Podizanje višegodišnjih zasada

Da li se moze saditi sljiva ili visnja u zemlji sa dosta kamenja? Zemlja je duboka nekih 20-cm ,a ispod toga ima dosta sitnog kamenja.
 
pitanje je kako stoje stvari sa vlagom kada su velike vrucine,koren ce naci svoj put izmadju kamenova,ali je vlaga veoma bitna,seti se da su najbolji vinogradi na kamenu i krsu
 
Pa sta je po tvom misljenju bolje saditi tu? Sljivu ili visnju? Ranije je tu bila detelina,a zadnje nekoliko god. kukuruz i psenica,ali zbog divljaci ne moze vise kukuruz,pa bih posadio neko voce.
 
ako ima srna sadi sljivu i formiraj sto je vislje moguce,visnja mora biti niskoo formirana tako da bi bila poslstica za srne,meni srne ne jedu sljivu ali srndaci ljuste rogvima,mada ima mesta gde i zec jede sljivu
 
Ima srna mnogo. U blizini imam zasade visnje i to je bila muka ziva od srna. Odlucio sam da dogodine tu posadim sljivu,pa cu videti kako ce to biti.
 
e tu ti nemogu pomoci nikako,jedini nacin je da ogradis zicom pa tuzis lovacko za stetu,drugog resenja nema,ako te zanima neka tvoja sorta sljiva javi se d okalemimo to za sledecu jesen
 
Sadnja još nije završena, malo nas je omelo vreme. Ako Bog da posadićemo ove jeseni. Evo da podelim par slika pripreme za sadnju sa vama. Odlučio sam se za sadnju u kanalima koje sam otvarao plugom, rešenje koje je ovde na forumu predstavio član Srđan Žorž kome se ovom prilikom zahvaljujem za savete.
16hjjw7.jpg
[/IMG]
2n1b12w.jpg
[/IMG]
5cybzb.jpg
[/IMG]
2hq3wps.jpg
[/IMG]
 
Ja sam tako posadio hektar lešnika prošle godine.
Sve je to OK, malo se samo produbi i proširi na mestu sadnje, tamo gde ide sadnica, ali ima jedan mali problem a to je što se mora potanjirati popreko ili podrljati, u protivnom ostane ti breg u redu. Upravo to ja nisam uradio/stigao tada i sad to može biti malo nezgodno ako je mali razmak u redu između sadnica. Videću da to odradim na proleće, još samo da ubedim ::novac:: onog ko treba da mi radi to

:cao:
 
Pa ako si mislio da li će se zadržavati u delu brazde koji ostane nakon sadnje, hoće ako bude dosta padavina.
A valjda ćeš poravnati tamo gde ti je sadnica bar metar u krug, tako da tu neće biti rupa da ti leži voda i neće istruliti ništa ako je dobar korenov sistem. Ovo što ostane od brazde treba posle potanjirati popreko ili podrljati u protivnom ostane rov/greda
 
Mislim da se voda ne može zadržavati jer je duboko podrivano i njiva je ocedna. Sadnja je na 1,2m pa će obrada između sadnica morati da se odradi ručno ili nekom frezom pipalicom.
 
Carlos evo gledam tvoje slike, mož biti da ti nećeš imati problema sa ležanjem vode, ima pad njiva, samo muka je to ručno raditi u redu, pipalica bi završila posao ili MTK. Nije mala površina.
Srećna sadnja :cao:
 
1.2m :sta: Nadam se da znas sta radis... Jedan zasad koji odrzavam je 3m unutar reda i tu je vec sada u osmoj godini frka za prostor.
 
@Bojcetic - razmak između redova je 3,6m, a između voćaka u redu 1,2m. Kruška je Viljamova na podlozi BA29 sa posrednikom kaluđerka.
 
nece tu biti problema sa viljamovkom.mada sko ti odovara zemljistu mozda bi bila bolja varijanta sa MA podlogom,manje bujna mada i na BA nema problema na 1.2m
 
Izvinjavam se. Citao sam temu lesnik, pa sam povezao da ste lesnik posadili na 1.2m unutar reda... Moja greska. Za krusku ok, to je korektno.:ppozdrav:
 
Kanacki ako smem primetiti prilicno podizes zasada. Sebe smatram kao iskusnim u vocarstvu. Jesi li svestan koliko ces sebi naturiti posla za jedno 4-5 godina?:osmeh: Svidja mi se kako se uradio i koliko te kosta jedna zastitia oko sadnica?:ppozdrav:
 
Ako mislis na mrezicu oko sadnica, 10din izadje jedna. Fasadna , ceresit , deluje mnogo ozbiljnije od ovih standardnih plavih , a malo je skuplja.

E sad , ja sadim po malo , pa cu da vidim na sta ce to da ispadne , ako negde zapne , zvacu iskusnije kolege sa foruma u pomoc

 
Znam ja sta ce da ispadne jer imam u punom rodu 3.5kj:osmeh: Najlakse je posaditi i prve 2-3 godine. Posle se spremi da u berbi ne spavas, da se vitlas sa radnicima i da ides teskom artiljerijom po svoje novce od svoje robe:riba: Srecno :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh