video nadzor u štalama

wulf

Član
Učlanjen(a)
24 Apr 2010
Poruka
247
Lokacija
Sjenica
Da li ko ima i kako ga je resio?Koliko kostaju kamere i da li mogu da se kace na TV da se gleda uzivo slika?
 
Drug je u ovčarniku uradio video nadzor. Sa 8 kamera i svim ruterima, kablovima, karticama i ugradnjom mislim da ga je koštalo 1200e. Al je zaista kvalitetna slika i uz pomoć aplikacije na adroid telefonu i ajfonu ima pristup uživo dešavanjima. I ja imam pristup kanalu kao neko ko mu savetima pomaže. Do sada mu je video nadzor spasao sigurno 10 jagnjadi i 3 ovce. Može to i dosta povoljnije, ali je hteo proverene komponente i ugradnju sa garancijom.
 
Ima već nešto na forumu takve tematike, pogledajte i temu



Samo je u toj temi sve pomalo uopšteno, a kako bi se diskusija bolje grupisala ovde se može pisati o konkretnijim rešinjima oko video nadzora u štalama.
 
Kamere od 50 do 100 eur (hoces starije sa slabijim kvalitetom slike ili novije sa boljim)
Metar kabla je od 40 do 60 dinara
Snimaci su od 60-100eur pa 180-200eur za HD snimac
Ako hoces da cuvas snimke treba ti HDD, moze i bez njega ili kasnije da se doda (to je 50 eur)

I racunaj da ti treba jos 300-500 din po kameri za konektore, diht kutije, ispravljace i slicno.
Ako je samo gledanje sta se desava u ovcarniku iz kuce pored - onda ti treba samo dovoljno TV kabla, ako hoces preko Androijida - onda mora petljancija sa ruterima itd.

Naravno - sve je ovo orjentaciono da znas koliko moze da kosta. Od zelja zavisi i cena.
 
Hocu samo na tv -u da imam kanal sa slikom iz stale bez snimanja samo direktno .Najvise zbog teljenja krava.Sta mi tada treba?
 
Treba mi oko 40 metara kabla ali kojeg i koji prikljucak na tv hdmi ili sta vec?
 
Ne HDMI, kamere emituju kompozitni signal. Kabel koji ti treba je kompozitni kabel RG59 (neki kvalitetniji, da mozes da provuces signal na tih 40metara), imas cak i gotovih kablova u >>nasim prodavnicama. Ovaj prenosi i napajanje, da ne moras da vuces oko kamere i struju.

Ovde imas u slikama sve objasnjeno.

http://www.cctvcamerapros.com/Connect-CCTV-Camera-to-TV-s/798.htm

Preporuka je da uzmes kvalitetniju kameru (oko 700 TV linija, 400 je muljavo) i obavezno napomeni da ide direktno na TV. HD kamere imaju poseban signal koji TV ne prepoznaje direktno (mora preko snimaca).
 
Dome kamera VS-DVI20CM1099, 1/3.7" CMOS CCD /800TVL kolega Beli 76 moze li ova kamera?



- - - - - - - - - -

ili ova CCTV bullet kamera 1200 TVL
 
@wulf: Ako je to ova LINK >>> iz WWina-a, moze radice. Ako pogledas pitanja, Rade pitao isto sto tebi treba pre koji mesec :)

@Tomix: Koliko mogu iz podataka da vidim, deluje OK, cena je OK - u pitanju su genericke AHD kamere (HD kvalitet slike), obrati paznju da u toj ceni nemas HardDisk. Ja sam se odlucio za Dahua sistem, ima kod ovih gore i Emija.
 
Vredi li ovo kao snimac, ako neko ima iskustva?

Ulaz za jednu kameru, i izlaz za tv, a snima na memorijsku karticu, posle nekog vremena presnimava na stari snimak.
 
Vredi jedino ako ti neko pokloni ili vec imas, cena koju vidim u WinWin u odnosu na to sto nudi je katastrofa.
Pravi snimac kosta dva puta vise, ali ovo nema ni 10% mogucnosti, rezolucija slike je losa, snima na kartice itd.... jedino ako ovo sa kamerom dobijes za 2000din.
 
Pa bas ovo drugo, imam, stoji u kutiji, pa bih ga spojio na kameru da snima, prenecu ovde iskustva.
 
A kolko je kostalo kablo i koje vrste?Mozda je isto RG59 ?
 
Poslednja izmena:
Hocu,mada jedan kolega iz Sjenice je vec istu kupio i montirao i kaze da je slika ok.
 
Nazad
Vrh