Rolo balirka.

Ovo sa sigurnošću pomaže samo što nije baš jeftino (mislim naravno na ovo prekriveno)

 
Ratko kolko je dugacko to klupce,i sto ne koristis tip 500 i jel taj tip 750 dosta tanji od tip 500?Meni je bivsi vlasnik prese preporucio da koristim tip 750:bravo:
 
Nepise na njemu a izbaliras oko 40 bala(120*150) sa jednim,normalno koristim ga sto je tanj i moze vise bala da izbalira,sa tipom 500 oko 25 zavisi kako ti je nastelovana brzina pustanja kanapa..........
 
Ratko kolko je dugacko to klupce,i sto ne koristis tip 500 i jel taj tip 750 dosta tanji od tip 500?Meni je bivsi vlasnik prese preporucio da koristim tip 750:bravo:

Tip veziva vrlo jednostavno znači; koliko je metara u 1 kg.
Npr tip 500 ima 500 m u 1 kg..

Roto balirka (zbog uštede) treba koristiti što veći tip, jer nema petljača...

Broj bala, koje može omotati jedno klupko, svakako ovisi o gustoći prolaza.
 
Pozdrav prijatelji,interesuje me john deere 550 prednosti mane i sve sto znate bice mi od koristi kupio bi takvu presu pa me zanima sta i kako.hvala :)
 
Evo Malo slika od slame :)
dsc0636.jpg


dsc0637.jpg


dsc0642.jpg


dsc0654.jpg

240720142217.jpg


dsc0660.jpg
 
Hvala :)
Jeste,varijabilna je,pa vidi ova jd moze jos nabit balu dok je velgeru to nemoguce po danu,ali nije bilo problema nije bila jaka vrucina a i slama je iskisla dosta pa nije vise toliko ziva,i radili smo oboje od podne do 11 uvece i ja sam osto sa welgerom do 1 ujutro i uradila se njiva oko 80kj preko 900 bala je bilo.Naravno jd je jaci kapacitet kada ima vise slame jer moze progutat i veci otkos i dobro zamotat balu,dok vec welger ne moze ako je veci otkos mora ici manja brzina i nije to to,puno slame udje odjednom i ne moze da smota tako dobro balu po danu,treba raditi onda po vlazi onda opet ide bez problema,mada uglavnom tu do 10-12 bala po kj.nije problem al radio sam neke njive i sa 18-20 bala po kj,tu vec mora biti vlage da se moze raditi normalno,tj. da bale budu dobre ne premekane.I naravno potrosnja je manja kod prese sa kaisima za 25-30%.
Spremamo oko 1400-1500 do 2000 bala slame kad kako ispadne.
 
JD je od prijatelja,malo smo se udruzili da bude brze :) ne pokrivamo,ostaje tako,sa slamom nema problema jer su uglavnom ispusti i onda nije problem kad ima malo trulog,to padne prvo pa preko tog svakako ide cista slama,jedino je za lucerku problem kad su ovako kisne godine onda i kad je 10cm propalo zao ti je ako je spremljena kako valja,em je to tesko odvojiti kad se stavlja u mix prikolicu na primer,al dobro fali supe jako,jer pokriti nejlonom nam se ne isplati jer prvo naidje oluja koja ga iskida i onda to fino kisa opet zalije.
 
Igore koliko je 81kj u hektarima :D koliko je uopste jedno kj ari ili hektara :D I koliko su teske ove bale? Da li mogu da se nekako odguraju u prikolicu?
 
Tezinu tacnu ne znam ali mislim da moraju da imaju oko 150kg, pa sve zavisi kakva je prikolica, ako je niska bez problema ali ako je neka vislja onda mislim da bi vec bilo malo teze.
 
Nazad
Vrh