Rolo balirka.

tako negdje zavisi ako se radi vlaznija bude i preko 200 ako se radi suva i ako se da raditi nebi smjela biti ispod 150 kg, u stvari ako ima bas dosta slame bude 2 po dunumu pa sad preracunaj
 
tako negdje zavisi ako se radi vlaznija bude i preko 200 ako se radi suva i ako se da raditi nebi smjela biti ispod 150 kg, u stvari ako ima bas dosta slame bude 2 po dunumu pa sad preracunaj
što nije problem izračunat, 2 duluma pšenice = broj biljaka sa klasom na metru kvadratnom *2ooo - težina zrna sa dobijenog broja biljaka- pljeva= težina slame na 2 duluma : sa 4 = težina role, jel tako komšo:haha::ppozdrav:
 
milan ub
onda se resavaj prese...
Kod mene na primer moze da se radi i po suvom,jer su dobri valjci,cak i ove godine je moglo ali je bala mekana relativno,jer ako bi pomerio da steze jos vise,a sad mi je na sredini onda kad se izmrvi slama bi mozda se zaustavila bala,imo sam slucaj da sam radio u podne i pri kraju mi bila bala i dok sam okreco na uvratinama i nzm sta se tacno desavalo ali u biti mozda sam minut stojao i kad sam krenuo skontam da kuslja slamu nece da se okrece bala gura izmedju valjaka a izmrvila se ona slama koja treba da upre u valjke i moro sam je ispustiti ali ja odma pokupim opet istu balu,traktor je malo razgura a ako treba izadjem i gurnem da se malo raspadne,tako da nije problem,cak bi mogo raditi i tako samo bi mozda duplo vise mreze trebalo da bude crvrsca za transport,a to se onda ne isplati,jer ja idem na minimalnu kolicinu od 2.5 kruga i kad je vlazno kad se otvaraju zakacke od vrata sve se cuje opusteno tj ne cuje se da otkace,a kad je suvo i kad polako odlazi vlaga sve se jace cuje a kad nema vise vlage onda se cuje kao da puska pukne.
milan ub
evo jedne slicne u slami,jel postoji mogucnost da bi trebo mozda stegnuti kaise nekako?

 
Poslednja izmena:
slicna ali nije ista kod ovog tipa valjci i trake idu kao na hestonu ako budem imao vremena da do sledece sezone prepravim ili mozda je najbolje prodati nije ona skupa prodacese.
 
zna li ko šta o rolo presi PAGET Talijanka još piše na njoj RP120/V RAPID OMAS. presa sistem letva lanac vezanje špaga + mreša 93gp.Jel se ko susreto sa tim presama,još nisam riješio presu a i ne žurim se ali ako bi nešta našao kupio bi

- - - - - - - - - -

attachment.php


- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

attachment.php
attachment.php


- - - - - - - - - -

nisam slikao prenos,na drugoj slici se vidi ima kao lamelu na vučnoj osovini a unutra samo jedan lanac koji povezuje diferencijal i komoru.Znači samo jedan zupčanik koji pogoni cijelu komoru.Pričao sam sa momkom koji je radio sa njom ljetos dok je njegova bila u kvaru (komšiom od prodavca) kaže da ide dobro.Meni treba za suvo sijeno i slamu.Za te iste pare ima i DF 2.30 sa valjcima vezanje špagom ali mi je ja msm prevelka.Imam JD 60ks i msm da je nebi mogao raditi sa njom.Ova ima i špagu i mrežu ali mi je neka ko dječija nema lančina i zupčanika kao na df.Svaki savjet dobro došao jer ja se razumijem u prese ko Marija u krivni k

- - - - - - - - - -

ima li koga hitno mi je
 
Nisam upucen u rol prese,a hteo bi da kupim na leto
sta preporucujete za traktor od 70ks i jel valjak ili kajis?
 
fijat šta misliš o onoj paget presi bil mogla poslužit
Ma mogla bi posluziti, ko ja je cjena.

- - - - - - - - - -

samo suvo znaci detelinu slamu soju i kukurzovinu

Sad zavisi sve koliko si mislio davati para meni se nekako vise svidjaju ove na valjke, najbolje su kobinacija valjaka i lanaca, ove na kaise bolje nabijaju balu tj. iz pocetka je nabijaju dok ove sa valjcima tek sa sredine bas nabijaju balu, ali ove sa kaisima teze zapocinju balu tako si mi bar pricali.
 
Gumena traka sa letvama :haha:
p.s.ajd nek jos neko napise sta je po njemu najbolje :D Mogla bi se velika diskusija provesti,sve ima svoje prednosti i mane,zavisi koja je namena i sta je prioritet kod masine :)
 
Nazad
Vrh