Rolo balirka.

Naleteo sam ja na jednu malu kronovu 100x100 mislim da je bila na oklagije ako ne i manja.

Poslato iz ravnoga Banata
 
U ovu nemoze stat ni 10 kocki...tesko ju natovart,muka za slaganje ako nemas cim a najteze po meni ono odmotavanje kad dajes stoci...

Kocka je po meni zakon za nas sitnije stocare...
 
Danas sam probao galigani 9100 c bala 120 puta 100 11 kocki slame progutala po 15 kila težine bez problema mogla je još 4 bez problema jer manometar je tek krenuo da reaguje na pritisak
 
U ovu nemoze stat ni 10 kocki...tesko ju natovart,muka za slaganje ako nemas cim a najteze po meni ono odmotavanje kad dajes stoci...

Kocka je po meni zakon za nas sitnije stocare...


Ne prelazimo mi na rolo bale da bi pratili zapad i "modu", vec zato sto nema radne snage za utovar i istovar malih bala. To ce se desiti i kod vas. Ovde su svi zagovarali rolo balirke pricajuci pricu koju ti pricas, dok nije stigla prva rolo balirka u selo. Sledece godine jos dve, pa naredne jos 5... dok nije doslo do cifre od 25kom. :ppozdrav:
 
Ne prelazimo mi na rolo bale da bi pratili zapad i "modu", vec zato sto nema radne snage za utovar i istovar malih bala. To ce se desiti i kod vas. Ovde su svi zagovarali rolo balirke pricajuci pricu koju ti pricas, dok nije stigla prva rolo balirka u selo. Sledece godine jos dve, pa naredne jos 5... dok nije doslo do cifre od 25kom. :ppozdrav:
Mi kad smo prvi kupili roler mnogi su pricali da je to masina za Banat i njive preko 10h...posle godinu dana ti isti su pokupovali rolo prese...
 
nema radnika za utovar kad nadjes za utovar da baca bale nece niko da sadene voz a laks mu sto puta nego da baca bale pa onada teske su vruce mi je ladno mi je mala satnica kad izbaliram detelinu stoji mi na njivi 1000 bala a celu nedelji pre toga ih jurim da napravim ekipu taj dan kad treba da vozim ujutru dok ne dodju da izludim ,ima nas 5 u selu sto imamo vise bala nesmemo u dan da kosimo sve gledamo da se rasporedimo drugi dan zbog utovara .prodao sam welgera 52 skuplji remont nego pare sto sam dobijo pa meri otvore na senjaku pa juri rolo prsu a pojma nemam ni sta da gldam ni gde da gledam pa trazi kasiku za utovar ali nadam se da cu moci na miru uradim seno i slamu .casti plati poj rani nesmem nista da im kazes pa ja sluga a on gazda e da ih j....

- - - - - - - - - -

Sad ni takve radnike nemogu da nađem voćari plaćaju 1200 din al ima svaki dan itd e zato sam rešio da uzmem rolo presu
 
Ne prelazimo mi na rolo bale da bi pratili zapad i "modu", vec zato sto nema radne snage za utovar i istovar malih bala. To ce se desiti i kod vas. Ovde su svi zagovarali rolo balirke pricajuci pricu koju ti pricas, dok nije stigla prva rolo balirka u selo. Sledece godine jos dve, pa naredne jos 5... dok nije doslo do cifre od 25kom. :ppozdrav:


Radne snage fali svugdje i i ja sam napisao da za sitnije stocare je zgodnija kocka...Sitniji poput mene vecinom nemaju cim bale tovart na prikolcu,kuci istovart,dic jednu na drugu da bi ih slozio...nisu one bas tako zgodne ako nemas scim sa njom
radit....Motam ih i ja ..pogotovo sjenazu pa znam a i vozim kolegin omotac kad negdje radi sjenazu...
 
Da li neko ima slike montirane mrezice na rolant 66, i da li kada se zavrsi bala sitisne i pusti dugme da ona pusti mrezicu il se drzi dok mota
 
na 46 samo stisnes malo dok krene mreza i pustis kad mreza omota zadani broj krugova bale ona se sama zaustavi (odsijece)
 
Dali za Welgerovu rolobalirku RP 150(kaisara) treba dvosmerna hidraulika i dali može torpedo 9006 raditi sa njom:ppozdrav:
 
planiram da payarim jednu balirku krone 10-16 variabilna sa seckomi mreyicom.
Kakva su vas misljenja i ima li neko slicnu?
 
Pozdrav ljudi! Voleo bih da me neko posavetuje koju rolo presu da kupim, posto imam u planu kupovinu iste, ali nzm nista o njima. Planiram da radim vakum bale sa njom, tako da mi treba ona sto sabija od samog pocetka. I da pod obavezno komoru da ima. I sada me interesuje i proces kosenja lucerke? Kada je pokosim, koliko posle toga da je sakupim i jos koliko vremena do baliranja treba da prodje da bi bilo idealno za motanje? Nista nista o ovome pa bih molio za savet :D Hvala unapred
 
Nazad
Vrh