Euralis hibridi

mica967

Član
Učlanjen(a)
28 Jan 2010
Poruka
8.334
Lokacija
Golubinci
U ponudi imaju 5 hibrida Suncokreta, 3 hibrida kukuruza, 5 hibrida uljane repice i jednu sortu soje. Dali je neko sejao nešto iz njihovog programa.
 
Ja sam lane imao njihov ogled suncokreta.Mislim da imam i slike ali neznam da postavim.A nisam se nesto ni potrudio da naucim.:) Pa...jbg....znate kakva je bila godina,(kisa),njiva na kojoj nije bio suncokret 10god(vazna stavka),zaoran MAP i prinos oko 2t po jutru.Delovao je jako dobar i bio je visok(sto se kasnije ispostavilo kao negativno),jer je bilo i poleglih biljaka koje su u zetvi bile nista...trule.Eto....mozda,da sam dobio malo neki bolji poklon,bih rekao i nesto lepse,ali....u stvari istina je ovo!:ppozdrav:
Kukuruz nisam sejao ali sam ga video u ogledu,nije bio los i mislim da se istice hibrid ZLATAN.
 
Kazu ljudi koji su sejali da njihov hibrid Petunia nije los.
 
Poslednja izmena:
Ја сам имо Петуниу прошле године за пробу, и код мене је била рекордер прошле године преко 2400кг/кј,120кг/кј НПК 15-15-15 и 120 кг/кј урее. Мало је виша била али није било полеглих,али било је помало болесних биљака после оних силних киша пред вршидбу.
 
Ja sam imao isto nihov ogled suncokreta, i izdvoio bi Geneziz i Belu kao dobre hibride, a ostali se nisu nešto pokazali, čak mi je Petunija bila loša, visoka i dosta popadali...
 
Dobio sam katalog i cenovnik Euralis hibrida, jel sejao neko njihove kukuruze ?? Deluju primamljivo cenovno.
 
Nadam se da se vidi. Rekose mi u ovoj apoteci ne znaju konacnu cenu i koliki ce rabat dobiti na kolicinu jer su novi ovde pa ne znaju koju kolicinu da poruce jos uvek.
100070ce0e38b6f4eb4475f1a65a83fd.jpg
fbea57c1fd6bb4ff2f2952efebd0ddf8.jpg


Послато са Moto G (5S) уз помоћ Тапатока
 
Ja mislim da ih kod nas vise niko I ne seje,par godina su ih gurali ovde kao vrh hibride...pa je ispalo da su samo hibridi bez onog vrh.

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Ova tema je poprilicno neaktivna,no ukoliko je neko sejao Blason duo hibrid kukuruza neka se javi da nam kaze svoje utiske :)
 
Imao sam ga ove godine nista posebno,lepo niko ,odlican sklop ,klip sa 14 redova tanak vlagu udpusta sporije nego neki kasniji dkc.Niva se lepo ocisti od sirka sa 1l fokusa.Ali ovi ultra hidridi (pinky duo i imao sam cini mi sa ns 5023 ultra )daju manji prinos odprilike 15% a mozda i koji procenat vise od obicnih hibrida .Ako je neka parlozina i ima puno sirka onda se isplati sejati ultra hibride a ako nema puno sirka onda mozda bolje obican hibrid i odraditi prskanje u fulu .
 
Jesam sejao i pinki samo 2019 a ove godine Blason i Ns ,nema po meni znacajne razlike izmedju Blasona i Pinkija .Pinki dosta vislji nisam sejao iste godine ali mislim da i malo bolje odpusta vlagu.
 
Na kom nivou su bili prinosi? Msl generalno ja na tim parcelama gde bi to sejao bi bio presecan ako bi ostvario 8t po ha.
Lose djubreno,losa agrotehnika godinama u nazad,to se ne popravlja jednim djubrenjem i jednom godinom.
Po mojoj racunici ozb hemija je oko 10000dinara skuplja po ha.
Sto je oko 700kg kukuruza +- zavisi od cene.
Jedino je problem sto znam da ce focus uspeti a ta ozbiljna hemija zna da zakaze.

Poslano sa mog SM-G980F koristeći Tapatalk
 
kolege jel neko sejao debusi hibrit?kako je zadovoljan prinosom/.i otpustanjem vlage?kazu da je slican dkc
 
Zvao danas distributera euralis hibrida cena za debussy je 4340 din a zaštićen forceom 5120 din. Ista je cena i za blason duo a i novih hibride rhodium fao 470 i anakin fao 540 stim što za kupljnih 10 vreća ide jedna gratis.
Šta mislite vredi li šta uzimati od ovih euralis hibrida?
 
Ја сам имао Дебусеј задовољан сам био једино што је имао већу влагу што не би требало. Пионир П0725 је имао мању влагу од Дебусеја сејани исти дан. Ја ћу и ове године га сејати јер је доста јак и отпоран на полегање. И сунцокрет њихов сам сејао исто био одличан.
 
Zvao danas distributera euralis hibrida cena za debussy je 4340 din a zaštićen forceom 5120 din. Ista je cena i za blason duo a i novih hibride rhodium fao 470 i anakin fao 540 stim što za kupljnih 10 vreća ide jedna gratis.
Šta mislite vredi li šta uzimati od ovih euralis hibrida?
Jel ovaj popust vazi samo za anakin ili za sve njihove hibride?
 
Nazad
Vrh