Auspusi

Kakvi su Gocem auspusi za 577 ??
Kod nas u trgovini,crni emajlirani,cena oko 24e..
Ima nekakav prigušivač nutra,dal je zvuk tiši od obične cevi ??
 
Imam ja na 560 gocemov emajlirani. Tisi je od suplje cijevi ali je kratak, ne prelazi krov kabine. fali 30cm, vjerujem kad bi bio kao fabricki da bi jos tise bilo. Ogorio je sa prvim kvalitetnim gasanjem u spremanju. Cijena oko 16e.
 
Uzeo sam njihov za 539, onaj aluminizirani, bolja opcija od emajliranog. Kostao nesto oko 30km, sa dugom cjevi, nije los mada je za nijansu bucniji od fabrickog.
 
Da li ima neko ko sredjuje auspuhe?
Na Deutz u je postao bucniji i bruji nesto u njemu, raspalo se.
A ovako limarijski je zdrav nije popustio.
Ali u njemu lupa.
Da li se može sanirati ili se mora uzeti nov.
I da li mogu staviti od Torpeda 9006, oba motora su sestaci, samo je kod ovog veci precnik klipa.
 
Poslednja izmena:
Crkao auspuh na zetoru 5211. Danas stigao iz Gocema aluminizirani u obliku cevi.
Ima prigusivace unutra, deluje malo bucniji od originalnog ali nisam siguran dok se ne zagreje ovih dana.
Inace izgleda veoma dobro odradjen, kako ce se pokazati videcemo...






I da, interesantno je da kada se oduzme gas malo svirne kao da ima turbinu. Za sada zvuci simpaticno. ..
 
Kolege koliko je kvalitetan taj aluminiziran?
Nije mi problem platiti ali da bude ko svet a ne uvek zardjan,
Imao sam na 533 original bio je kao nov
539 je original i rdja
569 je sa vašara i djubre zuvo, menja zvuk i zvoni iako se nije raspao u unutra


Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
@lovac luka
Prvi utisak je da jesu kvalitetni. Ali ostavimo bar do kraja sezone, pa cu znati vise. Za sada jos nisam ni radio sa njim nista
 
Kolega ima Zetor 6911 1975g i original auspuh emajlirani kao šerpa
E to je kvalitetan auspuh!!!

Poslato čelo bašče uz pomoć 'levatora
 
Ja sam prosle godine kupio na rusa taj gocemov i evo i danas je isti kao i kada je stavljen nigde nije ni cenuo a rus radi poprilicno u svim vremenskim uslovima. Na 540 sam uzeo obican pijacarski i pokajao se ali neka traje koliko traje pa cu i na njega uzeti kao na rusa.
 
Aluminiziranje je presvlacenje metala tankim slojem aluminijuma koji sprecava oksidaciju metala-rdju.
 
Odem danas u Gocem kupim za fergusona auspuh tj samo onu cev sa prigusivacem,sada se pitam da li ce biti jako bucan. Ima li neko nesto slicno namontirano na fergusona?
 
Nazad
Vrh