Busilica za Busenje rupa za vocnjak ili vinograd

savoris

Član
Učlanjen(a)
23 Feb 2009
Poruka
4.131
Lokacija
Ugljevik BiH
pa pravac neka tokarsko masinska radionica onda :cao:
 
Pozdrav svima....
imam problem u vezi ove masine...
crkao mi je zupcanik koji je izjedna sa ocovinom u kucistu...
problem je sto je masina pravljena,pa nzm marku...pa me interesuje da li to moze da se napravi ili ima negde kao rezervni deo...ili kompletno kuciste
ako ima neko nesto slicno da mi javi bio bih mu puno zahvalan.....
Hvala unapred
 
Jedino to što kaže savoris. Mi smo na našem starom svrdlu otvorili kućište da bi ga malo pregledali i kad smo otvorili vidili smo da su zubi malo načeti i ostavili smo ih takve da i dalje rade. Nakon toga je svrdlo izbušilo preko 9-10000 rupa bez greške. A kad zalegne iće na otpad jer novo je već tu.
 
kod vecine je 1:3
posto sam uvalio diferencijal kod mene je 1:4 i nit treba brze nit sporije
precnik kojim radim je 60cm , u planu je i 70 ::namigivanje::
 
ja sam ovog proleca napravio busilicu od kucista kardana od traktora "zadrugar". jedan okret kardana dva okreta spirale. izbusio sam 3500 rupa bez problema,ferguson radi na 1000 obrtaja i ne oseti
 
Evo jedne slike našeg novog svrdla, a od starog nemam ni jednu sliku.



Od kvarova smo imali samo curenje semeringa na mjestu gdje osovina sa svrdlom izlazi iz kućišta.
 
to je fabricki radjeno ili rucni rad? koja je cena kod vas za usluzno busenje?
 
kod vas je duplo skuplje nego kod nas. meni je lik trazio 12 dinara po rupi. napravio sam masinu,odradio posao i ostala mi dzabe. bila je jedna polovna masina za 500 eura.
 
evo neki dan sto sam slikao u prolazu
meni izgleda sasvim zadovoljavajuce , masivno i super uradjeno , fabricko naravno ::namigivanje::

abcd0015f.jpg


a evo i mog rucnog rada koji radi kao sat

image0089i.jpg
 
svaka cast. izgleda stvarno elegantno. i traktor ti je pravi za te radnje,jak na kardanu
 
hvala

imao sam par prepravki , one uske koje drze reduktor nisu bile dovoljne snage i to sam morao pojacati
i jos moram da uradim i paralelogram jer burgija nekada ''obleti'' po ivicama rupe

ovaj paralelogram sa moje prve slike mi se evidja i vjerovatno cu nesto raditi na taj princip
Post je spojen: [time]1270583957[/time]
_________________________________________________
i zaboravih reci morao sam ugraditi i ''zvrku' na kardan za ogranicavanje upotrijebljene sile
 
savoris je napisao(la):
hvala

imao sam par prepravki , one uske koje drze reduktor nisu bile dovoljne snage i to sam morao pojacati
i jos moram da uradim i paralelogram jer burgija nekada ''obleti'' po ivicama rupe

ovaj paralelogram sa moje prve slike mi se evidja i vjerovatno cu nesto raditi na taj princip

To rješi i buši Bosnu uzduž i poprijeko. :D
 
zasto tako velik precnik rupe? ja sam busio na 40cm precnika i sadnice su komotno stajale u rupu
 
tako moje podneblje zahtijeva , kazu ljudi da se zemlja rastrese
neko trazi 40cm neko metar , jednostavno nemozes svima ugoditi ::lose::
 
Nazad
Vrh