Rolo balirka.

Iza gumenog valjka je evo vidi se gore na slici.

Послато са GT-I9060I уз помоћ Тапатока
 
A na onom limu crvenom jel nema nekih zareza ili nesto slicno?
Kod mene je obicna cev sa zarezima da Siri mrezu.
Ja i dalje mislim da kod tebe nije problem u sirenju nego ti nesto kaci za mrezu
8a22a271cd1909d85cb2a5632bd734f3.jpg


Послато са Lenovo A6020a40 уз помоћ Тапатока
 
Lim ja nemam kod mene je visina u donjoj zoni gde je lim pricvrscen srafovima ta visina je kod mene. Uzeo sam mere i lim cu da pravim da bi mogao da otpustim kocnicu malo vise jer mi se desavalo da rolna se odmota i mreza zapinje za srafove i cepa tako da lim nece dati da mrezica ispada van.A na limu nema nikakvih zareza i usmerivaca...

Послато са GT-I9060I уз помоћ Тапатока
 
Kako se pokazala presa Welger RP 202 ? Rodjak je ima u ponudi, a kod nas taj model presa nema.
 
Koje balirke zahtevaju najvise snage za pogon? Sa letva-lanac sistemom, valjcima ili sa remenjem?
Pitam za balirke sa fiksnom komorom, bez nozeva koje prave balu dimenzija 100x100.
 
Krajem nedelje ova balirka stize u Srbiju pa cu sa rodjakom otici da je pogledam. Javljam da li je rodjak kupio i postavicu neku sliku.

Isli smo gledati balirku o kojoj sam gore pisao. Odustao je od kupovine jer balirka ima prilicno elektronike i senzora. A i sistem vezivanja na konac nije isti kao kod ranijih modela.
 
Rođak ima Welger RP302 ,njegova je jako puno radila a i uzeta je iz jednog kombinata.Nisu tu problem elektronika i senzori i to ne treba da vas plaši gledajte valjke oni su dosta skupi, osovine valjaka, ležajeve na njima to sve treba da je utegnuto pick-up u kakvom je stanju ,treba lako da se okreće ne sme nigde da zapinje ,komora da nije bila nategnuta ,komora ide na 190bar kod 202-ke je na 170bar lance ,lančanike u kakvom su stanju zubi na njima,sistem za mrežu i nož,centralno podmazivanje,sve se to mora dobro ispregledati...
 
uzeo sam Welger rp 12 kad podignem otvorim komoru i kad je vratim nazad kuke koje zakljucavaju ostanu podignute ne zakljucaju komoru moram da stanem nogom i onda se spuste i zatvore sta moze da bude uzrok da nije gusto ulje u traktoru je sae 90
 
Probaj da drzis rucku duze kad zatvaras da se ona armatura sa strane podigne skroz gore koliko je ofarbana e onda je zatvoreno...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
ok hvala probacu .Jel ima neka caka kad skidam zupcanik sa osovine kad menjam lezaj na valjku skinem seger osigurac i probao sam sa radafciferom da vucem zupcanik malo je krenulo pa stalo bojim se da ne pokidam nesto
 
ok hvala probacu .Jel ima neka caka kad skidam zupcanik sa osovine kad menjam lezaj na valjku skinem seger osigurac i probao sam sa radafciferom da vucem zupcanik malo je krenulo pa stalo bojim se da ne pokidam nesto
Izaci ce samo ti treba dobar radapciger.Kucaj malo sa cekicem dok je napet ako nemas brener da grejes,samo pazi da ne s..j osovinu ja sam ga tako skinuo.Pametniji popusta...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Pitanje nema veze direktno sa rolo presama ali mozda dobijem pravi odgovor ovde. Interesuje me da li vam se desavalo da slama balirana u rolo bale nece da upija mokracu kod goveda ?? Ne znam zasto ali slama kao da je od plastike. Prosle godine je ista masina balirala I cini nam se kao da nije bilo problema koliko nas secanje sluzi.
 
Nazad
Vrh