Muško-Žensko

CAR

Član
Učlanjen(a)
22 Jan 2010
Poruka
1.139
Lokacija
lika
Kako znati pile koje je musko koje zensko kad se izleze iz jaja nebitno jel ispod kvocke ili inkubatora rijec je o domacim kokama u slobodnom uzgoju.
 
Evo nadam se da će ti ovo pomoći
t9um9f.jpg

zn64xx.jpg
:cao:
 
kurta 75 puno hvala nesto sam cuo o tome i znam covijeka koji je negdje vani radio i 99,9% zna koje je musko koje zensko do 5 dana starosti.Ja sam ga zvao prosle godine da mi pogleda kad su mi pilici domaci izasli iz inkubatora 80 komada da ih razvrsta i samo je jedno pogresio rekao je da je zensko a nije bilo ostalo za 5 sve.Ove godine nisam legao nista jer mi se termostat pokvario pa sam imao mali procenat jesenas izlezenih jaja malo su se "prekuvala"tako da sad bi trebao dobiti oko prvog maja drugi koji ima tolerancu 0,5% ili od cega bi valjalo drugi ubaciti ako tko zna da bi sluzio.
 
stari ljudi kazu:eek:dvojis pile,das koncetrata,ako je pojeo koncentrat onda je musko,a ako je pojela onda je zensko :haha: :haha: :haha: sala.... :haha: :haha: :haha: pozdrav
 
pozdrav svima! U mom kraju vlada uverenje da jaje koje je okroglo obavezno izlegne musko pilence a iz jaje koje je po siljo je kokica dali neko zna nesto o ovome? HVALA
 
kurta 75 je jedino 100% dao tocno objasnjenje a ovo je sve rekla-kazala.
 
Pozdrav svima. Ja sam ove godine probao da odvojim koke/pilice od jedne linije koja mi je bila vazna za odgoj , i mogu Vam reci da je ovo sto je Kurta objasnio 100% tacno. Prvi put sam to radio i uspeo da odvojim sve koke. Vrlo je jednostavno , samo mora da se gleda prva dva tri dana, inace se posle teze razlikuje...
koka
sexing-pullet.jpg

petlic
sexing-cockerel.jpg

Pozdrav
 
Nazad
Vrh