Vinogradarski registar

novii

Administrator
Urednik
Učlanjen(a)
24 Jul 2007
Poruka
9.339
Lokacija
Apatin
Kao i prethodnih godina i ove godine obaveza vinogradara je da se upišu u Vinogradarski registar tj. da prijave sve površine pod vinovom lozom.



Osnovni cilj upisa u Vinogradarski registar je da se tačno utvrde površine pod vinovom lozom (sa svim svojim karakteristikama i specifičnostima) i proizvodni potencijal, što predstavlja obavezu u procesu usklađivanja sa standardima EU.


Zakonom o vinu
je predviđena obaveza upisa u Vinogradarski registar svih pravnih, odnosno fizičkih lica i preduzetnika koji proizvode grožđe namenjeno prometu i preradi a koji imaju vinogradarske parcele veće od 10 ari. Ova obaveza se takođe odnosi i na vinogradare koji imaju manje od 10 ari vinograda, a svoje grožđe stavljaju u promet.


Upis u registar vrši se na osnovu zahteva koji podnosi pravno lice, preduzetnik, odnosno fizičko lice nekoj od najbližih kancelarija stručne organizacije za vođenje Vinogradarskog registra „Centar za vinogradarstvo i vinarstvo Niš“ prema sedištu proizvođača grožđa-pravnog lica, odnosno preduzetnika, odnosno prebivalištu proizvođača grožđa-fizičkog lica.

...

Izvor - poljosfera.rs

Tema namenjena razmeni informacija oko upisa u vinski registar, šta kako gde. Sva pitanja i iskustva su dobro došla.
 
Vinogradarski registar je je glavna tematika, a greškom sam postavio naslov Vinski registar.

Planiram da se malo više razradi ovaj deo foruma, jer se o gajenju grođa i proizvodnji vina manje piše. Bar u odnosu na ostale teme na forumu.
 
Koliko sm ja informisan, zakonska je obaveza upisati se u vinogradarsk iregistar za povrsine iznad 0.1h.
Vise detalja ovde.

Ja sam trenutno u tom procesu, pa kad zavrsim, rado cu pomoci ako nekome treba informacija.
 
Ne znam da li ja spadam u tu kategoriju...za obaveznu prijavu?
Imam oko tristo gidža...a površinu ne znam...
 
Upisao sam se izlazila ekipa u vinograde odradili svojim Gps-om.
Vrlo brzo dobio od njih resenje o upisu u vinogradarski registar.
 
Napisi poblize sta je trebalo i koliko je izaslo imam jedan omanji vinograd zasadjen prosle godine .
 
Uprado nadjoh sve papire moj zahtev je bio jos u 2013 god.
Prvobitno sam uplatio 430 i 250 din .
U jesen 2015 prilikom predavanja grozdja u Rubin podnosili smo ponovo zahtev za upis u vinogradarski registar posto na ovaj prethodni nismo dobili odgovor.
Da bi u avgustu 2016 izasli na teren i vrlo brzo poslali resenje za upis u vinogradarski registar.
Resenje o upisu u vinogradarski registar je bio neophodan za predavanje grozdja u Rubin i druge vinarije.

Tada je bilo potrebno:
Popunjen obrazac zahteva
Izvod iz katastra nepokretnosti za kat parcele na kojima se nalazi vinogradarska parcela
Fotokopija planova parcela za kat parcele na kojima se nalazi vinogradarska parcela koja se upisuje u Registar
 
Evo sta sam ja dobio:

Poštovani,

U prilogu Vam šaljem VV1 obrazac koji treba da popunite (sekcija 1 i 2), potpišete i dostavite.
Ukoliko niste vlasnik katastarske/katastarskih parcela na kojoj/kojima se nalazi vinograd, potrebno je, pored zahteva da dostavite kopiju ugovora o korišćenju/zakupu sa vlasnikom. Ukoliko ste suvlasnik katastarske/katastarskih parcela potrebno je da dostavite saglasnost drugog suvlasnik

Ukoliko ste vlasnik nije ništa više potrebno pored obrazca.
 
Slican obrazac (zahtev za upis u vinogradarski registar)je 2015 godine popunjavan u Rubinu popunjavali su ga svi oni koji nisu bili upisani u vinogradarski registar nije se placao.

- - - - - - - - - -

Nenad88 jer tebi registrovan podrum?
 
Nazad
Vrh