Rolo balirka.

Presa je ok za novce koje se nudi,to je kais ali sa fiksnom komorom,uglavnom mali pik ap,manila na rucno vezivanje povlacenjem konopca iz kabine traktora,uglavnom nema kip rampu,zatvarenje vrata radi na sistemu hidrulicnog pritiska.Naravno moze i da ima sve ovo sto sam ja napisao da nema ali ja nisam jos video takve primerke po oglasima.
Uglavnom mi smo je imali odradjivala je posao,pravi fine bale na izgled,pogledaj samo stanje kaisa,mada mi smo sekli i razvlacili trake od nekog gumenog transportera i od toga pravili kaise,jer su to kaisi duzine po 2m ali zeznuto je menjati u svakom slucaju-mada mozda postoji neki alat ali mi za njega nismo znali.
A za 577 bez problema ce je nositi.
 
Covek mi za nju trazi 4000 e ili da mu dam markant 52 i 1000 e,.mozes li mi reci velicinu pick up,.jel se sklapa hidraulicno pikap dimenzije bala su mi potrebne ko zna neka kaze,imao sam u planu class rollant 44 ali mi se vise svidja welger
:cool:
 
Kraljica balirki


Uvijek me zanimalo na koji način su riješili da se ne mora zaustavljati prilikom omatanja bale (mrežom ) i izbacivanja tj kuda ide masa za to vrijeme. Plus zanimljiva je jednostavnost mijenjanja mreže, folije ili uvlačenje noževa.
 
Covek mi za nju trazi 4000 e ili da mu dam markant 52 i 1000 e,.mozes li mi reci velicinu pick up,.jel se sklapa hidraulicno pikap dimenzije bala su mi potrebne ko zna neka kaze,imao sam u planu class rollant 44 ali mi se vise svidja welger
:cool:

Bala je 123x150

slama-rolo-balama-slika-20521990.jpg


2ewgy0p.jpg

24delc9.jpg


k1qk5z.jpg


U prirodi velicina bale je visine do 180cm,pik ap se dize hidraulikom ,sirina je ja mislim 150cm,mi smo presovali iza kombajna 6 slamotresa i ostajalo je po 10 cm slame sa strane to je bio problem,jos je problem ako su losiji kaisi pa se jako nabija masa oce da pucaju onda ko od sale.Ali i ovo sto se nabije npr do polovine je skroz korektno i cvrste su bale.
 
Hvala druze ! Ako bi mogao jos nesto Blize da mi opises mane I vrline kakva je Kad je mokro ili suvo I za koliko je otisla tvoja ::novac::
 
Ima kod Valjeva jedna Gehl 1450 na kaiševe traži 3000 a dao bi je i jeftinije,presa je ok ja sam je video jel sam kupio motalicu od čoveka.Presa je uvežena iz Švedske od prvog vlasnika.To je tebi blizu.
 
jel moze koja slika,kakva je po tvom misljenju ta gehl ,pick up koliki je i bale kolike su?

- - - - - - - - - -

trazimi covek za ovu presu 3500E , 1995 godiste, da li je mnogo?:sta:
7e9918177928-800x600.jpg

9e643f55ea28-800x600.jpg

10aafd4d6b3d-800x600.jpg

28a34ccca845-800x600.jpg

50ee5152e6b9-800x600.jpg
 
Nemam ja slike ja sam je samo video u dvorištu kod njega idi pogledaj nije ti daleko ja imam do Valjeva oko 280 km pa mi nije bilo teško otići pogledati omotač za bale.
 
jel mozes da mi das neku adresu, da li ima neke oglase na internetu?kakva je po tvom vidjenju da ne idem caba ako je losa
 
Hvala druze ! Ako bi mogao jos nesto Blize da mi opises mane I vrline kakva je Kad je mokro ili suvo I za koliko je otisla tvoja ::novac::
Mi smo nasu prodali pre 4 godine ili 5 vec ne znam ni ja za 3900e.
A za zelenu masu gledaj komoru 123x125 ili neku varijabilnu,ali kais kod starije prese je mana za zelenu masu jer zna da puca jer dolazi do veceg istezanja zbog tezine bale, a to stari kaise ne trpe.
A za jd pogledaj samo na internetu nemacki ili francuski sajt uglavnom pise i kolko su bala napravile pa ces da vidis jesu dobre :) i kad nadjes sacuvanu kupis i ne brigas.
Mada ova ima bas mali pik-ap sto je na slici.
 
Mi smo nasu prodali pre 4 godine ili 5 vec ne znam ni ja za 3900e.
A za zelenu masu gledaj komoru 123x125 ili neku varijabilnu,ali kais kod starije prese je mana za zelenu masu jer zna da puca jer dolazi do veceg istezanja zbog tezine bale, a to stari kaise ne trpe.
A za jd pogledaj samo na internetu nemacki ili francuski sajt uglavnom pise i kolko su bala napravile pa ces da vidis jesu dobre :) i kad nadjes sacuvanu kupis i ne brigas.
Mada ova ima bas mali pik-ap sto je na slici.


Kakva he class rollant 44 s ? Koju bi mi ti preporucio posto si vise iskusniji
 
Poslednja izmena:
Slabije poznajem claas prese,mada isao sam kod jednoga kada je uzeo da pokazem kako se uvlaci kanap i na koji nacin funkcionise,msl da je bas 44 u pitanju,mali pik ap je bio,oko 5000e je placena,ali sta ja znam,mislim da je welger rp 12 bolja za te iste pare,al to je vec stvar u kakvom stanju mozes naci masinu,ne sumnjam da je claas lose napravio presu,ovi ljudi su imali problem jedino kad im je pukao lanac jedan i stalno je kidala isti dok nisu narucili orinalni koji je dosta skuplji i sad kaze nema nikakvih problema.
 
Pa zar na taj cilindar sto drzi komoru nema kocka koja trpi i zatvara tok ulja,da se ne opterecuje traktorski razvodnik
 
Nazad
Vrh