Rolo balirka.

Ja sam pre par dana uzo New Holland 548 isto letve i lanci a ima i sečku crop cuter piše da minimalna porebna snaga verovatno kad radi sa sečkom je 44 kw to je 60 ks,mislim bez sečke daje može terari IMT 542.RP 15 sam tero sa 80kw traktorom nikad se nije ni zakašljo
 
Poslednja izmena:
Ja sam pre par dana uzo New Holland 548 isto letve i lanci a ima i sečku crop cuter piše ta minimalna porebna snaga verovatno kad radi sa sečkom je 44 kw to 60 ks,mislim bez sečke daje može terari IMT 542.RP 15 sam tero sa 80kw traktorom nikad se nije ni zakašljo
imam krone kr160 i vrti se malko lakse od dvorednog beraca tako da mislim da za ovu presu donja granica je 60ks
 
Ja sam pre par dana uzo New Holland 548 isto letve i lanci a ima i sečku crop cuter piše ta minimalna porebna snaga verovatno kad radi sa sečkom je 44 kw to 60 ks,mislim bez sečke daje može terari IMT 542.RP 15 sam tero sa 80kw traktorom nikad se nije ni zakašljo
Koliko si je platio?
I ako moze koja slika.

Послато са C1905 уз помоћ Тапатока
 
sređujem je menjam lezaje biće koja slika kad budem radio,jeli ko menjo

lančanike na krone ili nekoj presi koja ima leva lanac sistem
 
Poslednja izmena:
Koja je generalno razlika (u baliranju, bali tj sve jedno) izmedju tih sa sistemom letva lanac i seckom i ovih obicnih da kazem tipa Welger RP12 sa valjcima ??
 
kako se krece cijena nozeva za rolo prese

- - - - - - - - - -

dal zna neko na koliko bari sabija balu rolant 66?

ja mislim 200

- - - - - - - - - -

milanbelarus920

ako su ovakve prese u pitanju ja bi uzeo welgera , razlog za to je sto ima siroki pikap i jeftinija je za odrzavanje, dok krone uski pikap i kad se potose lezajevi,letve kanali onda je to skupo da se napravi jedina prednos krone je ta sto ima mrezu, a da ju neko tjera sa 539 i da napravi kvalitetnu balu cisto sumnjam
 
роло преса и трактор испод 60 коња и даље нема размишљања..

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
Da li je neko imao iskustvo sa JD 550? Šta možete da mi kažete o njoj? Prednosti? Mane?

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Rolo presa na kaiseve, da li ima problema kada je otkos mnogo tanak da formira balu?? odnosno kada je slaba trava pa tanko skupljeno?
 
Claas 42 farmer na valjke, moze neko misljenje o njoj? Prijatelj planira da kupi a nema ih kod nas.

- - - - - - - - - -

Slika sa interneta.

claas-rollant-42-farmer_13315_129_99278.jpg
 
Moze neko objasnjenje? A primetio sam da su gore na vratima fabricki izbaceni 2 valjka a umeso njih namontiran lim. Sta je razlog toga?
 
Mali pikap,stari tip valjaka sa sljokicama proklizava i tesko vezuje.

Kako izbaceni valjci i stavljen lim? Ako mislis na ovu sliku sto se vidi to je zastitno ukrasni lim preko valjaka

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Ne mislim na zastitni lim vec su fabricki izbacena dva valjka i umesto njih umetnut polukruzni lim nezavisan od ovog zastitnog pozadi. Ako pogledas gornju sliku videces da su gornja dva kucista lezaja prazna.
Sta moze biti problem kod vezivanja, povlacenje konca ili nesto drugo? Koliko sam video okidanje je na kanap a vezivanje mehanicko.
Inace balirka je u top stanju cena je oko 3500e a prijatelj bi je kupio za svoje potrebe(150 bala godisnje).
 
Tri su prazna,mislio sam da je 44 a ona je 42
Ta tri valjka su izbacena radi ustede i da bi presa bila jeftinija.
Slama i suvo seno kad su suvlji proklizaju i bala stane u presi i samim tim je nemoguce vezivanje.
Za 3500 evra imas mnogo bolje prese ,brze sa savremenijom opremom koja olaksava rad,vezivanje na dugme,mrezicu,centralno podmazivanje....
Po meni ova presa nevredi vise od 2000 e

Послато са Moto C Plus уз помоћ Тапатока
 
Sta bi po tvom misljenju moglo da se uzme na valjke za 3500e sa savremenijom opremom?
 
nema ispod 5000 eura da je na valjke da ima mrezicu a ako ima siroki pik ap onda i vise para .ja sam skoro uzeo welger rp 12 veze kanap platio 3700 eura sa prevozom ,inace sam se dvoumio izmedju klasa 46 i velgera uzeo sam velgera zato sto ima zakljucavanje komore,klasova mi je lepsa i bolje uradjen pik ap ali nema zakljucavanje komore cilindri na vratima su dvosmerni trpio bi traktor ili bi morao da ugradim kocku
 
Nazad
Vrh