Busilica za Busenje rupa za vocnjak ili vinograd

Danas sam ne planirano trgovao ovu burgiju kod gancija za neverovatnih 500 din ,burgija je fabrička nije ručno pravljenja, sad još diferencijal i da pravimo traktorsku busilicu.



259id53.jpg
 
Potreban mi je koristan savet.trenutno pravim traktorsku bušilicu za rupe za koju sam iskoristio diferencijal od nissan-a koji se ne razlikuje nimalo od bmw-ovog ili mercedes-ovog diferencijala.Kao model mi je koristila vaša sa slike i sa video snimka(SAVORIS).Sada imam problem jer kada se diferencijal okači ispada poluosovina(nosač svrdla,burgije) iz kućišta diferencijala.kako da rešim taj problem i sprečim poluosovinu da ispada iz kućišta.dajte neki koristan savet ako je neko imao isti problem.
hvala
 
Moraces da pravis drugu osovinu ,i da je posle zavaris u diferencijal(bar sam ja tako radio)
 
pozz
Tema jeste stara alii nisam našao ono što sam mislio da ću videti pa sam rešio da je malo probudim.
Zanima me da li je neko pravio manju mašinu za bušenje rupa max 25 cm prečnik rupe, a da je koristio
npr motor od kosilice ili neki drugi motor, da se može prenositi ručno ne traktorom. Ili ako zna neki link
gde bi se to moglo videti ...
 
Има ли ко из Панчева да буши тракторском бушилицома Ø 400 - Ø 500? Требало би ми 170 рупа за воће.
 
U fazi sam izrade bušilice za zemnju fi 500mm. Reduktor je neki industriski težak masivan omjer 18-1. Zanimame koji je kardan odgovarajuć zato koja kategorija i dali treba imati kakvu zaštitu i još koja je dužina spirale dovoljna?
 
Redukcija reduktora če bit prevelika,ja sam upotrebio dif od bmw koji ima 1 prema 3,5 pa i to je skoro malo sporo.Svrdlo uradi sa najmanje dva kruga-bolje tri,razvuči toliko da bude među njima barem 15cm.Kardan može obični samo uradiš na prihvatu svrdla osiguranje sa šrafom na odrez kad svrdlo zapne.
 
Ima li neko u juznom banatu da iznajmljuje ovu burgiju na dan ?
Ne znam ni sam da li da je kupujem ,trenutno mi treba za oko 150 rupa ,fi 20cm,dubina bar 80cm
 
Види са шумарима или каналџијама ако нико нема приватно.....тако сам се ја сналазио у средњем банату

Послато са Mi 9T помоћу плуга
 
Recite mi orijentaciono koliko bi trebao naplatiti po jednoj rupi . Čovek me davi već dve nedelje u pitanju je 250 rupa fi 50cm dubina do 30cm . Nisam je koristio 6 ili 7godina , mislim burgija za rupe za sadnice .
 
Nazad
Vrh