Rolo balirka.

Evo ovako narode,razvezao sam 15-tak bala sojine slame i pokusao da vidim,upresovao sam,kacaljke za vrata su ostale u gornjem polozaju uopste ne zatvaraju,a nakon tih 15 bala pokazivac napunjenosti se uopste nije pomerio ostao je na prvom polju,da bi probao vezac podigao sam ga rucno i naravno svezala je i odradila taj deo posla,nije mi jasno zbog cega su te kuke otvorene ostale i zasto se pogazivac napunjenosti nije ni pomerio na toj kolicini slame,?! bala je lepo svezana cvrsta relativno...a svi delovi su tu opruge kuke se vracaju kada ih rukom vucem ka gore,presa je u odlicnom stanju okacicu slike..

- - - - - - - - - -

Ako neće zakačaljke ,proveri amortizer što je je montiran napolugi od kuka da nije zapeko ako jeste samo ga izbaci

imam ja katalog rezerni delova ako ti nije daleko dođi da ga kopiraš

Radi amortizer proverio sam.

- - - - - - - - - -

Da li kuke treba da se zakace kada zatvorim vrata?

- - - - - - - - - -

Jos jedna stvar,u toj probi presa je stavljena na naj jacu zbijenost bale.

- - - - - - - - - -

Koji kanap koristite?
 
Ako te zanima mogu ti poslati katalog rez. dijelova i upute za korištenje (obadvoje je na engleskom), samo mi pošalji mail na pp (gmail ili sl. zbog veličine datoteka).
 
Vidio sam malo drukčiju kombinaciju ( Göweil + ferabolli) , i neznam što bih ti napisao , meni se ne dopada jer to ti je omotač austrijski ( www.goeweil.at ) na kojeg se onda montira preša od nekog drugog proizvođača a kako prema onome što piše u prospektu od omotača na njega odgovara više od 70 modela preša teško je da ćeš naći dvije iste kombinacije. Glavni razlog zbog čega mi se ne dopada je to što sam omotač ima previše pokreta (neznam kako bih ti drukčije napisao) kod primanja bale, i bolje je onda uzeti original kombinaciju nego ovo a cijena je otprilike ista ili čak i veća, jer sam našao na traktorpoolu gdje traže samo za omotač 14 000 eura i to star 11 godina.
 
Narode dajte neki kontakt nekog majstora koji radi rolo prese,u okolini Sombora,moze i sever Backe ceo makar i isao po njega! ako neko ima.
 
Ja kad sam moju kupio isto se to dešavalo,probaj ići redom mošda primetišu čemu je kvar.ja mislim daje nešta zapeklo od stajanja nemože tu da bude nešta veliko
 
Pregled prese, dadavanje novih korisnih delova i priprema za baliranje lucerke :)
050520141910.jpg
 
Resio sam presu hvala svima!

Sad me muci druga muka...
gde nabaviti vezivo za rol presu tj neko koje ima dosta metara? Imao sam neko tip-750 na presi od 6000m a sad nigde nmg da nadjem,samo tip 800 od 4000m
 
Moze li neko da mi kaze nesto o presi John Deere 410. Imam ponudu da je kupim pa bi bilo odlicno ako neko ima iskustva sa njom. Zanima me i koliki traktor je potreban da radi sa njom.
Unapred hvala
 
kakva su vam misljenja za welger rp 200?kakva je u radu,kvarljivost,sta koristi prilikom vezanja (vanila,mreza),koliko je potrebna snaga traktoru,kolike bale pravi
 
Rp 200 su jedne od boljih serija presa koje neretko prelaze 50-60 000 bala bez nekih ynacajnih problema, sa minimalnom elektronikom,u sustini ako nadjes ocuvanu nema sta da brines,moja neka preporuka je da trazis sa sirim pik ap uredjajem,rampom za bale i mrezom za vezivanje,da ima rotor sa nozevima koje nemoras korisititi ali kad ti bude trebalo mozes staviti a dok ih ne koristis imas vecu propusnu moc prese,bale su 123x125 cm,potrebna snaga je nekih 70ks ali onda ce biti el el,i derace se traktor dok vec sa 85-90ks moze fino da se radi sto kazu da bude taman,a da je traktor ne oseti vec moras ici preko 110ks.
Mana im je sto ako slama ne pokisne i ako ne radis direkt iza kombajna dok jos ima malko vlage ne moze da se radi u podne,ali vec ako slama pokisne ili ako je odma balirana iza kombajna ide,no takodje po vlazi radi izuzetno nabijene bale i nema problema,za nijansu moze da radi u suvljim uslovima od starijih tipova koje imaju drugacije valjke.
 
forumasi koju bi mi preporucili presu do 4500-5000 e,da mze da je vuce 577 da je pikap od 150 pa do 200

- - - - - - - - - -

ako imate neke oglase od presa mozete mi poslati u pp ili na forum
 
Upomoc !
Pre neki dan sam kupio masinu za omotavanje bala foliom da mogu da radim senazu...Presa dobro radi, i ovo za omotavanje, ali imam problem: bale mi napadaju ptice i buse mi foliju,tako da ce mi propasti oko 60 bala... Ima li ko iskustvo sa necim ovakvim, ili zna ko bi mi mogao pomoci... Unapred hvala !
 
Nazad
Vrh