Rolo balirka.

Ok, a kakav kardan koristite na rolo presi, svi sad prodaju bez kardana?
 
Ja imam 5650,pravi fine tvrde bale i ima varijabilnu komoru.Vezivanje je elektronsko,ali ne znam sto kolega kaze kavih tu problema moze biti sa elektronikom kada je prosto kao pasulj.Bukvalno vezac pokrece motoric za brisace od jugica... :) Jedini problem je baliranje slame koja je prosla kroz kombajn (misleci na to,npr kada se pokosi ovas ili grahorica i slicno to balira fino) zato sto isecka slamu pa bude sitnije i onda gusi.Ali ako se radi nocu i ima malo rose,balira i slamu bez problema.Sto se tice kardana ima onaj turski sa 2 zgloba za 300 evrica nov.Ja sam njega kupio i za sada radi korektno.
 
Zavisi kako kod koje,to je striktno povezano sa vremenom vezivanja.Vezivanje postoji manuelno ili automatsko.Kako bala raste sire se opruge i kada dodje do odredjene velicine reper udari u elktro prekidac i onda pocinje da pisti i da vezuje,tada stanes sacekas da veze i izbacis balu.Koliko veliku balu hoces podesevas na tom reperu pomocu srafa, koji se pomera gore dole. A ako vezujes manuelno jednostavno na balirci postoji skala koja pokazuje koliko je komora puna.Gledas u skalu do velicine koju hoces i kada skala dodje do odredjene velicine zaustavis se ukljucis "rucno" vezivanje sacekas da veze,izbacis balu i teras dalje.
 
Jel ima neko class 66 presu?

- - - - - - - - - -

07d1a9eddaf2-1920x1080.jpg


- - - - - - - - - -

Mislim da ova nemoze mrezicu da veze?

- - - - - - - - - -

Ovu gore prodaje trgovac iz Kelebije
 
Mreza je skuplja od kanapa,a sa mrezom je bala nesto lepsa.Obrni okreni isti djavo,vazno je da napravi balu i sveze valjano :)
 
Imo do prošle god presu na kanap sad na mrežu nikad se nebi vratio na kanap mada moja može i jedni i drugo,sto je reko kolega Ratko kanap neš ni probati
 
Kod prese gledaj da ima siroki pikap,mrezu i da je bala 120*120.Koja god da ima sve to je dobra za neki normalan rad.E sad ko sta i kako voli i koliko je spreman para da da.

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Kolege gde bi se mogli naci nozevi za secku za presu WELGER farmer 220,jedan drugar ima problem ne moze da nadje te nozeve pa dal neko zna gde da se potrazi?
 
Nazad
Vrh