Auspusi

probaj od juga ili peglice :ideja:
 
Na sastavu između turbine i izduvne grane(na bloku motora) mi je produvao zaptivač.Ništa strašno ali garavi blok i greje neka creva koja idu iza njega.Naručio sam novi i kada mi je stigao jeste pasent ali je vrlo tanak.Namontirao sam ga i ništa veliko nisam dobio.Na delu turbine gde naleže zaptivač ima i vrlo malo oštećenja i tu produvava.
Vredi li da stavim takva dva zaptivača i da ih zadihtujem crvenim Abro tečnim zaptivačem.Vidim da na njemu piše da je za visoke temperature i namenjen za izduvne sisteme i auspuhe(njihovo dihtovanje).Temperatura koju trpi je oko 350C.
Vredi li time probati da to ,pored zaptivača,zadihtujem i ako je najbolje to odraditi?Ima li ko iskustva sa tim?
 
Gde bi se mogao naći kupiti neki veći auspuh.Hteo bih da na mom renou izbacim lonac i pravo sa turbine stavim auspuh.Kao što je kod rakovice120-135.Krivinu imam pa bih na to samo nastavio sa auspuhom.Dajte neki predlog....
Naravno polovan bi mi više odgovarao zbog cene.
 
Da li Vi to hoćete da radite iz estetskih razloga ili Vam je izgoreo postojeći lonac.Ako je iz estetskih onda bolje ostavite ovako kako jeste jer je manje opterećena turbina na vibracije, a kada Vi na nju montirate celu težinu novog lonca može doći do pucanja turbine. :cao:
 
Na Ursusu 335 od 75-te godine auspuh tvornicki samo svake godine preko hrdje ga prefarbam pred tehnicki ali opet zahrdja za mijesec dana,Torpedo 87g.tvornicki Ursus 360 nemam pojma ali je dobar.Samo c-335 registriram ove ne pa su malo neutegnuti.
 
ja sam na rusa stavio od 5106 gocemov i vec 4 godine
b5ppva.jpg
 
taj sam jedino mogao da nadjem sa vecim promerom cevi i duzim gornjim delom cevi.
 
verovatno je i njegova farba losa.farbao sam ga prosle godine ali se farba oljustila,verovatno je losa . inace je debljina lima pristojna
 
Gde bi se mogao naći ili ko bi mogao napraviti izduvnu cev auspuha prečnika 74mm i dužine 1400-1500mm?Sve jedno je dali će biti na vrhu ravna ili ukošena.Ili ajde da pitam od čega bi to mogao potražiti,a da bude što lakša.
Evo mesto ove zaokružene crnim da dođe nešto slično kao ovo ucrtano.

2wnutci.jpg
 
kardanske cijevi su lagane ::namigivanje:: neznam prečnik , ili ovi koji se bave proizvodnjom auspha trebali bi da imaju
 
Najbolji su ROSFRAJNI auspusi! Moj stric je napravio takav auspuh na Landinija Blizzarda 75 prije 5 godina i danas se sjaji ko i prvi dan,samo je dosta teži od ovih običnih auspuha! Na mom Ursusu je jos fabricki onaj crne boje i nigdje nema ni tackice hrđavostii!
 
Vidio sam skoro nekakve auspuhe za IMT, firma "kiler" Zemun djeluju mi dobro i masivni su, cijena za 539 nesto oko 55km, pa me zanima ima li ko iskustvo sa njima?
 
Ima jedna moja mušterija na Imt 539, fabrički je bio ugradjen (2004 god) i još uvek je ceo.
Nije bučan kao pijačni modeli.
 
Nazad
Vrh