obicaju ,a cenu ce nam reci pre pocetka berbe, i ona ce biti 20ak dinara, bas kao i prosle godine.

Njima je u cilju da cute i kuju pljackaske planove, a mi cemo do tad srediti kupinjake,nadjubriti,prskati 10 puta,zalivati itd,i na kraju kao sto rekoh bicemo u situaciji da je moramo brati i za 20 dinara.

MI SMO TI KOJI MORAMO DA SE BORIMO ZA SEBE I ZA SVOJ PROIZVOD,AKO SE UZDAMO U DRZAVU PROPALI SMO !!!

AKO PLANIRATE DA NESTO RADITE,PISITE TO SADA,I OVDE I O D M A H.

NE POZIVAM NIKOGA NA BEZOBRAZLUK,NEMIRE I NEREDE,VEC DA SE LJUDSKI ORGANIZUJEMO I NA KULTURAN NACIN POKUSAMO UJEDINJENI NESTO DA PROMENIMO !!!

Ne cekajte jesen ! Ne uzdajte se u drzavu !
Ne slusajte price koje vam serviraju mediji!
Ne slusajte price koje vam serviraju komsije !
Ne slusajte price koje vam serviraju hladnjacari !

Slusajte sebe i Vas zdrav razum !!!

Setite se samo koliko ste litara znoja i koliko ste novca ulozili u vas biznis,i da li zelite da se neko ispljuje na svu tu nasu muku ?

Zivi bili ! Srecno u borbi,ako uopste vise ima borbenih ljudi ili smo svi poklekli u ovoj drzavi koja nam naplacuje vazduh koji disemo i sunce koje nas greje !
 
E ovako. Nisam hteo da se javljam dok stvari ne budu makar malo iskristalisane. Pričao sam prošle godine o zajedničkom nastupu malinara i kupinara i borbi pojedinih udruženja kupinara. Naravno većina udruženja kupinara je bila nezainteresovana, pa su čak i sabotirali i omalovažavali naše pokušaje, što mi je bilo potpuno bezveze. Nastavili smo i dalje borbu, bez obzira na sve, a imamo i neke rezultate koje ću vam direktno pokazati nadalje. Sada smo već uspeli da održimo sastanak sa ministrom poljoprivrede i dogovorena je saradnja sa ministarstvom poljoprivrede nadalje. Zato vas molim za dalju podršku u radu, jer mislim da nam je ovo jedina šansa koji nesmemo da propustimo. U prilozima možete pogledati neke od aktivnosti koje su propratili mediji, kao i sastanak sa ministrom poljoprivrede.
prilog 1. gostovanje u emisiji Bolja zemlja: https://www.youtube.com/watch?v=VB5Gu8BQlko
prilog br 2 sa sastanka udruženja proizvođača malina i kupina iz 37 opština u srbiji: https://www.youtube.com/watch?v=Kp1S8yWqlDQ
prilog br 3 sa sastanka sa ministrom poljoprivrede 12.3.2017. : https://www.youtube.com/watch?v=bdFWU7vBWKA

pogledajte priloge nisu dugi ali dosta toga govore
 
Poslednja izmena:
zeza me poneki lastar se susi a ne znam zasto,obicno na mestima gde je i prosle godine,kao da krene susenje od vrha i spusta se niz lastar do dna... ima poneka ljubicasta pega,mislim da je ljubicasta pegavost ?
sta vi mislite ?

nisam prskao ,tek cu prskati kad pocne da lista
 
Pozdrav svima.Lepo sto ste se sastali sa ministrom ,pa bi voleo cujem sta je to sto je ministar rekao.A trebalo bi i objasniti sta znaci zajednicki nastup malinara i kupinara.Izgleda da vi to mislite na sastanke i govorancije kao u Arilju proslog leta ili ovo u Ivanjici.Kad budete rekli kojim to mehanizmom vi iz udruzenja mislite da uticete na cenu ,dobicete ili necete podrsku.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh